Petice za záchranu porodnic v ČR

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za záchranu porodnic v ČR


Nepřihlášený uživatel

#201

2011-12-17 20:03


Nepřihlášený uživatel

#202

2011-12-17 20:53

První dvě děti jsem porodila ( vždy s komplikacemi ) ve "velké" porodnici v Jablonci n.N. Po šílených zkušenostech jsem se zařekla, že v Jablonci už ne, a další dvě děti jsem porodila ve Frýdlantě. Byla jsem tam velmi spokojená, bohužel, porodnice je již zrušená. Nechápu to.

Nepřihlášený uživatel

#203

2011-12-17 21:30

Pak se nemají stávat nepříjemné situace, když maminka musí jet delší cestu do porodnice, pak nemají být děti postižené a negramotné, či snad přidušené, když nebude péče podaná včas.

Nepřihlášený uživatel

#204

2011-12-17 21:32

Je to hrůza co se tady v tom světě děje všechno se ruší a my ženy at rodíme třeba na chodníku.

Nepřihlášený uživatel

#205

2011-12-17 21:37

vše dobré se ruší,tak proč sahat ještě na porodnice,však je to pro každého člověka počátek štěští,když se jim narodí zdravé dítě.Toto chcou asi rušit chlapy,protože nikdy necítily porodní bolesti.Předstva,že v bolestech mám jet někam daleko rodit je hrozná.Proboha vzpamatujte se,nechte nás žít s pocitem,že máme alespoň něco v této republice skvělé.Poslední dobou se tady všechno ruší,chcete ty lidi fakt zničit??????????????????????????Stát nepomáhá,stát bere lidem šťastný a spokojený život.Však život je tak krátký,tak proč ho zkracovat lidem trápením a starostma?

Nepřihlášený uživatel

#206 Re:

2011-12-17 22:13

#121: -

Já jsem rodila v malé porodnici a všechno bylo na 100%, pokud naši malou porodnici zruší, budou maminkky jezdit rodit do nejbližší porodnice 40 km, což je hodina cesty v zimně na horách obrovské riziko, že se tam ani nedostanete. Bohužel některým lékařům nepomůže ani praxe, záleží také na přístupu.

Lenka  K.


Nepřihlášený uživatel

#207

2011-12-17 22:41

Nesouhlasím,aby se zrušili malé porodnice.Maminky s porodnímy bolesti myslí na to,aby to měli co nejdřív za sebou a dlouhá cesta v aute to ještě zhoršuje.Prostě,každá porodnice v blízkosti není na škodu.Já jsem porodila do hodiny od příjezdu a kdybych musela jit 50km,tak bych asi rodila v aute s manželem a malej byl velkej a porod težkej.Takže nevím,nevím jak by to dopadlo...

Nepřihlášený uživatel

#208

2011-12-17 23:20

Rodila jsem před 9 měsíci akutním císařem a jen proto, že porodnici máme od místa bydliště cca 9 km ( Pelhřimov ), dopadlo vše v pořádku. Kdyby ji tu měli zrušit, musela bych do Havlíčkova Brodu a to je dost daleko ( cca 35 minut ), když máte akutní problém a je třeba ho okamžitě řešit.


Nepřihlášený uživatel

#209 Re: Vždycky je to jenom lidech,kteří na tom daném místě pracují

2011-12-17 23:44


Nepřihlášený uživatel

#210

2011-12-18 00:11

Bydlím v okresním městě, 15km od Západočeské metropole Plzeň. Rušení gynekologicko-porodnického oddělení by se mělo týkat v našem kraji právě naší rokycanské nemocnice a nemocnice Stod. Vedení našeho města a přilehlých vesnic důrazně protestuje proti zrušení. Nikdo si nedokáže představit jaké následky by to mohlo mít. Plzeňská fakultní nemocnice má velmi vysokou obloženost (znám z vlastní zkušenosti, pracovala jsem tam několik let) V okamžiku, kdy se zruší 2 oddělení, které zajišťují péči pro několik tisíc pacientek a oni budou odkázáni na nejbližší nemocnici pár desítek kilometrů vzdálenou, kde není jistota, že pro ni budou mít volné lůžko, co se pak bude dít???????? Rodičky nemusí tak dalekou cestu vydržet a tak se zřejmě začne rodit v autech či sanitce. A nebo se mnohé z nich rozhodnou raději rodit doma, což je poslední dobou velkým trnem v oku mnohým doktorům. Tímto krokem nás však sami nabádají k těmto krokům.

