Zachraňme údolí Berounky

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#25 Re:

2016-03-04 09:25

#1: -  Třeba se město Beroun jmenuje podle řeky,když jak říkate,tu byla dávno před městem a Mži si klidně nechte v Plzni.

 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#36 Re: Re:

2016-03-05 00:45:04

#25: - Re:  

 Pisi k petici a pisi pro ty, ktere vůbec mohla napadnout myslenka či otevrit  tuto moznost, udelat tuto prehradu. .... Kdyby se spis ten někdo víc zamyslel a podival se i do minulosti na to, jak vypadala Berounka pred X lety a jak se o ní (a verim, ze ne jen o ni) staralo, respektive o to, aby mela stále hluboke koryto.... Jezdili do ní specialni stroje, ktere ho hloubyli a jeste k tomu, pisek který z nej vyndali , tak jeste zpenezili.... A ja se ptam a zamyslim se nad tim... Nebylo by efektivnejsi at uz v jakemkoli ohledu, opět prohlubovat koryta a ne vymyslet věc, ktera by pohřbila životy některých živočichů, zničila vzácné rostliny, vymazala ze světa kus krasne přírody, potazmo historických, pamatnych ci chranenych mist, pamatek, turisticke stezky, nejoblibenejsi vodackou reku a potazmo nekolik rekreacnich oblasti a rodnych domovu nekterych lidi. Kazdopadne je toho dost a vycet veci, ktere by tato myslenka pohřbít, zničit, zlikvidovat, nekoho napadla, je nespocet a tak prosim, žádám o to, az se i zamýšlí nad myšlenkou zachraňovat přírodu a veci kolem ni a ne jen vsechno ničit. Zkuste tu Berounku zase čistit, potazmo prohlubovat a uvidíte ze to take pujde...., myslim si to a tak ja zas k debate oteviram tuto věc. .... Když se driv řeky cistili, tak i nevadilo, ze 3,4 dny prselo a voda se ven nevylila, ted ano a proc?? Necistime !!! ? 

Monika Zíková 


Nepřihlášený uživatel

#40 Re: Re:

2016-03-05 17:24:15

#25: - Re:  

 Novonázev se objevil  na konci 17. století, aby se cizáci v dobyté zemi vyznali.  Označoval tok řeky za Berounem. Ottův obrozenecký slovník naučný z r. 1908 uvádí jméno Mže pro celý tok.


Nepřihlášený uživatel

#41 Re: Re:

2016-03-06 01:34:30

#25: - Re:  

 Být z Berouna, tak se za tenhle druh zlodějiny stydím.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...