Zlepšení stravování v menzách VUT BRNO


Nepřihlášený uživatel

#1 ohled na ty co nejí maso

2012-10-20 12:15

myslím, že ještě by mohla VUT menza řešit, že existují vegetariáni. Jako bezmasé jídlo menza nabízí pouze smažený sýr se smaženýma hranolkama, výjimečně něco dalšího ale maximálně jedno další vegetariánské jídlo.
M.

#3 buďme realisti

2012-10-20 15:31

tím, že se tohle téma stalo z výkřiku do tmy dost významným, měly by být taky ty požadavky reálné.. podle mě to všechno dohromady nejde.. vyšší kvalita, nižší cena a větší porce.. to všechno najednou? Když už to budete chtít podat a něco s tim fakt udělat, pošlete to někomu z toho studentskýho senátu (teď nevim zkratku) dejte tomu jasný téma, jasný podmínky a podpisy jak je vidět budou to nejjednodušší.. svuj koment proč já se přidám jsem napsal na fb, víc času tím trávit nebudu.. dík za to, když se aspon něco z toho povede, věřim, že v tej menze to poznám :)) GL

Nepřihlášený uživatel

#4

2012-10-20 16:09

Souhlas...jsem student FAST a jídla v menze jsou moc malá.

Nepřihlášený uživatel

#5 Re: ohled na ty co nejí maso

2012-10-20 16:12

#1: - ohled na ty co nejí maso

:D :D :D a co dál za přání? Nejsi v hospodě, ale v menze...

Buvinko

#6 Re: ohled na ty co nejí maso

2012-10-20 21:22

#1: - ohled na ty co nejí maso

ja mám rovnáký názor, vegetarián si naozaj nemá čo vybrať za jedlo, mrazenú udusenú zeleninu za jedlo naozaj nepovažujem... tak si z veľkej vačśiny musím variť sám...

Michi

#7 Můj názor

2012-10-22 14:04

-Zdají se vám porce malé? Pravděpodobně je to způsobeno tím, že jíte jen hlavní jídlo bez polévky. Ano, hlavní jídlo by mohlo mít větší porci. Zkuste však sníst celou polévku + hlavní jídlo. Jsem si jistý, že hodně z vás bude mít co dělat, aby nenechali zbytky.
-Cena není úplně nejhorší, ale mohla by být nižší. Myslím, ale že snížení by akorát přineslo zhoršení zbylých aspektů.
-Ohledně kvality je to otázka druhu jídla. Některé je super jiné se skoro nedá jíst.
Peterson

#8 Re: Můj názor

2012-10-22 14:12

#7: Michi - Můj názor

No když si k hlavnímu jídlu připočteš cenu polévky, tak to už můžeš jít rovnou někam do Hospody na menu.

Michi

#9 Re: Re: Můj názor

2012-10-22 14:24

#8: Peterson - Re: Můj názor

Polévka se pohybuje mezi 10 a 15 Kč správně? Na to by bylo velice jednoduché řešení: Pokud si dáte hlavní jídlo, bude se vám polévka počítat pouze za 1 Kč. Bez hlavního jídla - plná cena. A kdo si pak nedá polévku?

doktorand

#10

2012-10-22 16:53

nejlepší je třeba porovnání s Plzní, tam to jde za 25 s polívkou a v Brně ? za 40 bez polívky...

mi řekněte že materiál na špagety s kečupem stojí 30 Kč
Rejpal

#11 Moje srovnání v rámci Brna

2012-10-22 17:27

Ceny za 1 jídlo v menzách již dosahují cen za denní menu v restauracích obsahující 2 chody + nápoj a to vzhledem k tomu, že menzy dostávají ještě dotace od státu, je naprosto katastrofální vzhledem k množství jísdla, jeho kvalitě a kvalitě obsluhy v menzách

Nepřihlášený uživatel

#12 Re: ohled na ty co nejí maso

2012-10-23 10:35

#1: - ohled na ty co nejí maso

vegetariáni nemají v menze co pohledávat...


Nepřihlášený uživatel

#13 Re: Můj názor

2012-10-23 21:38

#7: Michi - Můj názor

Jenže když sečteš hlavní jídlo 40Kč, 10kč polívku 6kč pití tak to jsi na 56kč za oběd a já chodím v práci na menýčko za 60kč takže kde je ta dotace? 4 Kč? za předpokladu že si si hlídám cenu a nekupuju si nic dražšího 40kč :-)

 


Nepřihlášený uživatel

#14

2012-10-30 17:06

Zajímavé, že na Právnické fakultě MU,dávají normální porce a ještě levněji.Nedržím týden bez menz,ale držím už 2 semestry bez menz VUT,které jsem studentem.Chodím na práva kde je to bez front, levnější a normální porce! (A příjemnější kuchařky)
P.

#15

2012-11-02 00:08

Můžu jen souhlasit,jídla v menze jsou hodně nekvalitní,neříkám,že všechny jsou špatný,to určitě ne,ale bohužel ty, pokud tam člověk nejde před 12, pak už nejsou...ale hodně jídel je z polotovarů (to je tak težký obalit v trojobalu sýr??),nekvalitní,cena je přemrštěná,na to co dostanem...člověk když zajde do nějaké restaurace na menu zaplatí kolikrát stejně nebo jen o trošičku víc a nají se mnohem lépe.to bohužel nechápu,restaurace nejsou dotované a menza ano,tak kde je chyba? i já jako člověk,který maso jí,ho nemusím mít každý den a výběr pro vegetariány je otřesný,to už na střední bylo vždycky jedno jídlo vegetariánské a každý den bylo jiné,ne jen smažák...to už si radši zajdu 10 min do nedotované oazy,najím se víc a za menší peníze... a nezapomenu,když jsem si chtěla dát v menze torteliny,zeptala jsem se vydavačky s jakou omáčkou jsou a ona se na mě divně nechápavě koukla a odpověděla přeci s kečupem...
Terorista

#16

2012-11-06 13:50

Chtěl jsem vzít přítelkyni do menzy, má bezlepkovou dietu, tak jsem na netu vybíral, co by mělo být na 100% bezlepkové... Rozkliknu rizoto a tam hladká mouka, co sakra dělá mouka v rizotu? Se jim tam vysypal balíček mouky omylem nebo dávají až takové blafy? Podle receptu na netu to rizoto tu mouku nemá ani vidět... Další zarážející věc na tom rizotu je, že má 40g, takže to je třetinová porce normálního jídla a je kolem 40,-kč, tzn pokud chcete porci jako v restauraci, musíte jít 3x, což už je 120,-kč + polévka a pití a za jeden oběd tam člověk nechá cca 140,-kč a v restauraci ho dostane za cca 70,-kč i s dýškem, takže stát nedotuje VUT menzy, ale VUT menzy dotují stát!!! Omlouvám se, že se zrovna opírám o jedno jídlo, ale s ostatními to není lepší...

Nepřihlášený uživatel

#17 pořád stejný

2014-08-29 03:32

promovala jsem na VUT v roce 1995 a tehdy se říkalo, že v menze jsou 3 druhy jídla:

1. špatná

2. horší

3. nejhorší

;o)