Petice za zachování střední školy v Aši


Nepřihlášený uživatel

#26 Re: Podporuji Ašské gymnázium

2013-06-21 21:13


Nepřihlášený uživatel

#27

2013-06-22 08:42

Chci aby se Gymnázium v Aši zachovalo dále.

Nepřihlášený uživatel

#28

2013-06-22 08:52

Sama na tuto školu chodím a nechtěla bych přestupovat.

Nepřihlášený uživatel

#29

2013-06-22 09:27

Jsem ráda za tuto petici. Z Aše zmizela nemocnice, není tam práce a jestli ještě zmizí střední škola, tak se z Aše stane naprosto nevhodné město pro rodinu. Karlovarský kraj je jedním z nejchudších a jestli myslí, že odříznutím malých měst se jeho situace zlepší, tak je vedle. Do svých 14 let jsem v Aši žila, pak jsme se přestěhovali do Liberce. Umiňovala jsem si, že až budu dospělá, tak se do Aše vrátím, ale teď jsem ráda, že jsme se odstěhovali. Aš má úžasné vedení města, které se snaží ve městě pořád něco zlepšovat a lidé nerezignovali pořádají různé závabné akce. Celé tohle snažení kazí fakt, že pracovní nabídka je velmi chudá a kraj nedělá nic pro to, aby to bylo lepší. Renata Lauerová
Mondeková

#30 Zasedání zastupitelstva

2013-06-22 10:18

Dobrý den všem nespokojeným rodičům, pedagogům a dalším občanům, kterým záleží na budoucnosti vzdělávání našich dětí. Na těchto stránkách http://mapy.kr-karlovarsky.cz/video/3013/silverlight.html .... jsem našla otevřenou diskusi (pokud se to dá takto nazvat). Najeďte na okénko s bodem 5 .... jedná se o cca 53 minutový záznam a doporučuji vydržet a vyslechnout si jej až do konce.


Nepřihlášený uživatel

#31

2013-06-22 14:23

je třeba aby v Aši zůstala možnost střesoškolského školství jelikož si dost dobře nedovedu představit,že 12 leté děti jezdí denně do Chebu a hlavně jsou rodiny kde namají finance na dojíždění.....mě se to už sice netýká ,ale to není důvod tuto petici nepodpořit.

Nepřihlášený uživatel

#32

2013-06-22 14:45

Sice již nemám děti školou povinné ale dost dobře si nedovedu představit jak 12leté děti dojíždí denně do školy do Chebu ,já osobně bych svoje dítě nepustila tak už jen proto se připojuji.
Tonda

#33

2013-06-22 16:09

Pro Aš je to moc smutné, ale další existence tamního gymnázia je prostě ekonomicky neudržitelná. Navíc gymnázium je výběrovou školou, v Aši vesměs v posledních letech berou téměř všechny, kteří se přihlásí. Skoro třicet let v Aši gympl nebyl a taky to šlo.
Nicméně hájím vaše právo proti návrhu kraje protestovat všemi možnými prostředky.
Blažek

#34 Předmět

2013-06-22 18:52

Jak již napsal Roman, v tuto chvíli je třeba získat návrh koncepce, který je natolik tajný, že ho nedostali ani krajští zastupitelé, natož aby se k němu vedla nějaká diskuse. Požádal jsem proto hejtmana o poskytnutí tohoto materiálu, ale zatím jsem nedostal odpověď. Podle mého názoru bychom měli usilovat o předložení smysluplné koncepce středního a učňovského školství, která musí reagovat na ubývající počet studentů. Nelze to ale dělat tak, že pouze zrušíme menší školy a nakonec zbudou pouze megaškoly typu ISŠT. Úředníci by se měli hlavně zabývat otázkou oborové struktury, protože řada škol vzdělává budoucí nezaměstnané a na druhé straně například strojírenské firmy musí najímat agenturní zaměstnance z ciziny, aby vyřešili nedostatek technických profesí.

