Petice za domácí porody a poskytování péče porodními asistentkami


Nepřihlášený uživatel

/ #21

2012-02-28 14:50

Protože chvíli porodu považuji za nevhodnou k boji s čímkoli a kýmkoli, jsem vděčná za inspiraci k porodu doma, ke kterému mi přivedla osvěta porodních asistentek. V porodnici bych musela bojovat s ustrašeným systémem, který mi již před porodem jasně říkal, že mi bude vnucovat lékařské zásahy do průběhu porodu, o než jsem nejen nestála, ale dokonce považovala v mém případě za nebezpečné (konkrétně to je na delší vysvětlování). Podle mě jsem šťastně porodila zdravou holčičku právě díky porodu doma a ne díky technice a hlavně nekontrolovatelným účinkům chemie na můj organismus. K tomu bytostně nesouhlasím s nemocničním způsobem zacházení s právě narozeným dítětem po porodu, s jeho odtržením od matky, předčasným přestřižením pupečníku, zbytečným měřením, mytím apod. Myslím, že nemá cenu bojovat s nemocničním systémem, neboť tam patří nemocní a ti potřebují jiný způsob péče a reforma směrem k přirozenosti v porodnictví v nemocnicíh tak nemůže být úplná. Věřím, že v našem státě zvítězí moudrost, jenž podpoří svobodu a možnost skutečné vědomé alternativní volby - porodní domy, centra při porodnicích, péči porodních asitentek u porodů doma. Alternativy propojené se spolupracující lékařskou péčí a s právním rámcem. Ať si každá žena zvolí pro ni to nejbezpečnější místo pro porod svobodně sama.