Petice proti obsazení resortu školství Jihočeského kraje KSČM

Vojtěch Straka st.

#1376 Re: Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

2012-11-29 00:09

#1371: Amnabe - Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

Milá Amnabe,

tento můj příspěvek Vám možná mnohé objasní. Obdivoval jsem vaši snahu o konstruktivní diskusi na petici,kterou vytvořil můj syn. Pokoušel jsem se psát i tam, ale bylo mi sděleno, že pokud tam budou osobní údaje bude to smazáno, tak píšu sem. Jmenuju se Vojtěch Straka a jsem otcem autora Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách. Dík taky p. Mgr. Irrovi, že se Vás zastal. I podle mne je na Gymnaziu v Třeboni vše v pořádku. Argumenty jsem autorovi zmíněné petice poslal včera mailem, dosud mi neodpověděl. Podle mě je ta petice buď fór nebo prostě mezigenerační problém, protože já mám jiný názor než on. Z některých výroků v diskusi na zlínské petici je mi docela smutno. Ale spory a diskuse mezi generacemi byly, jsou a budou. Kdybyste chtěla vědět víc, tady je můj email: vojtech.straka@seznam.cz. tady na fóru by to bylo moc osobní.

A zítra na Piaristickém

Moravek

#1377 Re: Re: Re: Re: Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

2012-11-29 00:16

#1374: Amnabe - Re: Re: Re: Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách 

 Amnabe , pokud jste tisková mluví Elišky Strakove, nechápu, proč si Eliška vybírá stejně blbou tiskovou mluvčí, jako je ona sama.

Eliška Straková

#1378 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

2012-11-29 00:19

#1377: Moravek - Re: Re: Re: Re: Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

Nechápu, proč máte za potřebí stále někoho urážet. Více na Vaše příspěvky již nebudu reagovat.

Eliška Straková

#1379 Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-29 00:24

.
Eliška Straková

#1380 Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-29 00:25

.
kundavmodrém

#1381 Eliško, proč když máte tak skvělého učitele, jako je pan Rosocha, zůstáváte vy sama stále tak blbá.

2012-11-29 00:28

Milá Eliško, vůbec na ten hnůj nereagujte, raději to tu snad ani nečtěte, není to tu pro mladé dívky, zjevně se tu teď vyžívají uslintaní devianti a ubohá svoloč. Jste prima, zdravím Vás i Vaše přemýšlivé spolužáky. Kristina Fučíková
Kristina Fučíková

#1382 Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-29 00:32

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice z důvodů velké vulgarity.(Zobrazit podrobnosti)
Morávek

#1383 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

2012-11-29 00:35

#1378: Eliška Straková - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách 

Třeba se vám v tom urážení snažím vyrovnat. Zatím se mi  vaší sprostoty, se kterou napadáte řádně zvolenou členku zastupitelstva nedaří dosáhnout, ale budu se i nadále snažit a třeba se vám časem vyrovnám.

 Odpovídat mi samozřejmě nemusíte a ušetřený čas můžete využít k vlastnímu vzdělávání a třeba časem dosáhnete toho, že se nebudete prezentovat ve veřejné diskuzi jako hloupá nána.

kundavmodrém

#1384 Morávek #1383 Re: na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočes

2012-11-29 00:42

Morávku ty jsi sprostý hnůj, uslintaný deviant a ubohá svoloč. Kristina Fučíková

Nepřihlášený uživatel

#1385 Re: Morávek #1383 Re: na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočes

2012-11-29 00:52

#1384: kundavmodrém - Morávek #1383 Re: na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočes

Argument by nebyl? K výpadům, urážkám a vulgaritám se uchylule ten, který nedokáže diskutovat.

Jinak " Fučíková" to se povedlo. Nebylo by přece jen výstižnější a lepší  to kundavmodrém

 

Amnabe

#1386 Je vidět, že je to hodně s bábou nahnutý, když tak rudý kolem sebe kope.

2012-11-29 01:09

Je vidět, že je to hodně s bábou nahnutý, když tak rudý kolem sebe kope


http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Premlouvala-dedka-babu-ted-rika-Ve-vlade-ani-snemovne-remeslo-politiky-nikdo-nezvlada-255189

Proč se ptali téhle blbé nanynky na její názor na dnešní politiku?

ISOVÁ,ISOVÁ ANI JSEM NEDOČETLA CELÝ ČLÁNEK, NESTOJÍ MI TO ZA TO. MOŽNÁ, ŽE SIS UŽ UVĚDOMILA, JAKOU Z TEBE UDĚLALI NEBETYČNOU PÍČU!

