Zrušení omezení denní doby lovu

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zrušení omezení denní doby lovu

nemako

#276 Re: Re: Re: Jaký to má mít přínos?

2015-11-09 22:16

#47: unudle - Re: Re: Jaký to má mít přínos? 

 Souhlas a s tou mirou bych sel klidne na tech 60cm,aby si nekteri "rybari"z toho nedelali zivnost.Myslim tim prodej do soukromych reviru a kdo vi kam jeste.A pytlactvi se nezmeni pokud neprijdou poradne tresty.

 


Nepřihlášený uživatel

#277

2015-11-17 14:33

je to blbost nikde ve světě toto není

Nepřihlášený uživatel

#278

2015-12-15 15:55

Za mě osobně non-stop plošně ano, ale až na to u nás budou podmínky! Kapr 70 cm je totální kravina.Klidně bych míru zvedl na 45 cm.a nejen u kaprů,ale chtělo by to u více druhů ryb.
Luban

#279

2015-12-15 16:54

Vždyt si každý rybář kupuje celoroční povolenku,taže by mu mělo být umožněno chytat celí rok bez omezení doby lovu.Myslivci také nemají žádné časové omezení lovu od kolika do kolika hodin smějí sedět na posed. Může tam sedět třeba celí týden vkuse. A taky si sočítejte kolik peněz za povolenku zaplatíte zbytečně když je omezená doba lovu,možná se budete divit kolik zaplatíte za to,že musíte sedět doma místo na rybách.


Nepřihlášený uživatel

#280 Re:

2015-12-15 16:56

#278: -  

 Ale ten kapr70cm se myslí to že se musí pustit aspon tomu já tak rozumím.


Nepřihlášený uživatel

#281

2015-12-15 16:57

Kéž by to vyšlo :-)

Nepřihlášený uživatel

#282

2015-12-15 18:58

Jsem jednoznačně pro !!!!Když jedu na sumce.Tak někdy z časových důvodů přijedu k vodě až kolem 18.00h než to nachystáte atd.. v 19.00h vyvážíte.A než se nadějete musíte úplně zbytečně v 00.00h přetrhnout trhačku a zmotat pruty.A ráno všechno znova.A o lovu kaprů ani nemluvě jak všichni dobře vědí nejvíce trofejních kaprů se uloví právě v tu dobu kdy je lov zakázán a to hlavně v podzimních měsících. Jestli budou páni jednatelé rozumní tak to v povolí už na rok 2016!!! S pozdravem Michal
Kubino

#283 Re: Jaký to má mít přínos?

2015-12-15 20:54

#6: Jiří - Jaký to má mít přínos? 

 Když člověk bude chtít odnese tuto rybu i přes den nevím proč by měl odnášet v noci. A stráž má kontrolovat zda má rybář věci v pořádku ne kdy chytá

Vincent

#284

2015-12-15 21:36

pokym nie je zabezpecena nalezita kontrola tak je 24h nonstop lov nezmysel, ktoreho vysledkom je len zvysene pytliactvo a bordelizmus pri vode.  A zabezpecit za sucasneho stavu nalezitu kontrolu je na 99% revirov nemozne. Skusenosti zo Slovenska. Na 1 poctiveho "moderneho" rybara pripada 10 nepoctivych nenazrancov a napitych debilov. Neblaznite, nenechajte si vybrakovat a zdevastovat vody. Nonstop lov je za sucasneho stavu legislativy a spolocnosti totalny nezmysel. Tato peticia je uplna volovina.


Nepřihlášený uživatel

#285

2015-12-15 21:56

kuva hlavně na sumce musí být nonstop a omezení braní úlovku na min.-chyť a pusť

Nepřihlášený uživatel

#286

2015-12-16 12:24

tady by se toho dalo napsat ne jenom o 24 h ale třeba dojezd k vodě,bivákování atd pokud na krajích a v Praze budou sedět komunističtí páprdové tak se musí hold počkat až se to obmění jinak 24 hod přes letní měsíce minimalně.

Klacek

#287

2015-12-16 20:59

chytani non stop ano ale míra 70 je naprostej nesmysl.


Nepřihlášený uživatel

#288

2015-12-17 09:34

Je to blbost aby to bylo omezené vůbec to nedává smysl. V ostatních státech se chytá 24hod. v kuse přes prázdniny tak proč ne tady !

Nepřihlášený uživatel

#289

2015-12-18 14:56

Doba lovu by měla být přizpůsobena dnešní době. I na Slovensku jsou dál než u nás ale je to v lidech.Pokud bude MRS oponovat že není možná dostatečná kontrola tak ať se naberou další členové rybářské stráže.Určitě je dost členů kteří by rádi pomohli.Spíše ať se kontroluje pořádek u vody ,používání podběráků a né vytahovat ryby i když je menší bez podběráků.Potom jsou ryby poraněny .Používání povinně podložek pod ryby nebude docházet k podření a poškození ryb.Zákaz lovu na srkačky pouze únikový systém Pokud se skačka utrhne je to pro rybu jistá smrt.Místo pro chytání musí být označeno světlem né však použitím svíčky,petrolejky atd.
Další míra kapra ,souhlasím s mírou 70 cm ale i počet by měl být upraven třeba na 40 kusů a poté by se musela koupit další povolenka.A cena povolenek by měla být jiná u chyť a pusť než u povolenka s rybou.Další věci jako možnost používat bivak atd.Je to můj názor ale nevím jest li se něco změní pořád tam jsou členové z dob dávno minulé kteří rozhodují o těchto věcech a hodně členů kteří vykonávají kontroly využívají svoji moc a možnost ukázat že já jsem ten který ti ukáže co ti dovolím a jsou tací kterým jde jen o to že mají odznak a nic je nezajímá a jen se chlubí že já jsem rybářská stráž.
Přeji všem krásné vánoce a ať nám ryby berou i v roce 2016
Eduard

Nepřihlášený uživatel

#290 Re:

2015-12-18 15:07

#284: Vincent -  

 Volovina to si nemyslím.Pokud se podíváte do řad členů MRS nebo jinde jsou to rodinné klany a kamarádi ,manželky atd.

