Petice PROTI PODSTOUPENÍ ČESKÉHO ÚZEMÍ POLSKU!

Quoted post

MY PROTI VŠEM

#4 Re:

2015-12-22 10:44

#3: Vít Kuranda -  

 Největší zlo pro jakýkoliv národ je, když se někdo z jeho řad jemnuje morálním arbitrem celého světa.

To už je jen krůček ke kolaboraci, jelikož ten dotyčný zapomíná, čí zájmy má hájit.

A pokud podle vás, tato smlouva o které píšete je srovnatelná s Mnichovskou, tak to co obhajute vy, je srovnatelné s tím, co prohlašoval Konrad Henlein. Co takhle ještě odškodnit nebohé odsunuté Němce? A ještě lépe rovnou připojit tzv. Sudety k Německu.

Pro ty co nevědí uvedu, že Saint-germainská smlouva řešila rozpad Rakouska-Uherska. Tento státní útvar byl nejenom na straně poražených ale ještě po staletí okupoval naší domovinu, takže jakákoli kompenzace byla na místě!

LIDÉ JAKO VY JSOU OSTUDOU NAŠEHO NÁRODA!

Odpovědi

Vít Kuranda

#6 Re: Re:

2015-12-22 17:58:37

#4: MY PROTI VŠEM - Re:  

 Máte v tom, pane, dost hokej. Argumentovat u Saint-germainské smlouvy (nebo Mnichovské) Benešovými dekrety (a odškodněním Němců)... To je jako argumentovat u cyklistiky velikostí vln. Je to absolutně jiné téma.

Rak-U nás neokupovalo. V tehdejší době monarchů byl tento státní útvar funkční, víceméně nezbytný (protože v té době by si Češi sami vládnout nedokázali) a svým způsobem dokonce v nás Slovanech posiloval vlastenectví.

Vitorazsko je historicky rakouské území, můžete mi i nadávat, ale to na faktech nic nezmění. Saint-germainská smlouva řešila rozdělení Rak-U, ale Rakouská strana se nesměla tohoto jednání zúčastnit. Jaký je tedy rozdíl proti smlouvě Mnichovské? Je to totéž (nebo skoro totéž). "O nás bez nás".

Píšete o připojení Sudet k Německu. Tak to sorry, ale byl jste někdy aspoň na jedné hodině dějepisu? Sudety nikdy nebyly německé území, nikdo o nich tak nikdy nepsal. Za WW2 nám je na chvilku jednostranně (a pouze administrativně) ukradli Němci, ale to se hned po WW2 zase anulovalo. Vkládáte mi do úst něco, co jsem neřekl.

V tomto případě nejde o stav "my Češi máme Vás Poláky moc rádi a proto Vám tady chceme jen tak věnovat kousek vlastního území". Ten problém se jmenuje "My Češi jsme si kdysi zabrali kousek území, které je Vaše, ale protože Váš nárok respektujeme a uznáváme, tady Vám těch několik hektarů vracíme".

Předem říkám, že nemusíte vytahovat Falklandy, Ålandy, Sudety, Little Big Horn a podobné věci jako argument. Jsou irelevantní. Bavíme se o opravě drobných územních křivd mezi dvěma sousedícími státy. Tak argumentujte věcně a k tématu, chcete-li reagovat.