PETICE za záchranu hájenky "U DVOU ŠRAŇKŮ" v Hradci Králové

Ilem.

/ #148 Využití

2016-01-30 09:34

Chvíli jsem počítal. Hradec Králové má 92 000 obyvatel. Přibližně 10% jsou děti školou poviné. Takže 9 200 dětí. Odhaduji, že dítě objekt navštíví 2x za 9 let školní docházky, víc to zřejmě nemá cenu. To je přibližně 2000 dětí za rok. Pokud je rozdělím do tříd po 20ti dětech, vychází mi 100 návštěv za rok. Když budu maximalista, výukový program může trvat 3 hodiny, pak už děti neudrží pozornost. Takže využití objektu ke svému účelu bude 300h za rok. Když ještě občas přijedou nějaké děti z okolních obcí, může to být i dvojnásobek - tedy 600h.

Zvířata musí žrát i o víkendech a dovolených, takže se o ně budou muset starat 2 lidi. K tomu řidič elektrického vláčku. To máme 3 zaměstnance, kteří budou zajišťovat chod tohoto centra. Rok má přibližně 2000 pracovních hodin. 3 lidi - 6 000 pracovních hodin.

Zajímavé porovnání. Zřejmě jsme bohaté město. Škoda, že to není vidět nikde jinde.

A počítejme dál.  Opravdu Environmentální centrum potřebujeme? Podle některých informací má objekt stát 20 000 000,- Kč. Životnost odhaduji na 20 let, pak už bude zastaralý, nevyhovující,... To máme 1 000 000,- na rok. Jeden zaměstnanec s normálním platem, při započítání všech odvodů  přijde přibližně na  300 000,- za rok. Vynechám krmivo, veterinární péči, otop, atd., protože tyto ceny neznám. Už takhle mi vychází vstupné na 475,-Kč/žák, aby se jen vrátily náklady. Tak jsem se podíval na ceny vstupného do ZOO ve Dvoře Králové. Vybírám:

Školní zájezdy (s vybraným výukovým programem - zoolektor nebo pracovní listy)

52 Kč/žák