Petice: chceme vyřadit nebezpečné režimy z tendru na Dukovany

Petice: chceme vyřadit nebezpečné režimy z tendru na Dukovany / Oznámení / 1000 podpisů pro ministra průmyslu - NE ruské ropě / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#1

2023-03-04 23:51

Bydlím v Kralupech n/Vlt, tedy ve městě, kde se nachází jedna z našich rafinerií. Pokud vím, naše rafinerie je postavena pro technologii, která dovede zpracovávat jen ropu z Ruska. Kdo se vyzná, ví, že je mezi ropami rozdíl v podílu sýry,... Není možné přejít na jinou ropu. Stejně je na tom i Litvínov. tentokrát podpis v petici nedává smysl.
Michal Majzner

Autor této petice

#2 Re:

2023-03-05 07:44

#1: -  

 Hezký den. Kralupy naopak zpracovávají jen neruskou ropu. Litvínov zpracovává naopak převážně sirnatou uralskou ruskou a umí ji míchat s podobnými sirnatými druhy rop. To už v minulosti prokázal. Jde tedy o to navýšit dodávky podobných druhů rop přes přístav Terst a ropovod TAL/IKL. Společnost MERO nám odpovědělo a z našich rešerší je zjevné, že takové navýšení je možné již teď, před rozšířením na TAL+.  Kromě textů předchozího dopisu a odpovědí vlády a MERO (Orlen Unipetrol asi bez překvapení neodpověděl, je to soukromá firma a nemusí) na stránce neruskerope.cz  chystáme také utřídění a zveřejnění naší rešerše.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...