NE podpisu smlouvy o rozpočtové unii


Nepřihlášený uživatel

#51

2012-02-18 22:44

Rozšiřování pravomocí EU je nepřijatelné.
Je to byrokratický režim, který se musí zhroutit.

Nepřihlášený uživatel

#52 Míla 397

2012-02-19 12:19

.. to je sakra smutné, když si musí volený orgán státu navrhnout a odhlasovat zákon o vyrovnaném rozpočtu .. to by snad každá vláda měla mít automaticky tu vůli takový rozpočet udělat .. že k tomu potřebuje zákon je fakt smutná skutečnost ..
.. někdy se dá deficit chápat, přírodní katastrofy, nebo investice do projektu, který má šanci tu investici slušně zhodnotit .. taková vyjímka by mohla v zákoně existovat .. vázána by byla na souhlas Parlamentu ..
.. připojení se k fiskální unii za podmínek podpisu bianko směnky by byl zločin, připojení se obecně by byla snad největší pitomost od podpisu Lisabonského diktátu ..

GD


Nepřihlášený uživatel

#53

2012-02-19 13:17

Absurditu této smlouvy nejlépe dokazuje, že se k ní bez výhrad připojily všechny PIGS země - asi v záchvatu "odpovědnosti"...

Nepřihlášený uživatel

#54

2012-02-19 18:10

Zvlášní že i kryptokomunisti z ČSSD hlásají něco o integraci, neskutečný rudý hnus!

Nepřihlášený uživatel

#55

2012-02-19 21:36

Nejvíce mne irituje úplná absence kritického myšlení.Nebo je to absence intelektu?

Nepřihlášený uživatel

#56

2012-02-20 01:44

Je zajímavé, jak nátlaková skupina euronadšenců (v podstatě ta samá jména, která vystupují v různých "nepoliticko-politických" iniciativách za uplynulých 22 let) vyhrožuje, že s nepodepsáním dalšího stupně zůstaneme kdesi na periferii Evropy. Opravdu se takové možnosti někdo obává? A koneckonců, není lepší zůstat na okraji spolku, který evidentně směřuje špatným směrem?
Mimochodem, je zajímavé, že ta smlouva nás prý do přijetí eura k ničemu nezavazuje, nijak se na nás nevztahuje. Tak proč ji tedy máme podepisovat? Je pro nás k ničemu - a dělat politické "proevropské" gesto, to je trochu laciné.

Nepřihlášený uživatel

#57

2012-02-20 10:05

Přes značnou předvolební převahu socdem aparátčíků,kteří se snaží svou neschopnost maskovat "odborným eurodohledem" jsem přesvědčen,že bychom svoji republiku měli zvládnout vlastními silami ! Nahradit minulého Velkého bratra čímkoli podobným fakt netoužím.

Nepřihlášený uživatel

#58

2012-02-20 10:28

Eurozona je odsouzena k zaniku, cim drive to trapne divadlo skonci, tim lepe pro nas, danove poplatniky.

Nepřihlášený uživatel

#59

2012-02-20 10:50

Plně souhlasím a postojem pana premiéra Petra Nečase, protože jsem pevně přesvědčen, že smlouva o rozpočtové unii je nic neřešící záležitost, směřující jen k většímu přerozdělování a sanování rozpočtů neodpovědně hospodařících vlád.

Nemyslím si, že nepodepsání smlouvy nás vede mimo "hlavní proud evropské integrace", přičemž zcela pomíjím fakt, že nikde, nikdy a nikdo nedefinoval, co "hlavní proud evropské integrace" představuje.


Nepřihlášený uživatel

#60

2012-02-20 11:06

Souhlasím , protože vyjadřuje i můj názor a je třeba, aby o této petici věděla veřejnost. Díky J.Ž.

Nepřihlášený uživatel

#61

2012-02-20 13:31

Nejen nepodepsat petici, ale opustit EU. Stejně k tomu jednou dojde. Ale pak ať se naši potomci nediví.

Nepřihlášený uživatel

#62

2012-02-20 13:31

Jsem už starší člověk .Ledaco jsem prožila.Největší otřes jsem zažila,když k nám v 68 vtrhli Rusi.Nechci se dožít ještě většího zklamání.Mám na mysli to,že naše republika přestane existovat...

