Rodiče postížených dětí zdravotním pojišťovnám


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-10-05 19:29

Je smutné, že se k tomuto musí psát petice.... mělo by to být samozřejmostí v každém vyspělém státě!
Beruška

#2 cvičení

2013-10-05 19:49

NIc proti požadavku na lepší podmínky, ale pomlouvání ostatních zařízení je ubohé.
Například cvičení v Janských Lázních je rozhodně intenzivnější než se v textu uvádí.
Vybrat přezdívku

#3 Předmět

2013-10-05 20:07

...není to pomlouvání, ale konstatování reality, ve vyspělých zemích jsou s rehabilitacemi dětí davno jinde, Izabela Koscielna, kdyz tu byla pred rokem, tsk byla z toho stavu u nas nešťastná. Chce to spíše otevřít oči a podivat se na to jak to je, cílem pro mě je, aby se ve všech léčebnách v republice rehabilitovalo opravdu intenzivne a na světové ůrovni. Měl jsem možnost byt se synem ve vice rehabilitacnich zarizenich i mimo republiku, byl jsem i v Janskych laznich, tak muzu porovnat.
Hezky vecer

Nepřihlášený uživatel

#4

2013-10-06 08:40

Tyto děti nemohou za svá onemocnění! dostali je bohužel do vínku...jejich léčba by měla být samozřejmá!
Na rozdíl od alkoholiků, feťáků a jiných živlů naší společnosti....

Nepřihlášený uživatel

#5

2013-10-06 09:27

Mému synovi klimterapie velice pomohla. Je tedy i v mém zájmu, aby tuto léčbu začaly pojišťovny hradit a uvědomily si, že by tím mohly pomoci spoustě nemocných dětí, jejichž rodiče nemají dostatek finančních prostředků.Vždyť koncovém výsledku, by je tato léčba mohla vyjít levněji, než nákladné operace. To jen ve stručnosti, proč jsem tuto petici podepsala

Nepřihlášený uživatel

#6

2013-10-06 18:57

Dobry den, take se priklanim k teto petici, mam dceru s rozstepem patere, od malicka jezdi kazdy rok do lazni, nejdriv Marianskelazne, ktere byly jako jedine na onemocneni s ledvinami v cele republice, pak jsme byly v \teplicich, kde je vynikajici i rehabilitace ,ale bohuzel tam take zrusili pobyty samotnym detem. Lze jen v doprovodu a dceri je uz 14 a me to nikdo nezaplati ani. Tak jezdila potom do Kynzvartu a naposled posledni tri roky do Janskych lazni, kde se letos resilo opet mozne ukonceni teto vynikajici lecebny. Nechapu system. A 4 tydny opravdu nestaci. Dekuji, ze sem se mohla take vyjadrit. Bajerova z Decina

Nepřihlášený uživatel

#7

2013-10-06 20:02

Myslim si,ze tato petice nepotrebuje dalsi komentare,je zde shrnuto vse potrebne,ale vite,neco Vam chci prece jenom rict,rodice postizenych deti meli na vyber,bud sve dite zavrhnout a nechat nekde v kojeneckem ustavu,odejit a pokracovat dal svuj bezstarostny zivot,ale my,kteri jsme se tady podepsali,se rozhodli jit tou druhou cestou a prijmout sve detatko,takove jake je a milovat jej a snazit se pro nej udelat jen to nejlepsi a cviceni v ramci lazenskeho pobytu je pro ne nejvetsi pomoc,jak udelat sebemensi pokroky a udelat tak deti i nas rodice stastnejsi a posunout nas bliz k vytouzenemu cili,proto Vas prosime o kladne vyrizeni. S pozdravem Adela a syn Maxim 2roky
valapet
Nepřihlášený uživatel

#8

2013-10-07 08:48

Měli by si uvědomit,že děti za své postižení nemohou a nezpůsobily si ho sami.Na rozdíl od alkoholiků a feťáků,kterým je léčba opakovaně poskytována zdarma.Na každého jiný metr,je to smutné.


Nepřihlášený uživatel

#9

2013-10-07 17:39

I já mám syna , s DMO a vadí mi přístup Pojišťoven, ministerstva soc. věcí a různých příspěvkových org. , kteří okrádají postižené děti. Jak o peníze, tak ipobyt v lázních.

