Petice na podporu JUDr. Kláry Samkové, Ph.D, advokátky.

Quoted post

Dušan

#129 Re: Re: Re:

2016-05-30 11:39

#15: Karel - Re: Re:  

 Právě že ano, svoboda slova je i svoboda urážet. Protože kdo určí, co urážka je, co je popisování (byť nepříjemného) faktu apod.? Nějaký zákon, úředník, policajt? A jste u toho, že dáváte někomu moc rozhodovat, cenzurovat...

Odpovědi

Martin Pospíšil
Brno

#137 Re: Re: Re: Re:

2016-05-31 21:37:29

#129: Dušan - Re: Re: Re:  

 Ano, svobodné vyjádření kritiky (v tomhle případě navíc oprávněné) je základním kamenem veškeré racionální debaty, která patří k neodmyslitelným prvkům evropské demokracie. Navíc pro islám (přirovnal bych jej v tomto k malému rozmazlenému dítěti) je urážka naprosto vše. Člověk (nevěřící) se na muslima jen křivě podívá a ten už by jej za to kamenoval. Člověk zkarikuje Mohameda a už hoří ambasády dané země ve většině muslimských zemích. Muslimové nikdy svobodu slova a s ní spojenou kritiku společenských nešvarů nepřijmou, protože by se tak zhroutil celý jejich systém založený na nedotknutelnosti islámu a jejich představy o islámu jako jediné správné cestě.

Jirka

#180 Re: Re: Re: Re:

2016-06-21 19:38:49

#129: Dušan - Re: Re: Re:  

 svoboda slova a svoboda ve své postatě umožňuje projevit své názory i nesouhlasy, samozřejmě slušnou formou, nikoli urážkami a bláboly či pomluvami... není třeba žádné spoléhání se na posudky a rozhodnutí více, nebo méně zmanipulovaných soudů, pro běžnou komunikaci slušných lidí postačí přirozená sebereflexe a autocenzura, asertivita..