Nepřihlášený uživatel

#63

2012-02-20 14:40

Více než 1000 let byla Evropa pracně budovaná, aby se na teto cestě dostala na vrchol dnešního pojetí blahobytu - ekonomika, kultura, vzdělání,lidská práva a pod.
Proto nedovolme nezodpovědným a nekompetentním, aby toto vše zničili.

Nepřihlášený uživatel

#64

2012-02-20 17:33

Příště už žádné petice.Klacek do ruky a řezat ty komunistický parchanty.
honzyh

#65 Re: A této absurdity si nevšímne nikdo z té tzv. inteligence,

2012-02-20 22:39


Nepřihlášený uživatel

#66

2012-02-21 15:01

Myslím, že komentáž není nutný, v článku je řečeno vše.

Nepřihlášený uživatel

#67

2012-02-21 16:08

Už ně jaksi nadzvedává vidět stále stejná a hlavně provařená jména pod petici, která by měla negativně ovlivnit premiéra. Málo kdo z těch co to podepsali ví oč v podstatě jde a myslím, že se ani nesnaží si to zjistit. Tuto petici podepisuji proto, že nechci aby 300 rádoby intelektuálů mne zase někam uvrhlo.
Pedol

#68

2012-02-21 23:52

Závazek vyrovnaných rozpočtů ze strany EU je toliko sprostým podvodem na investory a podílníky penzijních fondů. Zaonačí se to účetními triky, ECB natiskne peníze a za ty odkoupí dluhopisy dlouho před splatností, rozpočty zůstanou "vyrovnané" a dluhy se budou sekat dál. Dokud to letadlo pro totální nezodpovědnost a nedůvěryhodnost pilotů nehavaruje. A že to bude řacha dosud nebývalá se lze dovtípit.

Nepřihlášený uživatel

#69

2012-02-22 05:33

Slovo "NIKDY" by melo byt vypusteno. Pokud by byla smlouva formulovana jinak, nemusel by byt jeji podpis nezadouci, jak je tomu dnes.
Marek

#70 Re:

2012-02-22 07:58

#69: -

Slovo NIKDY ponechám. I když v jiném znění by možná rozpočtová unie měla smasl, považuji za věc principu, že o rozpočtu si konkrétní země rozhoduje sama, nikoli na základě dohledu jiných států. A také pak za případné problémy nese sama, respektive její vláda a parlament, plnou odpovědnost.


Nepřihlášený uživatel

#71

2012-02-22 08:59

nechci stát v řadě jako ovce na stříhání ....

Nepřihlášený uživatel

#72

2012-02-22 10:34

Snad nejsme slabomyslní, abychom sami pochopili, že vyrovnaný rozpočet je rozumný nápad. Ostatně doporučuji vyhledat komentáře našich novinářů, když Klaus navrhoval, aby byl vyrovnaný rozpočet uzákoněný.
Tehdy mu nasazovali psí hlavu a najednou polezeme EU do zadnice s tím samým nápadem?

Nepřihlášený uživatel

#73

2012-02-22 11:52

Do hajzlu z celou EU.
Ivana

#74

2012-02-22 12:08

Abych pravdu řekla, tak mě je z toho tak trochu smutno. Národ si sám rozhodnul vstup do EU.
Spojení evropských států do velkého celku, a tím vytvoření silného konkurenta velkým světovým
velmocem (Čína,USA aj.)pokládám za správné. Ovšem musely by být zaručeny národní suverenosti.
Jsem v tomto laik, a neznám původní představu o fungování EU. Systém by měl být ale pro takovou
závažnou věc určitě dopředu perfektně propracován. Tak z toho nejsem moudrá, zda to bylo takto připravené jakým směrem to jde nyní, nebo zda se to zvrhlo až při běhu (to by ale znamenalo nedostatečnou připravennost), a nebo zda do toho vstoupil někdo, kdo situaci zneužil pro své záměry. Nakonec toto samé se vztahuje i na situaci přímo v naší zemi.

Nepřihlášený uživatel

#75

2012-02-22 13:35

Mám toho diktátu EU dost...protože to považuji za cestu do pekel...Zažila jsem RVHP a slavná EU je ještě horší...A dnes? Nejsou vejce...budou v dubnu...slepice mají klece, ty se mají...My nemáme vejce...