Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.


Nepřihlášený uživatel

#3301

2012-01-12 00:06

Myslím si, že v současné době je naprosto zbytečné takto vyhazovat peníze daňových poplatníků. Letiště Praha je mezinárodně známý název.

Nepřihlášený uživatel

#3302

2012-01-12 00:13

Nemám k tomu co říct. Šaškárna kolem toho buranského exprezidenta mě nebaví. Myslím, že nejlépe bychom ho uctili někde v putice s lahví a balíčkem cigaret.
MedaG

#3303 Vysvětlení

2012-01-12 00:27

Pro ty co nevidí důvod k přejmenování je to hezky shrnuto na http://www.letistevaclavahavla.cz/proc-prave-letiste

"Jméno Václava Havla, vůdce sametové revoluce, prvního prezidenta ČR, světově uznávaného bojovníka za lidská práva, politika i umělce, tak v této plejádě jmen, jako jedno z mála, obsahuje všechny oceňované atributy v jedné osobě.

Pokud ve všech uvedených (i neuvedených) zemích volili pro své největší osobnosti jako hold právě vstupní bránu do své země, letiště, tak i u nás sotva bude možné najít pro osobnost významu Václava Havla jiné srovnatelně prestižní a nadčasové místo takového mezinárodního významu a dopadu, jako je právě pražské mezinárodní letiště. Každé jiné rozhodnutí bude postrádat tuto výjimečnost."

Ono to možná platí i obráceně: na hodně dlouho těžko budeme mít jméno hodné k pojmenování letiště. Takže věřím, že to stojí za "pár" korun a ústrků s tím spojených.
Nora

#3304 NE přejmenování

2012-01-12 00:39

Je mi nesympatické horečné přejmenovávání všeho možného, náměstí, ulic atd. po politicích a obzvlášť špatný nápad mi přijde přejmenovat letiště po Havlovi vzhledem k jeho velmi kontroverznímu charakteru a kontroverzním činům - od nerozumně široké amnestie pro vrahy a násilníky, bombardování, omluvy sudetským Němcům až zpět do hlubší minulosti k jeho podezřelým vztahům k příslušníkům StB a vysokým komunistům.

Nepřihlášený uživatel

#3305 Re:

2012-01-12 00:43

#46: -

Tak to mě zabilo... Konečně smysluplný nápad...:-D Palec nahoru


Nepřihlášený uživatel

#3306

2012-01-12 01:48

Pokud cítí někdo nutkavou potřebu něco mermomocí přejmenovávat, ač minulost ukázala, jak je toto pomíjívé a úzce souvisí s momentálním politickým vývojem, pak ať pojmenuje něco, co s daným člověkem souvisí... Vezmeme-li tedy v úvahu, že se v tomto případě jedná o poctu spisovateli, či dramatikovi, pak pojmenujte po této osobnosti například národní knihovnu ( jeho kladný vztah k tzv. Chobotnici je znám... a možná by její výstavba vyšla levněji, než všechny příslušné administrativní úkony související s přejmenování letiště Ruzyně... )
Pokud slovenský občan Fero Fenič se něčím chce mermomocí zviditelnit mimo oblasti filmové tvorby, nechť tak učiní ve své rodné vlasti. Například by se mohlo přejmenovat Bratislavské letiště M.R. Štefánika na letiště Alexandra Dubčeka - porovnání významu tohoto člověka s Václavem Havlem se mi zdá vcelku adekvátní a významovně obdobné...těším se na názor slovenského obyvatelstva.
Lidé, zachovejme si zdravý rozum a nepodléhejte momentálním náladám a pocitům, domnivám se totiž , že naše malá republika potřebuje řešit v současné době úplně jiné  problémy svým významem vysoce převyšující  otázku přejmenovávání letišť. Ponechme na budoucnosti ať sama zhodnotí zásluhy a význam jednotlivých osobností a nedělejme laciná (drahá)  gesta,jež slouží víceméně spíše ke zviditelnění iniciátorů, než osob, jimž takto chtějí vzdát úctu.


Nepřihlášený uživatel

#3307 Re:

2012-01-12 06:58

#10: -

Ano, mám stejné pocity. Také je mi z lidí trapně. Copak nejsme normální?? Copak se musíme za každou cenu nechat pořád někým vláčet? Čím více na to koukám, tak jsme jedno stádo, které stačí nahnat tam, kam potřebujeme.


