Petice na podporu WPB Capital, spořitelního družstva


Nepřihlášený uživatel

#1

2014-02-06 13:34

Škoda, že tato petice nevznikla dřív. Možná mohla být situace s WPB vyřešena dříve.

Nepřihlášený uživatel

#2

2014-02-06 13:41

Myslím, že je to účelová likvidace postupně všech spořitelních družstev, právě z důvodu výše úroků.Tato výše pije lichvářským bankám krev a je to nežádoucí konkurence. Šumař.

Nepřihlášený uživatel

#3

2014-02-06 13:47

Souhlasím s peticí a přivítala bych, kdyby WPB Capital mohla fungovat bez omezení, tak jako předtím.
Normálně myslící

#4 Re:

2014-02-06 13:47

#2: - Asi jste pánové probudili pozdě. Já jsem si vybral vklad již vlini v červnu se ztrátou úroků, ale jsem v pohodě. Kdyby bylo Vaše vedení udělalo včas ve svých řadách pořádek a nenahrazovalo vyhozeného člena vedení jeho matkou a hrálo si tak na řádného hospodáře, tak by asi nebylo došlo k tomu,. že dne s WPB Capital úpí v kleštích. S takovými lidmi je nejlepší se včas rozejít.

 


Nepřihlášený uživatel

#5

2014-02-06 13:48

Dobrý den,
nedejte se a vydržte. Byli jste trnem v oku mnohým bankovním molochům (jako jedni z prvních nabízelo WPB Capital běžný účet zdarma + nadstandartní úroky z vkladů)a proto toto "předběžné opatření" od kamarádů z ČNB. Jsme s Vámi a věrni zůstaneme!

Nepřihlášený uživatel

#6

2014-02-06 13:48

Petice je stručná, ale věcná. Soudím, že obsahuje všechny závažné argumenty pro zrušení opatření ČNB. Neumím posoudit, zda by neměla být současně uplatněna i soudní cesta vedoucí k zrušení opatření ČNB, jde-li o porušení platného zákona ze strany ČNB.

Nepřihlášený uživatel

#7

2014-02-06 13:49

Vyjádřil bych podporu, ale nemohu petici podepsat, protože se v textu píše: "...je zřejmé, že úvěroví klienti (mezi které patřím i já) své závazky splácí...".

Já totiž mezi úvěrové klienty nepatřím.



Nepřihlášený uživatel

#8

2014-02-06 13:51

Základní filosofií daného správního aktu toho úředního bankovního molocha je zřejmě odstranit jakoukoliv nežádoucí konkurenci stávajícímu bankovnímu sektoru

Nepřihlášený uživatel

#9

2014-02-06 13:54

Naprosto souhlasím se vším co je v petici obsaženo
Michal Dobiáš

Nepřihlášený uživatel

#10

2014-02-06 13:54

Zájmem některých vysoce postavených jedinců je právě likvidita konkurenceschopných záložen, viz Metropolitní spořitelní družstvo. Obávám se stejného osudu WPB Capital záložny. Není v zájmu bank, které poskytují "krásné" 1% :-) úroku z vkladu za rok (pro občany tohoto státu výsměch), aby klienti viděli, že lze úrokem pokrýt inflaci a ještě vklad zhodnotit. Takto bude ČNB pálit jednu záložnu za druhou, pokud nebudou zpívat jejich písničku. Kde to žijeme?!

Nepřihlášený uživatel

#11

2014-02-06 13:57

Naprosto souhlasím s věcností petice. ČNB zneužívá svého postavení a nerozhoduje. Připadá mi, že tam asi nikdo nepracuje protože, buď jsou důkazy o nesprávném postupu WPB - pak ať rozhodne a neúměrně neprotahuje dopady opatření na WPB, nebo když nejsou tak ať opatření zruší a nechá WPB řádně fungovat. Jako několikaletý klient jsem s činností spokojen.Doporučuji petici poslat panu Rusnokovi(novému členu bankovní rady s žádostí o podporu, myslím si o něm, že je slušný ekonom. Tvůrcům petice na podporu děkuji za aktivitu. Jiří Obr

