Výměna plzeňské karty

Jenda

/ #88

2014-11-21 15:36

Je tu spousta argumentů o výměně cestovních pasů, občanek atp. zdarma. Uvědomte si ale, že všichny úřady, které to vyřizují, a stejně tak i dopravní podniky (zde částečně) si PLATÍTE z vašich daní. No, všichni možná ne, ale většina snad. Schválně by mě zajímalo, kolik ve skutečnosti stojí výměna toho pasu nebo občanky - i když je to na první pohled pro vás zadarmo. Možná byste se divili...

Vysoká cena karty?. Ano, výrobní cena je určitě pár korun, ale kolik času zabere ve skutečnosti distribuce, samotná výměna a vše s tím spojené, když to má trvat 3,5roku? Jen platy lidí co to budou vyřizovat spolknou většinu z ceny.

A k samotné podstatě věci. Nutí vás někdo jezdit MHD? Nenutí. Jestli je pro někoho 170,- nepřekonatelná překážka, tak ať chodí pěšky nebo jezdí autem.

Jestli už mě něco vadí, tak je to naprosto předražené depo a smlouva na nevím kolik let za x miliard, což opět zaplatíme ze svých daní. 

Je to totiž úplně směšné! Kdyby PMDP zvedlo jízdné o pár korun, vybere si těch 170,- za kratší dobu, než se karty vymění. A nikdo by neřekl ani slovo. Ale když se má vysolit na prkénko, každý křičí.