Co vůbec může tahle pizda národu sdělit za názor po její debilní agitaci s jejím debilním kolegou Mádlem? Tyto ubohé kreatury,které se cítí být umělci si strčte do prdele.Přeju té blbce,ať si její dítě vychutná s plnou parádou důsledky vládnutí blbců,které jeho maminka propagovala.
Kristina Fučíková

#1387 Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-29 01:11

Kristina Fučíková



Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice z důvodu vulgarity.(Zobrazit podrobnosti)

Nepřihlášený uživatel

#1388 Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-29 01:13

,
Morávek

#1389 Re: Morávek #1383 Re: na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočes

2012-11-29 01:22

#1384: kundavmodrém - Morávek #1383 Re: na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočes 

 Kristino Fučíková, mýlíte se .

Pokud bych měl být takový, jak píšete ,musel bych být váš bratr a to v žádném případě nejsem, protože žádnou sestru nemám

Michal

#1390 Rosocho pozor - komunisti už budou zestátňovať i ve Francii.

2012-11-29 01:34

yznys.ihned.cz 28.11.2012 11:33 | poslední aktualizace: 28. 11. 2012 21:03
Hollande vyhrožuje ArcelorMittalu: Zanechte pracovní místa ve Francii, nebo vás zestátníme

Čtěte více o: ocelářství | železárny | ArcelorMittal | Francie | Hollande François

Spor ArcelorMittalu s francouzskou vládou se dostal do nejvyšších pater. Francouzský prezident François Hollande pohrozil vlastníku hutí Lakshmihu Mittalovi, že pokud bude v zemi propouštět, zestátní jeho závod.
http://m.ihned.cz/c1-58840180-hollande-vyhrozuje-arcelormittalu-zanechte-pracovni-mista-ve-francii-nebo-vas-zestatnime

Francouzský prezident François Hollande vyzval indického šéfa globální ocelářské skupiny ArcelorMittal Lakshmiho Mittala, aby zachoval ohrožená pracovní místa v severofrancouzské ocelárně Florange.

Pohrozil, že vláda by mohla v opačném případě zestátnit celý tento závod. Napsal to dnes britský list Financial Times s odkazem na sdělení z úterní večerní schůzky mezi Hollandem a Mittalem.
Komenský

#1391 http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Bivakovat-pred-domem-rude-ucitelky-Svinstvo-nadavaji-studentum

2012-11-29 01:46

Bivakovat před domem rudé učitelky? Svinstvo! nadávají studentům pravičáci

Kauza jihočeské radní za školství a kulturu Vítězslavy Baborové (KSČM) nabírá na obrátkách a stává se nechutnou. Shodují se na tom i příznivci pravice, ale také mnozí studenti, které „soudružka Baborová“ učila. Za radní, na kterou jsou tlaky, aby opustila resort, do něhož byla před dvěma týdny krajským zastupitelstvem řádně a demokraticky zvolena, se nepřímo postavil i starosta Radomyšle, kde Baborová bydlí, Luboš Peterka (bez politické příslušnosti).
Autor: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo
21.11.2012 21:55

Jak ve středu uvedl server Česká pozice, někteří protestující studenti dokonce vyhrožují, že budou bivakovat před jejím domem, pokud neodstoupí.

„Myslím si, že tohle jde už za tu únosnou hranici! Na jedné straně chápu protestující a studenty, kteří nechtějí ve školství právě členku KSČM, právě proto, že komunisté v totalitě poměrně hodně to školství přetvářeli k obrazu svému. Nicméně jsme tu 23 let od Sametové revoluce, spousta věcí se změnila a osobně si myslím, že by se měla dát šance paní Baborové ukázat, co umí a o co jí jde. K tomu zatím prostor neměla. Demokratický protest a vyjádření názoru je věc jedna, a to plně respektuji, ale nějaké zamýšlené „obsazování“ prostranství před domem a vynucování si odstoupení takovým způsobem je věc druhá, a s tou nesouhlasím,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Luboš Peterka.

Vítězslavu Baborovou zná prý okrajově, ale jeho názor na ní je neutrální. „Znám jejího manžela Josefa Babora, který je u nás v zastupitelstvu za KSČM. S tím komunikujeme velmi slušně, vždy korektně. Ke všem se taky korektně chová a nemám s tím nejmenší problém. Kdybych já byl na místě paní radní, zvážil bych všechna pro a proti, zda za každou cenu i pod takovým tlakem zůstat ve funkci. Na druhou stranu ji chápu v tom, že chce ukázat to nejlepší a chce některým lidem dokázat, že jí jako zkušené kantorce nejde o politiku, ale podstatu věci – o školství, o školy, žáky. Zkrátka já bych jí ten prostor a možnost dal,“ podotkl starosta Radomyšle s tím, že odsoudit někoho dopředu jen podle domněnek je moc jednoduché.

