Pozměnění přepravních podmínek DPO

jayjay

/ #111 Re:

2014-11-10 14:36

#109: Kateřina Ulmanová -  

Naprosto s Vami souhlasim. Pouzivam MHD v Ostrave pravidelne cca. 2.5 roku, za tu dobu si tak nejak clovek zvykl, ze to nekdy proste skripe, protoze penize nejsou a kazda tramvaj proste nizkopodlazni neni, jako imobilni osoba jsem se kvuli tomu dostal i do prusvihu, ktere si mnozi nedokazou ani predstavit, vcetne noci stravene na svinovskem nadrazi. Dost casto jsem se i do zamestnani dostal pozde, protoze proste prijela tramvaj, ktera proste skutecne byla plna kocarku a nafouknout ji samozrejme nelze. Stvalo me to, ale nemuzu nic delat a je mi jasne, ze se maminam nechce chodit s malymi detmi v Ostrave kolem hlavnich tahu. Sam moc dobre vim, jak je to prijemne. Dokonce dost casto chodim pesky, i kdyz bych nemusel, jenze kdyz musim na vlak, tak proste musim na vlak, nemuzu jet kterymkoliv.

Nicmene tento stav, kdy to skripe a vsichni vime proc, s tim jsem se smiril a snasim ho. Nic neni idealni. Nicmene to, co se stalo ted, povazuju opravdu za vysmech cloveka, ktery MHD v zivote nejel a tramvaj videl mozna na obrazku. Je opravdu k vzteku, kdyz nejaky ourada objektivne spatnou (nebo chcete-li situaci ne zdaleka idealni), udela hloupym zasahem jeste daleko horsi.

Nehlede na to, ze mate pravdu v tom, ze dochazi k obrovskemu napeti mezi ridici a temito skupinami cestujicich, sam mam ted cerstvou zkusenost, kdy jsem byl naprosto zbytecne lehce napaden ridicem DPO, ze jsem si na nej dovolil mavnout pri prijezdu do zastavky misto abych pouzil tlacitko, ktere je k tomu urcene (je to prece nepsany a docela prakticky zvyk, ridic velmi brzo vi, ze potrebuju nastoupit, takze se cely proces urychli, nikdo s tim nikdy nemel problem) a funguje to tak nejen v Ostrave. Samotneho me tyto roztrzky ale mrzi, protoze MHD je tak trosku muj konicek a vim, ze to neni sranda neco takoveho delat.