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-02-06 13:59



Nepřihlášený uživatel

#13

2014-02-06 14:10

Je otázka zda v této situaci, by nebylo dobré ukončit činnost WPB a zajistit výplatu členům. JIRI KAVALE

Nepřihlášený uživatel

#14

2014-02-06 14:14

Veskere zakony se maji respektovat. Narodni banka by mela jit prikladem. Delka 250 je neakceptovatelna. Kdyz Vy nedrzite lhuty, proc lide na ulici by je meli dodrzovat? Vy jim mate byt prikladem, od toho jste placeni z dani obyvatel. Stydte se. Nuvadejte vchod, to co nejste schopni stihnout. Pisatel petice ma naprostou pravdu. Wilma Fägersten Mgr, fil.mag

Nepřihlášený uživatel

#15

2014-02-06 14:15

Jsem členem Metropolitního spořitelního družstva a tak dobře vím o co bankovnímu sektoru v čele s Centrální bankou a ve spojení se soudní mocí jde. Spravedlnost v této zemi je jen čirá iluze.

Nepřihlášený uživatel

#16

2014-02-06 14:18

Od ČNB to vypadá jako úmyslné poškozování a postupná likvidace. Jak je možné, že ČNB překračuje zákon ?????

Pavel Vicány

Nepřihlášený uživatel

#17

2014-02-06 14:34

Není třeba nic dodávat, neboť v petici je to jasně vysvětleno. Jedině můžu říci, že souhlasím s peticí. Je skutečně nutné co nejdříve zrušit Předběžné opatření, které nemá již své opodstatnění.

Nepřihlášený uživatel

#18

2014-02-06 14:54

Je to úplně stejné jako u Metropolitního spořitelního družstva - MSD.
Jde vyloženě o likvidaci spořitelních družstev jako takových.
Jsou trnem v oku bankám. Peníze z MSD cca 12 miliard se musí někam přesunout. Kam asi? No přece do bank.

Nepřihlášený uživatel

#19

2014-02-06 14:56

Nelíbí se mi, že jsou z trhu vytlačovány subjekty, které představují pro monopolní linku bankovního sektoru reálnou konkurenci. Tento sektor by měl zůstat zachován, protože je výhodný jednoduchou administrativní agendou pro obě strany.

Nepřihlášený uživatel

#20

2014-02-06 15:10

Je to pořád dokola,spořitelní družstva nebudou nikdy na úrovni bank, které řídí naši ekonomiku jen ve prospěch cizího kapitálu. Všechno jsme již prohráli v devadesátých letech Klausovou privatizací.

Nepřihlášený uživatel

#21

2014-02-06 15:21

Mám podezření, že za tímto krokem ČNB stojí velké banky, pro které jsou družstevní záložny "nekalou" konkurencí.

Nepřihlášený uživatel

#22

2014-02-06 15:45

Zase chtějí zničit další záložnu stejně jako MSD,co proti tomu dělá ministerstvo financí a kde je nějaký důkaz, že WPB ohrožuje klienty ?
Kdyby se CNB do toho nepletla,bylo by to pro klienty lepší !
Hanba vládě, která tyto akce proti lidem dovoluje !!!

Nepřihlášený uživatel

#23 Re:

2014-02-06 15:49

#9: -

Taky se vším v petici souhlasím !


Nepřihlášený uživatel

#24 Re:

2014-02-06 15:53

#18: -

Ano, stejné jak u MSD.....nic nevysvětlili a odstranili výbornou !!! záložnu.....


Nepřihlášený uživatel

#25

2014-02-06 16:24

Asi před pěti lety jsem formou "na dálku" měla u WPB půlroční TV.Vše proběhlo k mé velké spokojenosti a tehdy s velmi dobrým zhodnocením.Byla to velice dobrá zkušenost.Chci této záložně poděkovat za vynikající službu a jsem ráda,že mohu podepsat petici na podporu WPB Capital.