Psali jsme:

Rudá radní Baborová hlásí policii: Studenti chtějí bivakovat před mým domem
Baborová (KSČM): Mým cílem je poklidný rozvoj krajského školství

Troška studentům: Dejte jí čas hájení

Stejně hovoří i režisér, rodák ze Strakonic Zdeněk Troška, který občas do Radomyšle na různé společenské akce jezdí.

„Paní Baborovou osobně neznám, ale myslím si, že demokratické by bylo, aby se s ní studenti sešli a promluvili si. Vysvětlili si nějaké věci a dali ji nějaký čas k takzvanému hájení. Ale někoho napadat, odsoudit dopředu, není ani trochu seriózní a demokratické. Měla by dostat šanci prokázat své kvality a schopnosti,“ řekl Troška pro ParlamentníListy.cz.

Psali jsme:

Režisér Troška vyplísnil studenty za křik na paní učitelku z KSČM

Na její obranu hovoří i řada studentů ze Strakonického gymnázia, kteří na rozdíl od třeboňských studentů, jež protestují, a dalších lidí, Vítězslavu Baborovou znají.

„Paní Baborovou jsem nikdy nevnímala jako komunistku, ale vždycky jako skvělou, přísnou, ale kvalitní učitelku. Celá naše rodina je velmi pravicově založená, ale i moji rodiče říkají, že to, co tu někteří předvádí v protestech, je svinstvo. Je to nedůstojné a rozhodně to nemá s demokracií nic společného. Paní Baborová mne zaujala jako kantorka, své politické názory nám nikdy nevtloukala do hlavy. Naopak, byla vždycky lidská, přátelská,“ říká slečna Iveta, kterou Baborová také učila.

Stranická kolegyně a známá Vítězslavy Baborové, Anna Nohavová, je z postojů některých protestujících znechucena.

„Opravdu je mi paní Baborové líto. Dost špatně nese, co se tu proti ní děje. Vždyť je to nechutné! Ona nikomu neublížila, neudělala nic, za co by se měla stydět. Chce jen dobře dělat svou práci a jihočeskému školství pomoct. Nikdo si neumí představit, jak takové ženské je. A mrzí mne, že ji soudí lidé, kteří ji vůbec neznají, nikdy ji neviděli. Naopak jsou milá slova podpory i od lidí z druhého politického břehu, kteří si zachovali zdravý rozum,“ uvedla členka KSČM Anna Nohavová.
Učitelka je zdrcena

Sama Vítězslava Baborová nyní příliš nekomunikuje. Telefony nebere, neboť v minulých dnech čelila záplavě dotazů. Omlouvá se za to, že nechce příliš poskytovat rozhovory. Nátlakové akce ji mrzí.

„Neberu nikomu možnost vyjádřit názor, třeba i jistým protestem. To, co se ale proti mně tady rozvířilo, není rozhodně demokratické vyjádření protestu. Byly to demokratické volby a my jsme byli zvoleni. Myslím, že je zapotřebí, aby to férově uhrála i opozice. V minulém volebním období to bylo podobné. Sociální demokracie s námi mohla vytvořit koalici, ale neudělala to. Dala přednost ODS, bylo to její právo a my jsme se na zastupitelstvu i potom chovali férově a důstojně. Předkládali jsme své návrhy, ale nikdy jsme takto neútočili na svého oponenta,“ říká radní Baborová.
Petice proti komunistům v čele krajského školství

Vše rozpoutal učitel třeboňského gymnázia Martin Rosocha, jenž právě inicioval petici, kterou dosud podepsalo přes osm tisíc lidí. V ní vyzývá hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD), aby koaliční smlouvu s KSČM přehodnotil.

„Vadí mi, že má školství řídit členka „extremistické strany“. Vyzvali jsme vedení kraje, aby to přehodnotilo a přeobsadilo resort školství a kultury. Proto také studenti na zítra svolali demonstraci do Budějovic, pokud hejtman Zimola, respektive vedení kraje bude trvat na svém,“ uvedl Rosocha.

