NE těžbě uhlí!
Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno NE těžbě uhlí!
|
Sakraphon |
#1 PROTEST fest2012-02-08 16:2211. února se na Staré Mydlárně na Mělníku uskuteční PROTEST fest, kterým chceme vyjádřit náš nesouhlas s tím, že by se v oblasti Mělník - Byšice - Benátky Nad Jizerou - Jabkenice - Semčice - Nepřevázka - Bezno - Velký Újezd mělo těžit uhlí. Již od 18:00 bude na místě připravená petice. Od 19:30 bude vstup na kapely za 50,- http://sakraphon.cz/protestfest |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#22012-02-09 13:40Bojím se o to,aby tu po nás také něco zůstalo pro naše děti jejich děti.Krásná krajina,příroda,zvířata,voda. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#32012-02-09 14:25Do této oblasti zasahuje jezero spodní vody. Již současné zásahy do okolní přírody snížily hladinu spodní vody tak, že musely být některé vrty v oblasti Zahájí, Řepín zavřeny, protože dávají málo vody. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#42012-02-09 14:31Ne !! |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#52012-02-09 14:50Nechte napokoji naše krásné okolí!!!!!! |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#62012-02-09 17:13Neničit další část krajiny, nesouhlasím s těžbou. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#7 ...2012-02-09 17:49A četli jste všichni tu žádost? CHKO se vyhnou, pod vesnicema taky těžit nebudou, ohlídají, aby se nijak nedotkli vody a zaručují se, že vše zůstane tak jak má (krajina), ještě nám za to zaplatí, takže náš malý zapadákov může klidně trošku rozkvést (to nikdo z vás nevnímá, jak všechno upadá?) :) Jinak, to že jde teď o žádost neznamená, že nás odtud jednou nevystěhujou (až bude zásoba všech fosilních paliv tak nízká, že nikomu nic jiného nezbude)... V Austrálii se tímto způsobem těží normálně... |
|
| |
|
EM |
#8 Re: ...2012-02-09 19:56Ať si Australané v Austrálii dloubají a pálí co chtějí a kde chtějí, třeba Aboriginies pod posvátným pohřebištěm a klokani ať jim tam do toho faníi s ponpony na tlapkách.V naší malé zemi máme chránit už doslova každý kout, ne jen CHKO.A nechat se ujišťovat společností,které jde v první řadě o zisk, že jí záleží na ochraně životního prostředí a že nehrozí žádná rizika, tomu může dnes uvěřit jen opravdu naivní osoba. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#92012-02-09 20:47Zájemci o těžbu klamou tvrzením, že černé uhlí se nachází cca 400 - 1000 m pod povrchem. Na základě geologického průzkumu, který se zde prováděl cca před 30 lety bylo zujištěno, že kvalitní černé uhlí se místy nachází již cca 50 m pod povrchem, např. v prostoru mezi Byšicemi a Přívory - vedle ždelezniční trati. Navíc při značné mocnosti sloje. Byla zvažována těžba povrchovým způsobem, ale z důvodu ohrožení velkých podzemních zásob pitné vody a jisté devastace životního prostředí bylo od těžby uhlí upuštěno. Jan Barták st., Byšice 361 |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#102012-02-09 21:56Dobrý den. V žádném případě! Ať si jde australská firma vrtat do Austrálie! Už bychom se měli všichni vzpamatovat!!!, protože to, co se tady..., v Česku děje, a to na všech frontách..., je pro normálního občana už skutečně neúnosné. A do toho ještě firmička, která by tu chtěla vrtat a zbohatnout na uhlíčku! ANI OMYLEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nazdar... |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#112012-02-09 22:20Dopadlo by to stejně jak u Mostecké uhelné. Státu nic, výtěžek finanční pryč a zničená krajina s problémy by zbyla nám. Již někdy v letech 1980 a dále se vrtalo někde mezi Mšenem a Stránkou a bylo konstatováno, že těžba pro velkou spodní vodu ( a zdravou) není možná k realiozaci. Jen je zajímavé, že v obcích se o tomto nynějším problému a záměru nikde neinformuje. Slaba |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#122012-02-09 22:26k příspěvku č. 11 - nejsem nepřihlášený uživatel, připojil jsem se k petici a nabídlo mi to komentář, ten jsem podepsal, jako petici, - máte to nějak blbě, nevystupuji pod přezdívkou. Jen jsem zapomněl uvédst - To zase bude KORUPCE a korupce a korupce. Slaba |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#132012-02-09 22:29Jen šílenec (a ziskuchtivec) touží nevratně poškodit, v honbě za mamonem, toto překrásné a jedinečné území. Petr Weinstein |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#142012-02-09 22:46Nesouhlasím v žádném případě! Ať si australané vrtají v Austrálii. Je zde vidět, že jsme celému světu fakt pro prd...l, jen když vidím, kolik kamionů odjíždí s naším kvalitním dřevem do zahraničí... :-( Jé my jsme ale blbci. My jsme ale FÁKT blbí čecháčkové... A toto tedy opravdu ne. OVŠEM!!! pozor, někdo si může v tomto případě mysleti!..., potencionální pracovní místa...! Třeba že by romové mohli dolovat... a začít konečně makat...:-) FÓR |