Nepřihlášený uživatel

#35

2013-06-22 20:37

V Aši jsem strávila 4 roky na SPŠT. Škola již neexistuje, prý byla pak součástí gymnasia.Není již učňák Tosty, Ohary...tak neruště i tu poslední střední školu!
Roman Černík

#36 Re: Zasedání zastupitelstva

2013-06-23 07:09

#30: Mondeková - Zasedání zastupitelstva

Tohler je super, díkyx teď to chce rozšířit sdílet .... je hodně dobré vidět kdo a jak jedná.... jo sdílejte


Nepřihlášený uživatel

#37 Re:

2013-06-23 08:44

#29: -

Plně s Vámi souhlasím. Hlavně, že na předávání maturitních vysvědčeních si zastupitelé přejí, aby se jim studenti vrátili po úspěšném dokončení VŠ!!! Ještě jenom neřekli kam. Co jim zde mohou nabídnout za pracovní příležitosti. Je to smutné, když rodiče říkají svým dětem, nevracejte se. Nic tu není !!!! Kvalifikovanou práci zde neseženete. Jakmile zruší gymnázium, tak to je už opravdu KONEC :-( !!!!!

Julie

#38

2013-06-23 09:43

Aš je mé rodné město,odstěhovala jsem se se syny před 7 lety.Za tuto dobu když přijedu do Aše na navštevu jsem zhrozená,,nic se nezměnilo jen je to víc ,,černobílé". A nemojím se říct že to takhle bude brzo ,,město bez dětí".

Nepřihlášený uživatel

#39

2013-06-23 12:37

nemam zajem.tato škola neni přikladem pro deti. učitalka přijde na hodinu a vypravi jak sizahulila marihuanu.tak to opravdu nemam zajem o zachovani školy

Nepřihlášený uživatel

#40

2013-06-24 03:26

Dětem i rodičům zachování téti školy v Aši rozhodně pomůže. Studijní výsledky má a dětem neprospívá denní dojíždění do jiných škol.

Nepřihlášený uživatel

#41

2013-06-24 07:07

Obě naše dcery doplatily na zrušení středního vzdělávání v Aši, musely dojíždět do Chebu. Ztráta času byla značná, jely brzo ráno a vracely se večer.
Pažout

#42 Re: Re: Re: Re:

2013-06-24 08:25

Mišule

#43 Re: Podporuji Ašské gymnázium

2013-06-24 09:19

Školy jsou potřeba všude!

Oba mí rodiče se narodili v Aši a žili tam do svých asi 20 let pak se odstěhovali do Pardubice já už se narodila v Pardubicích, ale do Aše jezdím celý život za svou rodinou je to můj druhý domov. Jsem zvyklá na své milované velké město tak je pro mě Aš malá a nic tam pořádně není, a když se tam zruší i škola tak to město bude už úplně tumplem prázdný a nic tam nebude.  Ta škola to tam z části drží teda podle mého názoru.

A studuji Vysokou školu Pedagogickou takže jsem i toho názoru, že školy jsou prostě potřeba a to všude!!

asch

#44

2013-06-24 11:45

Kolik je potřeba podpisů?
P.

#45 Podpora

2013-06-24 12:42

Aš je malé město s malým počtem obyvatel. Mít v takovém městě gymnázium je velké plus. Pokud bude zrušené, hrozí to, že se rodiny s dětmi odstěhují do města, kde se jejich potomkům dostane patřičného vzdělání, a to bez přepravování se autobusovou nebo vlakovou dopravou. Většina rodin totiž nemá dostatek financí na úhradu měsíční dopravy.

Nepřihlášený uživatel

#46

2013-06-24 15:39

Já i můj syn jsme dojížděli do Chebu a tak jsem byla ráda,že už další děti nemusely.To se má zase vše vracet ke starému?
Alena

#47 Re:

2013-06-24 17:45

#44: asch -

čím víc podpisů. tím samozřejmě lépe:-)


Nepřihlášený uživatel

#48

2013-06-24 18:47

Je ještě vůbec nějaká šance na záchranu Ašského gymnázia ?
Irena

#49 Re: Re: Podporuji Ašské gymnázium

2013-06-24 19:40

Irena

#50

2013-06-24 19:51

Díky častému rušení některých spojů budou muset ašští studenti bydlet v DM, které zřizují školy. Dobře to mají ISŠ vymyšlené. Takové studentské SUPERMARKETY! A co, až začnou studovat silnější ročníky. A dětí se v Aši narodilo dost. A nešlo by žádat vládu a EU o vyjímku a podporu, či dotace a mít jiného zřizovatele?