Hejtman vnímá akce studentů a protestujících jako nátlakovou akci. Sám nemůže radní odvolat. A dokonce nemá ani důvod. „Byla demokraticky zvolena většinově v zastupitelstvu. To by ji zase muselo odvolat na něčí návrh. A měl by tam být i důvod, který ale není. Paní radní neudělala nic, za co by měla být odvolána,“ poznamenal hejtman, který má nátlak studentů za vydírání.

Psali jsme:

Hejtman Zimola koalici s komunisty chtěl, hřímá jihočeský zastupitel
Moderátorka ČT dusila hejtmana kvůli koalici s KSČM. Ten mluvil o své duši
Jihočeský hejtman Zimola považuje chystanou stávku studentů za vydírání
Hejtman Zimola: Zastavme hysterii a dejme krajské radě sto dnů hájení

Jak sama Baborová, tak hejtman Zimola, ale i řada dalších lidí má za to, že protesty neorganizují přímo studenti, ani učitel Rosocha, ale někteří z členů stran a sdružení, kteří se do vedení kraje nedostali. Oficiálně to všichni popřeli a odvolávají se na „demokratické vyjádření nesouhlasu studentů“. Například ale na sobotní demonstraci proti vládě kraje s komunisty přišel nově zvolený senátor za STAN a ředitel divadla Jiří Šesták a demonstranty dopisem podpořil i místopředsedseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Šestáka ale při senátních volbách podporovali i voliči uskupení Jihočeši 2012, TOP 09 a STAN.

Proti spojení ČSSD a KSČM na kraji a tedy i proti jmenování komunistky Baborové do pozice krajské radní je i Libor Grubhoffer, rektor Jihočeské univerzity, jejíž některé fakulty podporují aktivity proti podílu KSČM na vládě v kraji.

„Komunistická strana je zločineckou organizací, a proto je potřeba s ní bojovat," uvedl rektor.

Takové názory zaznívají z úst protestujících často. Mnozí právníci ale upozorňují na to, že by s takovými řečmi mohli narazit.

„Říct o demokraticky zvolené, povolené, evidované straně, která má své voliče, i své zvolené zástupce, že je extremistická, je opravdu na pováženou a je to na hranici zákona. Kdyby takové vyjádření někdo zažaloval, mohl by uspět," sdělil nám nejmenovaný právník.
Richard F.Vlasák, historik a publicista

#1392 Místo diskuse hrubosti, místo hledání odpovědi

2012-11-29 02:05

Dobrý den,
urážky a hrubosti lítají vzduchem, slušnost šla spát, protože je z křiku unavena. Majitelé pravdy nechtějí pochybovat, nechtějí se tázat, jestli na názoru oponenta je jen zrnko pravdy. A mocní se smějí, protože je lepší, aby se lid rval se sebou než s nimi. Ach, jak toto dopadne. Ujme se moci lůza, jak se bál Marx nebo lůza jak se bál Masaryk. A není lůza lůzou, když křičí zabij, urážej, neodpouštěj. A není lůza i pojmenování pro ty, kdo lidi rozeštvávají? Neexistuje lůza v luxusních vozech a neplatící pokuty. Není jedním ze znaků lůzy, že nenavidí spravedlnost a vyhýbá se zákonům?
Lidé, neblbněte, přestaňte s nenávistí a pojďte udělat něco pro republiku. Je v ohrožení zleva i zprava, kdo má uši k slyšení, slyš. Pereme se jako králíci v kotci, jako kohouti na smětišti a někdo se zatraceně baví, ale nejsou to králici, nejsou to kohouti. Jsou to drezéři. Nejsme děti, ani zvířátka, nechovejme se tak. Opakuji, pojďte začít znova, k listopadu 1989, 1968, 1918. Slušnost nad sobectvím, otevřenost nad podezíráním, poctivost nad švindlem. Pravda vítězí!

Nepřihlášený uživatel

#1393 Místo diskuse hrubosti, místo hledání odpovědi

2012-11-29 08:09


Zneužívání zmanipulované mládeže k prosazování politických cílů nátlakovými akcemi proti demokraticky zvoleným zastupitelům je opovrženíhodné a také velmi nebezpečné - Hitler Jugend by nám měly být dostatečnou výstrahou.
Eliška Straková

#1394 Vysvětlení

2012-11-29 08:24

Opět mě tu chytáte za slovo. Ve Větě, že ředitelka konzultuje kroky s právníkem jsem použila nevhodné pživlastňovací zájmeno 'naše'. Samozřejmě jsem tím myslela kroky Gymnázia Třeboň, jehož se cítím být součástí.
TOMÁŠ KOTT

#1395

2012-11-29 08:35

S tou peticí se můžete jít tak akorát bodnout!!!Petici mladých komunistů proti radaru podepsalo 195000 lidí!!Tak hodně zaostáváte!! :-)
demokrat

#1396 Re: Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

2012-11-29 08:53

#1372: - Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

Milá Eliško Straková, Anonym se vyjádřil pravdivě a srozumitelně. Ještě dodám - svět není černobílý, historii je třeba posuzovat v souvislostech. Věřte, že nátlaková akce není tím dobrým řešením. Demokrat se chová demokraticky. Uzná výsledek voleb, byť se mu to třeba nelíbí. A respektuje odlišné názory. V naší zemi se demokracii musíme ještě hodně učit.