Nepřihlášený uživatel

#3308

2012-01-12 07:42

naprosto souhlasim

Nepřihlášený uživatel

#3309

2012-01-12 07:44

Naprosto nesouhlasím s přejmenováním. Havel byl stejný darebák jako ostatní jeho souputníci. Asi hodně lidí nečetlo komentáře od jeho tehdejších spolupracovníku s disidentu.

Nepřihlášený uživatel

#3310

2012-01-12 08:10

Tato situace ani nepotřebuje komentář. Vždyť stavět někoho na piedestal, když se ještě neví jestli za to stál, mi připadá, jako když stavěli na Letné sochu Stalina, aby jí pak za pár let odtřelovali. Jsem jednoznačně proti, i když, podle médií se zdá, že celý národ, a tím tedy i já, si to přejeme. není to pravda, nepřeji.

Nepřihlášený uživatel

#3311

2012-01-12 08:21

Čeho je moc je nakonec jinak....

Nepřihlášený uživatel

#3312

2012-01-12 08:29

Je to předčasné rozhodnutí, bohužel v souladu s "tradicemi" přejmenovávání významných objektů napříč všemi režimy v českém státě již od první republiky. Mělo by se počkat na komplexní hodnocení "osobnosti", podle níž někteří horlivci touží přejmenovávat.


Anonymous

#3313 Odvrácená tvář Václava Havla

2012-01-12 08:45

SectorX

#3314 Re: Havel!!

2012-01-12 09:23

#26: Petr - Havel!!

100% pravda!V Trutnově u Draka by mohli vyprávět...každý den na kaši a ještě na sekyru!Jenom chlastal a kurvil se!A nakonec všichni vidíme jak to dopadlo s tou jeho svobodou!Nikdy jsem ho nemusel a každý kdo má zdravý rozum to vidí také!


Nepřihlášený uživatel

#3315

2012-01-12 09:24

Kult osobnosti už tu byl...
Nemám pocit, že je třeba oslavovat nastrčenou figurku..
občanka ČR

#3316

2012-01-12 09:30

Zásadně nesouhlasím s přejmenováním! Nechápu, proč Fero Fenič nenavrhl přejmenování divadla, ale napadlo ho právě letiště.

Nepřihlášený uživatel

#3317

2012-01-12 09:43

Nesouhlasím s přejmenováním letiště na jméno v.h.který pro letectví neudělal nic dobrého.

Nepřihlášený uživatel

#3318

2012-01-12 09:46

Suhlasim

Nepřihlášený uživatel

#3319

2012-01-12 09:50

Proč se vracet k tomu co už tady bylo.Města,ulice se jmenovaly po všech možných prezidentech .Po roce 1989 se všechno rušilo,kolik to stojí nás daňovém poplatníky.Musíme šetřit tak také na těchto gestech.

Nepřihlášený uživatel

#3320

2012-01-12 09:50

Pokud pan Fenič touží pojmenovat něco po panu Václavu Havlovi, nechť přejmenuje cokoli ze svého osobního vlastnictví. Nebudu mu to vyčítat.
M.Šulc

Nepřihlášený uživatel

#3321

2012-01-12 09:54

Kde je Fero Fenič, tam je hystéria :))

Nepřihlášený uživatel

#3322

2012-01-12 10:21

Nemám velké námitky vůči osobě pana Václava Havla, ale nepřeji si, aby se z něho dělal takhle moc výjimečný člověk. Tak moc se zase za nás, obyčejné lidi, nebral. Chci dále jednou za pár let (na víckrát na to nemám) přistávat na letišti Praha!

Nepřihlášený uživatel

#3323

2012-01-12 10:22

Myslím, že to už stačilo. Havel byl jako president kontroversní
Tomáš Matoušek

#3324

2012-01-12 10:27

Při vší úctě k panu Havlovi se domnívám, že má naše země ve své historii výraznější osobnosti, po kterých by se nechalo letiště pojmenovat.
Navíc si myslím, že by se mělo opravdu minimálně pár let počkat, než nad něčím takovým začneme vůbec uvažovat, a ne pár dnů po pohřbu. Momentálně celá situace zavání spíše davovou hysterií...

Nepřihlášený uživatel

#3325

2012-01-12 10:41

Přejmenujte dámské vložky na Havložka, lahváče na Havláče a na klisně na Václaváku dejte jezdci místo hlavy penis a dole nápis Mírovej Bombarďák