STOP CIRKUSŮM SE ZVÍŘATY V ČR

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#206 Re: Re:

2017-02-19 13:47

#204: - Re:  

 

Cirkusové nebe vypadá jako Itálie. 

Zabíjejí Italové zvířatav aréně? Ne. Už hodně dlouho ne.

Ta petice přišla s křížkem po funuse. Je prehistorická. Je archaická. Není z této doby. Není z této země.

 Má nějaké zpoždění. Asi  dva tisíce let.

Je to nějaká tradice, která dnes parazituje lidské zálibě oživit příbytek domácími mazlíčky.

 

V Itálii tedy zvířata pro své potěšení nezabíjejí. 

A nezabíjejí je dnes ani v cirkuse.  

Dokonce lze říci, že cirkusáci jsou chovatelé mazlíčků non plus ultra, nedostižní. Je to jejich největší životní radost.

Své mazlíky naučili nějakým vesměs veselým kouskům, a jejich předvádění přináší těm zvířatům domov a potravu, a totéž přináší jejich ochráncům.

Je pravda, že krotitel používá bič. Je to jeho obdoba dirigentské taktovky. A muzikantského metronomu. Krotitel v manéži sice hlučně práská, ale současně dává dobrý pozor, aby netrefil. Přesto se mu to někdy podaří. Pak se dokáže  lvu hned omluvit. Viděl jsem svého času, jak krotitel lvu, kterého nedopatřením švihl do vlající hřívy,  okamžitě zasažené místo prohlédl.  Položil tam na chvíli dlaň, a bez řečí dal pamlsek.

V cirkuse nevystupují jen strašidelné šelmy. Jsou tam občas i tuleni a pudlíci. Na jejich příkladu lépe pochopíme, že jejich výcvik nespočívá v týrání, ale ve hře.

Proto je tato petice velmi scestná.

A kebysme to vzali po správnosti, nuž, súd by jej autorov mal potrestať za nactiutrhanie.

 

 

Odpovědi

oliwer

#214 Re: Re: Re: hnus

2018-05-04 11:59:37

#206: - Re: Re:  

To co píšete je velmi scestné.. V italii at si to dělají jak chtějí, u nas zvířata stojí na parkovištích v malinkých ohradach s minimalní vystýlkou na nohy. Slon stoji na slunku v kotci o velikosti dvou aut, na kachlickách s trochou slámy. To je hnus a lidi stojí a fotí si krásněho slona, nebo dokonce jdou dovnitr a platí za tuto směšnou zábavu. Zvedá se mi žaludek, divoká zvířata patří do přírody, nebo aspoň do zoo kde se snaží o udržení a zachování chovu, popř jeho rozmnožení. Ten váš nonplus ultra spravný chovatel strká 6 ara papoušku do klece 2x2m, na korbě auta pod slunkem. Až uvidíte pořadnou volieru a jak se správně starají o tato krásná a vzácná zvířata, dejte mi vědet pujdu se rád podívat a klidně i zapltím aby se mela lépe. Ale tady to tak není, cirkus se honí za ziskem a asi težko bude investovat do pohodlí zvířat.. hnus, lidi jsou pořád hloupější.....