Věřte starším a zkušenějším.


Nepřihlášený uživatel

#1397 Re: Vysvětlení

2012-11-29 08:54

#1394: Eliška Straková - Vysvětlení 

Eliško, pokud nejste schopna pochopit, ani neskutečnou hloupost vlastní věty, kde v jedné větě jste schopna napsat, že vaše ředitelka se sice ve vaší akci vůbec neangažuje , ale zároveň všechny vaše kroky konzultuje s právníkem, potom už opravdu nevím , co vám poradit. Snad jenom nechat se znovu vyšetřit, případně změnit lékaře.

V každém případě vám ale doporučuji do doby, než vám někdo vysvětlí, jak jste pitomá a do doby než to, jak jste pitomá, budete také schopna pochopit, tak alespoň přestaňte veřejně psát.

Děláte ostudu nejen sobě, ale minimálně ještě Třeboni, protože si lidé budou myslet, že jste tam v té Třeboni snad všichni takoví jako vy . A to přece nemůže být pravda.   

Dr. J. Macháček

#1398 Re: Re: Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

2012-11-29 09:30

#1376: Vojtěch Straka st. - Re: Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách 

Pane Strako , všiml jsem si, že se chcete scházet na Piaristickém a píšete, že na třeboňském gymnasiu je vše v pořádku.  

Pane Strako dovolte, abych vám sdělil, že na třeboňském gymnaziu vše v pořádku není. Na třeboňském gymnaziu se naopak opět a pokolikáté již, opakuje křívost a ubohost části českého národa . A to ubohost té části národa ,která byla schopna v roce 1942 po atentátu na Heydricha zaplnit Václavské náměstí a přísahat věrnost Hitlerovi a už o tři roky později vehementně oslavovat Stalina . Stejně to byla schopna značná část tohoto národa opakovat v třeba roce 1968 a 1989, kdy jeden rok skandovala na Václaváku Ať žije Dubček a druhý rok Ať žije Husák , případně v roce 1989 dokonce v tom samém roce skandovala na 1. Máje na Václaváku  Ať žije KSČ , Ať žije SSSR a na podzim už to změnila na Ať žije Havel.

A přesně v duchu tradic toho ubohého a trapného národa, nebo alespoň jeho části, budete jistě i vy, pane Strako, na Piaristickém skandovat, že nechcete Baborovou . Ale téměř jistě, v duchu těchto tradic, zapomenete skandovat, že nechcete  aby v českém Parlamentu hlasoval krimínální poslanec Pekárek , také asi zapomenete skandovat, že nechcete aby Jihočeský kraj rozrádali zkorumpovaní a zlodějští jihočeští kmotři z Hluboké a odjinud , jistě neodsoudíte to, jak neskutečně lže český předseda vlády atd., atd., atd.

Baborová vadí , to ostatni Strakovi a třeboňským gymnazistům nevadí -  opravdu zajímavé pojetí morálky a demokracie.

Pane Strako, přeji vám na Piaristickém silný hlas, aby od vás bylo slyšet o Baborové a silný hlas a hodně odvahy a slušnosti, aby tam od vás bylo slyšet  také o těch, kteří korumpují českou společnost a rozkrádají českou republiku.

Pane Strako, nechce se mi totiž věřit, že byste byl takový ksindl a byl schopen skandovat jen proti Baborové a nevšimnout si třeba jihočeských zlodějů .

Pane Strako, tak na Piaristickém hodně odvahy a silný hlas.

demokrat

#1399 Re: Re: Re: Re: Re na Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

2012-11-29 09:42

bibros

#1400 Úvaha

2012-11-29 10:24

Všem diskutujícím doporučuji přečíst příspěvek č. 1256 a důkladně se zamyslet nad uvedenými fakty. Konečně se někdo zdravě naštval rozhodl se komumistickou lůzu přibrzdit. Podpsal jsem petici a doufám v odvolání paní V.B.