Výměna plzeňské karty

Quoted post

pracovník IT

#55 Rozhoduji se zda se připojím k petici - proč?

2014-11-21 08:27

Když si vzpomenu na nedávné ukončení podpory Windows XP, či ukončení analogového vysílání, kdy si každý z nás musel pořídit minimálně set-top-box nebo dokonce novou TV a to za daleko více peněz než je 170,-Kč za kartu.

Podepisoval jste někdo proti výše uvedeným (ukončení XP nebo konec analogové TV) petici?

Já ne.

Z tohoto důvodu ani zde nepřipojím svůj podpis. 

 

Odpovědi

Martin Kvoch, též pracovník IT

#58 Re: Rozhoduji se zda se připojím k petici - proč?

2014-11-21 09:19:10

#55: pracovník IT - Rozhoduji se zda se připojím k petici - proč? 

 1. Windows XP jsou sice zastaralá technologie, nicméně bez problémů fungují a spousty uživatelů je používají. Nikdo je nenutí přejít na novější verzi s tím, aby si ji znovu zakoupili. A pokud se tak přesto rozhodnou, upgrade je většinou zdarma.

2. Analogový vs. digitální TV signál je trochu jiná věc: nová technologie nabízí nesrovnatelně více možností využití (lepší kvalita, multiplex - více kanálů...), takže přechod na tuto technologii je nabíledni. Přitom nelze provozovat obě technologie současně, analogové kmitočty jsou od té chvíle využity pro šíření digitálního signálu (odborník by mě možná chytil za slovo...). Takže výměna hardware je v tomto případě nezbytná a nelze o ní polemizovat. Za určité náklady ovšem dostávám vyšší kvalitu a novou generaci zařízení.

Z uvedeného je patrné, že srovnáváte nesrovnatelné: plzeňská karta je ve Vašem případě spíše analogií Windows XP a tedy její výměna buď není nutná nebo by měla být provedena zdarma, a to i kdykoli v budoucnosti, pokud budou důvody výměny tytéž.

Karel

#104 Re: Rozhoduji se zda se připojím k petici - proč?

2014-11-21 20:46:41

#55: pracovník IT - Rozhoduji se zda se připojím k petici - proč? 

To je přeci nesmysl. Pasivní RFID karty mají životnost klidně 10 let, karty Mifare maximálně vyčtete, to vám k ničemu není, systém vás při pokusu o neoprávněnou manipulaci odhalí, není důvod karty měnit. Pro zasmání ... SIT města Plzně používá tyto karty i k ovládání dveří v Dominikánské ulici. :-DD