Nepřihlášený uživatel

#211

2011-12-18 08:30

Jeste v dobe neruseni porodnic jsem stravila skoro 24 hodin na porodni mistnosti a moje dite v inkubatoru .....proste bylo plno!!!!!!!! Timto krokem jenom se jenom docili toho, ze se bude rodit doma a ze bude pribyvat neodborne vedenych porodu ohrozujicich matku i dite.

Nepřihlášený uživatel

#212

2011-12-18 10:46

Rodila jsem ve Stodě a přístup sestřiček i lékařů byl perfektní.Jsem rozhodně proti, aby se zrušila porodnice ve Stodě.V okolí Tachova už není nic všechno zrušili :-(

Nepřihlášený uživatel

#213

2011-12-18 11:50

Doteď nikomu nevadilo, že v těchto porodnicích byla takováto porodnost a když se jim to hodí a potřebují je zrušit (a šetřit tím peníze na nesprávném místě), tak se obhajují tím, že je to kvůli bezpečnosti rodiček a novorozených dětí. To je nesmysl, doteď normálně porodnice fungovaly, navíc, kde je méně porodů, tam je i méně pracovníků - tudíž poměr porod/pracovník je tak do jisté míry srovnatelný s porodnicemi s větší kapacitou. Jsou snad někde k dispozici studie, které by fakt horší kvality péče jednoznačně dokazovaly? A kdo by zajistil kvalitní péči ve větších pordnicích, po velkých přívalech rodiček, které by jinak rodily v porodnicích, které chtějí rušit? Už tak jsou kapicity některých porodnic přeplněné...

Nepřihlášený uživatel

#214

2011-12-18 11:54

Sama mám vymodlené miminko a vím jak bylo pro mě důležité mít porodnici v dosahu a moji blízcí u mě...ale přesto jsem byla v přeplněném oddělení kde na mě nikdo neměl čas...přestala jsem kojit a týden jsem se nenajedla...porod jsem měla krásný a rychlý, ale péče která následovala v přeplněné Motolské nemocnici mě dost traumatizovala...při odchodu mi nikdo neřekl ani nashledanou...!!!

Nepřihlášený uživatel

#215

2011-12-18 12:02

nesouhlasím se zrušením menších porodnic: v menších porodnicích je více času na rodičky a jejich mimi. je tam více soukromí a sestry mají více času se věnovat rodičkám a jejich miminkům, sama jsem rodila v menší porodnici už 2* a byla jsem velmi spokojená - byla to Mulačova nemocnice v Plzni -bezvadný přístup personálu a ochota by jistě v "továrnách na děti nebyla" tam se rodí i na chodbách znám to z vyprávění od známí. takže nerušte malé porodnice.

Nepřihlášený uživatel

#216

2011-12-18 12:23

Kdo nerodil ,nemůže posoudit jaký to je pocit . A představa ,že do porordnice to ani nestihnete dojet jen proto ,že tu vaši někdo zruší????!!Nic nerušte!!!!!

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2011-12-18 13:01


m.rose

#218 Re: Re:

2011-12-18 13:52

#118: - Re:

A jé zase někdo kdo si nezjistí žádné konkrétní informace a tlachá.

Znáte třeba nějaká čísla jak často ty komplikace přijdou?

Nebo třeba jak často přijdou v nemocnici, protože je nemocnice sama vyrobí zbytečným urychlováním a přehnanou medikací?

Znáte práci porodních asistentek a víte kterým maminkám kývnou na porod doma a kterým ne a řeknou jim že by měly raději rodit v porodnici?

Víte jak rychle se případné komplikace objeví a jak často nezbývá čas na převoz do porodnice?

Ovšem rušení malých porodnic je podpora domácích porodů, jenž ty zakážeme, takže ženy budou rodit na chodníku, v autech na cestě do porodnice, v sanitkách atd. paráda, moc se těším na svůj příští porod!