Pokud je malá kontrola tak ať se naberou další členové rybářské stráže .Pokud víte že máte 10 kamarádů a oni pytlačí tak je to na vás jest li je necháte.Vím je to o lidech ale pytlačit se bude i tak.POKUD BUDE ČLEN PŘISTIŽEN TAK ODEBRAT POVOLENKU NA VŽDY A NEHLEDAT VYJÍMKY ŽE USNUL ATD.

Máte pravdu že poctivých rybářů je míň ale je to ve výchově a v důsledcích které nastanou když je rybář poruší.

Nejenom pytláctví ale i v počtu udic atd.

Eda


Nepřihlášený uživatel

#291

2015-12-18 18:38

Plně souhlasím protože si zde připadám jak za krále klacka. Přece neznamená, když chci chytat 24 hodin, že budu vybírat revír. Chci si jenom zachytat a rybu vrátit zpět .Nejsou všichni masaři .Myslivci mají také právo být v revíru 24 hodin a nikdo je nevyhání , nekontroluje a nekouká se na ně jak na potenciální pytláky. Prostě mají svojí volnost k výkonu práva být v honitbě .My jsme tímto hodně diskriminováni a Evropa a státy kolem nás jsou o hodně napřed a mělo by se to napravit . Proto jdeme do toho. Jarda Zbořil

Nepřihlášený uživatel

#292

2015-12-23 04:38

Ano chci chytat nonstop ,kdo plaši ryby vic ,čluny s,vodne skutry nebo rybář který nahodi a čeká kdy ryba zabere
Je to na hlavu vyvest bojku v s rybičkou a o půl noci ji stáhnout ,pošlete myslivce na lov a nedejte mu patrony ,Toť vše .

Nepřihlášený uživatel

#293

2015-12-23 14:09

Pro naději na úspěch u zákonodárných orgánů, je třeba získat podporu na této úrovni (poslanci, senátoři). Vliv mají média - Rybářství - oslovte šéfredaktora, má kontakty. Já bych osobně byl ještě radikálnější a nevadila by mi všeobecná formulace "chyť a pusť", v Anglii to funguje řadu let a ubylo by konfliktních situací s RS a snížil by se rybářský tlak od masařů. Každý rybář by si alespoň jednou za život chtěl chytit trofejní rybu, ale bez navržených pravidel, ty ryby ve vodě nezůstanou, bohužel, taková je morálka velké části rybářů.

Nepřihlášený uživatel

#294

2015-12-28 08:20

Klidně bych podpořil i petici celosvazově CHYŤ A PUSŤ


Nepřihlášený uživatel

#295

2015-12-28 13:05

Da dost práce ssi najit čas,dorazit k vodě. Vybalit,rozbalit,pripravit,navazat.nastrazit atd.nez se zaveze nástraha na sumce pr.trhacka je osm večer minimálndriv to nemá smysl..alespon u nás no a po čtyřech hodinach chytání zase vse trhat a vyndavat z vody je pěkně na prd.nic mechytite,nezachytate si,nastrazky do druhého dne chcipnou.zak ze jsem pro 24 hod.v letních měsících. Jakub O.

Nepřihlášený uživatel

#296 *

2016-01-08 21:53

Omezená doba lovu je přežitá hovadina jsem pro zrušení souhlasím a podepisuji v plném rozsahu .

celé léto chodím na sumce v práci končím v 17hod než se dostanu k vodě je cca 18,30 než zavezu 19,30 když jsem rychlý a o půl noci zase stahovat jen proto že u nás nemaj pepíci obr chatovou a rekreační oblast jako třeba na Orlíku kde jim samo sebou vyjímku dají je to nespravedlivý vůči jiným rybářům a organizacím jen proto že nemaj chatu na správným místě jedni mohou zbytek ne doufám že tato petice k něčemu bude


Nepřihlášený uživatel

#297

2016-01-16 20:45

100% pro zrušení časového omezení rybolovu

Nepřihlášený uživatel

#298

2016-01-30 23:48

Snad to k něčemu bude.

Nepřihlášený uživatel

#299

2016-02-07 08:16

samo ze souhlasim s kamaradama jezdim na ryby vetsinou prez noc a tahat pruy z vody na ctyry hodky je docela vopruz

Nepřihlášený uživatel

#300

2016-02-21 08:30

Velmi fandím této petici. ALE!!!
Jsem jeden ze zakládajících členů CC ČR. Dlouhé roky jsme se snažili i jednáním v parlamentu tuto dobu lovu zrušit. Leč stále jsme naráželi na zkostnatělý přístup ze strany nejvyšších, nemluvě o starých strukturách v ČRS na postech nejvyšších!, které jsou tam dodnes. Podařilo se nám alespoň na některých lokalitách 24 hdin lovu. Proto jsem skeptický. Ale pokud se chytne někdo z vrchnosti za nos, budu šťasten, když se to podaří. Snad konečně padne nesmyslný argument, že ryba v noci spí a stejně nežere. R. Bílek