|
| |
|
ab |
#15 Re:2012-02-09 23:03přesně, jak říkáte. blbí čecháčkové, který jsou charakteristický tim, že si neodpustěj blbý kecy, nikdy. tepláci a knedlíci. všude. achjo. http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/50356_63137269831_727_n.jpg |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#162012-02-09 23:33Ať si své neověřené teorie zkoušejí tam za velkou louží(Austrálii).. A nezamořují naší pitnou vodu... |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#172012-02-10 07:29Doufám, že v tomto případě zvítězí zdravý rozum nad touhou ze zisku. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#182012-02-10 08:20Je neuvěřitelné, co si u nás zahraniční společnosti dovolují. A naše úřady jim jdou na ruku. Nelze, než pak dojít k názoru, že přislušný úředník je zkorumpovaný, ať už jakýmkoliv způsobem. |
|
| |
|
M |
#19 Souhlas těžbou uhlí2012-02-10 09:26Je to jediné rozumné nerostné bohatství co máme a je dobře že zajímá zahraniční investory. Ano těžbě uhlí. Ta pánev je tak hluboko, že by se to těžilo klasickým dolem a ty přírodu nepoškozují tak jako povrchové doly. Ale i ty přírodu komplementárně vylepšují. Podívejte se někdy na teploměr za oknem. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#202012-02-10 09:37Voda je důležitá pro život a stále ubývá |
|
| |
|
ab |
#21 Re: Souhlas těžbou uhlí2012-02-10 10:14co takhle se konečně probudit a uvědomit si, že jsou i jiný, NEVYČERPATELNÝ zdroje energie? |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#222012-02-10 11:46K čemu máme instituci MŽP ? Není ochrana našeho životního prostředí jeho hlavní úkol? Nuž tedy,budeme |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#232012-02-10 12:17Žádné jádro, žádné uhlí, 100% obnovitelné energie. Vhodná kombinace větru, fotovoltaiky a biomasy spolu s využitím odpadního tepla z průmyslu s dostatečnými akumulačnimi kapacitami - předvším syntetický metan zcela postačuje na vykrytí současné spotřeby. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#242012-02-10 12:22Jsem zásadně proti.Chci ,aby naši potomci měli Ráj na pohled.V:M: |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#252012-02-10 12:34Já bych to řekla, že jediné co z toho my všichni můžeme mít jsou problémy. Zisky odtečou neznámo kam a nám a našim dětem zbydou oči pro pláč. Vidle a vyhnat do Austrálie!!! |
|
| |
|
Chcete něco změnit?
Bude-li člověk mlčet, nic se nezmění.
Autor této petice se rozhodl něco změnit a jednat. Uděláte to samé?
Další petice, které by vás mohly zajímat
Petice za zavedení menstruačního volna v České republice
28 902 podpisů
1 207 Podpisy / 24 hodin
15 Jun 2026
‼️VELEZRADA PREZIDENTA‼️VÝZVA OBČANŮ SENÁTU PARLAMENTU na vyhlášení veřejného slyšení podle § 144 jednacího řádu Senátu k návrhu na přijetí usnesení k podání ústavní žaloby na prezidenta republiky
32 358 podpisů
161 Podpisy / 24 hodin
19 May 2026
Žádáme vedení VŠZaSP sv. Alžběty o přehodnocení rozhodnutí a zachování pracovního poměru PhDr. Petra Vadócze.
492 podpisů
37 Podpisy / 24 hodin
20 Jun 2026
Petice proti zrušení poplatků za Českou televizi a Český rozhlas
3 052 podpisů
22 Podpisy / 24 hodin
19 Jan 2026
Výzva pejskařů za vznik městské koncepce psích luk, výběhů a hřišť v Ostravě
268 podpisů
20 Podpisy / 24 hodin
9 Jun 2026
PETICE PROTI STŘÍLENÍ SRNČAT, KOLOUCHŮ A JEJICH MATEK NA SPOLEČNÝCH LOVECH BEZ DŮKAZŮ A PODLOŽENÝCH DAT
1 249 podpisů
18 Podpisy / 24 hodin
5 Jun 2026
Otevřený dopis prezidentovi - Odebrání Řádu Bílého lva Volodymyrovi Zelenskyjemu
52 podpisů
15 Podpisy / 24 hodin
22 Jun 2026
Petice za zachování sousedských předzahrádek a zelených oáz v Havířově.
102 podpisů
10 Podpisy / 24 hodin
22 Jun 2026
Stop útokům na Ústavní soud: Požadujeme odchod Macinky a Turka
9 podpisů
9 Podpisy / 24 hodin
24 Jun 2026
Petice za podporu a férové podmínky výstavby Retail parku v Prachaticích
457 podpisů
8 Podpisy / 24 hodin
17 Jun 2026
PETICE ZA OKAMŽITÉ DŮKLADNÉ PROŠETŘENÍ PODEZŘENÍ NA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT V CHOVU PANA IVA KACHTÍKA A ZA DŮSLEDNOU OCHRANU VŠECH OHROŽENÝCH ZVÍŘAT
952 podpisů
7 Podpisy / 24 hodin
14 Jun 2026
PETICE PROTI UZAVŘENÍ MŠ P. LUMUMBY 25 a jejímu ODTRŽENÍ od ZŠ KOSMONAUTŮ v OSTRAVĚ - ZÁBŘEHU
695 podpisů
6 Podpisy / 24 hodin
16 Jun 2026
Petice.com
Poskytujeme zdarma hosting pro on-line petice. Vytvořte profesionální on-line petici díky našim výkonným službám. Naše petice jsou každý den uvedeny v médiích, takže vytvoření petice je skvělý způsob, jak upoutat pozornost veřejnosti i těch, kteří o daných věcech rozhodují.