Nepřihlášený uživatel

#219

2011-12-18 14:01

Je to bordel co se tu deje hmm..

Nepřihlášený uživatel

#220

2011-12-18 16:31

Myslím, že komentář není třeba. Ty rozumní to pochopí a vědí...............ti, co chtějí porodnice zrušit buď děti nemají nebo je jim jedno, jak je nastávajícím maminkám. Co dodat. Naši politici, jsou naprosto bezohlední a pro rodiny neudělali v posledních letech absolutně nic dobrého.

Nepřihlášený uživatel

#221

2011-12-18 16:50

Rozčiluje mě ,co ta naše vláda chce vše zrušit .V první řadě bych je vyházela všechny a dala do vlády dělnickou třídu .Už těch jejich výmyslů myslím máme všichni dost.
Petr Lidák

#222 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-18 18:14

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

Dělám porodnictví přes 20let, porodil jsem přes 5000 dětí, do důchodu mám daleko, ale chtěl bych zase dělat v malé porodnici. Argumenty politiků a ekonomů neobstojí.

1. malé porodnice mají i menší počet personálu, na jednoho tak ve skutečnosti vyjde ročně více porodů než na pražské klinice, kde je jich plné hejno. A hlavně o službách pak musí dát i 3-4 hlavy dohromady,  aby problém zažehnali. To není nic proti, jen trocha do mlýna.

2.Ekonomika - je naprosto opačná než tvrdíte Vy- jelikož existují "individuální sazby péče" ve smlouvách s VZP, rodí malá porodnice např.za cca 25000 bodů, klinika za stejný, nekomplikovaný porod dostane kolem 40000 bodů. Tím, že si stát sníží síť zdravotnických zařízení, nejen porodnic, může nastat v nedaleké budoucnosti neřešitelný problém. Budeme nemocní a zbude na nás jen "neakutní" lůžko v LDN či na oddělení tzv.následné péče. Dobrá vyhlídka.

3. Rodička uvítá spíše solidní péči s lidským přístupem jedním lékařem a jednou asistentkou, než špičkovou přetechnizovanou verzi porodu, kde se komplikace spíše vytváří. Netvrdím, že jsem se nesetkal s "normálním" porodem, který se během okamžiku převrátil do noční můry, ale vždy se to zvládlo. Na druhé straně komplikované porody končící úmrtím novorozence či rodičky či obou bohužel existují i na špičkových porodnicích v Praze. Jenže jaksi mediální mašinérie posouvá všechny lidi do náhledu,  když to nezvládli ani v Praze, co by pak dělali na periferii. Trochu mne mrzí takový jednoduchý pohled na "venkovní" - mimopražské porodnictví, kde se dosud rodilo kolem 70% dětí.


Nepřihlášený uživatel

#223

2011-12-18 19:10

Je velká škoda, že v tomto státě se ruší porodnice, rodičky mají problémy sehnat porodnici, protože bývá už plno a nebo zruší porodnici poblíž města, kde rodička bydlí a ajhle najednou to máte daleko, když to na Vás příjde.

Nepřihlášený uživatel

#224

2011-12-18 19:12

Mám dojem, že páni poslanci za naše peníze z daní z výplatami okolo 40tis. a více by se měli zabývat jinýma věcma a ne tím, aby ohrožovaly nastávající maminy na životě tím, že nebudou mít kde rodit!!! Znám jeden případ, kdy vzali rodičku až ve třetí a ke všemu MALÉ porodnici v úplně jiném okrese....proč? protože ty dvě velké měly plnou kapacitu.....Měli by se zamyslet a ne vymýšlet takové hovadiny!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#225

2011-12-18 21:38

Rozhodně jsem proti rušení malých porodnic nejen kvůli dojíždění, ale také mi nevyhovuje přístup zaměstnanců z větších porodnic, když tam nemáte známé, jste jen další "maso" k porodu nebo výkonu a prosím nezdržovat, za okamžik musí jít další (bohužel je to dané nedostatkem času kvůli tak velkému množství rodiček v té příslušné nemocnici), v menších porodnicích nebo alespoň v té naší se k nám sestry i doktoři chovali téměř jako k rodině.