Petice na podporu ústavní stížnosti proti inkluzi

Quoted post

Tomáš

#8 Jsem proti inkluzi a podporuji každý krok proti jejímu zavedení

2016-03-08 21:08

Praktické školy mají svůj smysl! Každému, kdo má rozum a umí ho používat, je nad svět jasné, že zabezpečit bezproblémový chod výuky s tak odlišně intelekčně nadanými žáky je holý nesmysl. Buď se budou jedněm věnovat více a ti nadanější se pak budou nudit a zbytečně se tím plýtvá jejich potenciálem, nebo se pojede podle normálního plánu a potom nebudou ti méně nadaní stíhat, nebudou ničemu rozumět, budou zmatení a zbytečně propadat frustracím a depresím. Proč jsou asi ve všech sportovních odvětvích různé kategorie, ligy, oddíly apod. podle nadání. Protože by se chtěli ti horší diskriminovat? Ani náhodou, přesně naopak - aby si vůbec mohli v kolektivu škrtnout a mít radost z toho, že jsou plnohodnotní a jsou ostatními přijímaní jako sobě rovní. Tím, že všechny napereme do jedné třídy, nejenže uděláme ze vzdělávacího procesu naprostý guláš, v jehož důsledku přitížíme práci pedagogům a zhoršíme dostupnost kvalitního vzdělání standardním žákům základních škol, ale především zkomplikujeme vzdělávací proces dětem z dřívějších praktických škol - tedy právě těm, kvůli nimž je tenhle nesmysl prováděn! To je přece absurdní, to autoři nemohou myslet vážně. Co sedí na MŠMT za hlupáky, že vymýšlí takové šílené koncepty?

Odpovědi

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2016-03-09 20:38:43


Danas

#108 Re: Jsem proti inkluzi a podporuji každý krok proti jejímu zavedení

2016-03-15 21:41:06

#8: Tomáš - Jsem proti inkluzi a podporuji každý krok proti jejímu zavedení 

 K tomuto příspěvku a názoru není "co dodat". Se vším naprosto souhlasím a srovnávní se sportem je, snad pro každého rozumě uvažujícího jedince, jednoduché a zřetelné pochopit. I já jsem použila přirovnání, v diskuzích s různými lidmi, ze sportovnílho prostředí, a to např. - nemůže závodit a porovnávat své síly na olympijských hrách zdravý sportovec s handicapovaným, proto se tito zúčastňují paralympiády a jistě i zdraví diváci si jejich odhodlání a statečnosti váží, obdivují ji a fandí jim, já tedy určitě.