Nepřihlášený uživatel

#10

2013-10-07 17:55

Dobrý den, jsem maminkou syna Ivana, kterému je již 36 let. Dg DMO kvadr.synd.více vlevo,TMP,s přidr.vadami,(nemluví,zrak.postižení,velmi špat.chodící pouze s druhou osobou a krát.vzdálenosti) i já jsem se od malinka snažila pro Ivu dělat vše možné " i zkoušet nemožné" a činím dodnes. Ale vím, že čím menší dítě a čím dříve a intenzivněji se napravují "chyby" tím lépe si tělíčko s tím poradí jak nejlépe může ....držím pěstičky ....VŠEM DĚTIČKÁM ,kteří tuto péči potřebují ,aby tuto možnost dostali. Krásné sluníčkové dny Vám Všem...... R.H.
sylva

#11

2013-10-10 16:48

I JA SE PRIKLADAM, JE TO SMUTNE,KDYZ RODICE SE MUSI PROSIT O NEJAKOU KORUNKU ABY MOHLY POMOCT SVEMU DITETI.ABY ASPON OTEVREL RUCICKU NEBO ABY VALEL SUDY, TO JE CO?
růžička

#12 Re: cvičení

2013-10-15 04:10

#2: Beruška - cvičení

Není to pomlouvání, ale konstatování stavu. Je to o nehrazení pojišťovnami potřebné rehabilitace. Nehledě na to, že pobyt a rehabilitace v kolektivu podobně nemocných s nadějí na jakékoliv zlepšení stavu určitě působí kladně i na psychiku nemocných i jejich rodin,což se může kladně projevit i na fyzickém stavu nemocných.

medusa

#13 dotaz

2013-10-29 08:24

Dobrý den přeji všem,chtěla bych se zeptat maminek,které mají postižené děti,a tet myslím ( uplné ležáky)jestli jejim dětem pomohly lázně,zda jejich děti udělali nějaké viditelné pokroky,mám dceru Ivanku a je jí 11 let je ležák,chtěla bych jít s ní taky do lázní ,ale je těžká a hypotonická,je taky ležák a má ochablé svaly,děkuji s pozdravem
lioness82

#15 Re: dotaz

2013-11-08 11:58

#13: medusa - dotaz

Dobrý den milá paní, zkuste poslat lékařskou zprávu do ADELI Medical Centra (vyhledejte na googlu). Tam pracují i s ležáky.

lioness82

#16 Re: dotaz

2013-11-08 12:03

#13: medusa - dotaz

Dělají tam tu rehabilitaci už 10 let a navíc ještě co vím, tak aktivně pomáhají při shánění financí na léčbu a to prostřednictvím své Asociace pomoci postiženým ADELI (taktéž vyhledáte na googlu).

slzička

#17 Re: Re: dotaz

2013-11-09 20:56

#16: lioness82 - Re: dotaz

Rehabilitace opravdu pomáhají tzv. Klimterapy v lázních Klimkovice, tak metoda Adeli ve slovenských lázní Piešťany, cvičení probíhá "v kosmickém obleku" a další doplňkové terapie.  Tyto metody pomáhají a úspěch spočívá v jejím opakování. Ale bohužel pojišťovny to nehradí a rodiče na to nemají peníze,

tak to děti mohou absolvovat díky finanční pomoci dobrých lidí.


Nepřihlášený uživatel

#18

2013-11-11 10:01

Člověk je tady na světě pro to, aby miloval, odpouštěl a pomáhal druhým lidem. Nikdo nemůže být šťastný, pokud brání ve štěstí druhým lidem. Všichni máme právo na radostný a spokojený život, dopřávejme ho i svým bližním.

Nepřihlášený uživatel

#19

2014-01-17 08:05

jeto smutne ze musíme pro nase nemocne deti zachazet az tak daleko a prosit i olecbu která jim muze umožnit samostatny život vse by mnelo byt hrazene pro nase nemocne deti

Nepřihlášený uživatel

#20

2014-10-14 22:07

Souhlasím se vším o co v této petici jde,sama mám dceru s DMO a čekáme na schválení pobytu v Klimkovicích ale bylo mi zděleno že dcera nemá nárok na doprovod a pokud tento pobyt sama nezvládne ,pošlou jí domů,což vím ,že ho nezvládne je na mne dosti fixovaná a na pobyt abych si jej uhradila sama nemám finance jsem samoživitelka ,tak jen čekám co bude dál... noční můra,děkuji všem kdo se těmito problémy zabývá