MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA / Oznámení / Dopis z hradu / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#1

2014-12-19 15:54

Pan Augustin asi neumí číst nebo psát - je tu napsáno "petice za dostoupení prezidenta Miloše Zemana" - má být správně "odstoupení"

Nepřihlášený uživatel

#2

2014-12-19 16:04

Pan Augustin neumí ani češtinu, oslovuje se 5.pádem. Jsem toho názoru, že způsob odpovědi má urazit, což odpovídá Zemanovým způsobům. Mým prezidentem opravdu není.

Milan Švihla

Nepřihlášený uživatel

#3

2014-12-19 18:46

    

Vážení, není nutné abychom ve svých reakcích zatahovali do problému ještě míru inteligence a následného vzdělání osob, které pracují v Kanceláři presidenta republiky. To nám nepřísluší. Nám přísluší se ptát, z jakého důvodu neměla petice všechny zákonné náležitosti a mohla být proto Hradem smetena se stolu. To je naší (Vaší) ostudou. Děkuji, Indra Jaroslav.

 


Nepřihlášený uživatel

#4

2014-12-19 21:29

Verbez....

Nepřihlášený uživatel

#5

2014-12-19 21:31

Pro pana Augustina:
Deutsch ist richtig "Herr Němec" oder "Herr Nemec",
tschechisch "Pane Němče".
V češtině bych si asi nedovolil napsat oslovení "Pane prezident" nebo "Pane Zeman". Snad by to bylo odůvodnitelné leda v případě onikání nebo v případě záměrné dehonestace osloveného.
V českém jazyce také opravdu bývá zvykem označit poněkud obhroublou mluvu jako jadrnou či zemitou, vyloženě oplzlé výrazy se však častěji označují coby sprosté či vulgární. Ty jsou ve veřejném projevu státníka eticky nepřípustné, a to i tehdy, jedná-li se o pouhý citát. Teď jenom s hrůzou očekávejme, kdy pan prezident veřejně vyjádří svoji nelibost nad náhodně odposlechnutým dialogem dlaždičů na toaletě. Zbývá jen doufat, že do té doby si pan prezident zaplatí rozšířený kurz mravouky u pana Špačka. Nebo ještě lépe rezignuje na svoji funkci.

Milan Černý

 


Nepřihlášený uživatel

#6

2014-12-19 21:57

Tak mne napadá, že jedna věc je neomalenec na hradě, ale druhá věc je, proč máme takové zákony, které umožňují takovou beztrestnost a neodvolatelnost hlavy státu.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-12-19 22:10



Nepřihlášený uživatel

#8

2014-12-19 22:23

Zdravím ! Odpověď je jenom důkazem naprosté arogance k podhradí. S tím se musí něco udělat. Máte podporu ( mandát ) téměř všech diskutujících.

Nepřihlášený uživatel

#9

2014-12-19 23:17

Jinými slovy nás má u pr*** Co jiného od takového ignoranta čekat :-/

Nepřihlášený uživatel

#10

2014-12-19 23:57

Myslím si, že je potřeba pokračovat. Jen stejný počet hlasů jaké obdržel ve volbě

může přesvědčit, že i stejný počet těch kteří ho volili ho také nechce. Ti kteří ho volili

mohou dnes analyzovat lži které ke svému vítězství využil. A zřejmě mu dost vadí

ten pán který byl na opačné straně a kterému morálně nesahá ani po paty.

A nemluvíme dnes jen o výrocích v Číně a o Ukrajině, ale i to že byl zcela opilý při

našich Korunovačních klenotech a tím zcela ukázal vztah k této zemi a jejím

tradicím.

 


Nepřihlášený uživatel

#11

2014-12-19 23:58

Moc pěkné... A ten ryzí a spisovný jazyk český! Vůbec mě to nepřekvapuje. Ostatně páně prezidentův ryzí jaryk ruský je na obdobné úrovni, o anglickém ani nemluvě. A přitom to sebevědomí, že. Doufám, že alespoň část českého lidstva si nevezme tento příklad za vlastní. Obsahově si netroufám posoudit, ale jsem
skeptická, co se týká požadovaného výsledku. Nicméně, je třeba stále dávat najevo nesouhlas se skutečností.

Nepřihlášený uživatel

#12

2014-12-20 00:36

 A neb jak by pravil mistr Jan Hus- bojujme za pravdu, hlásejme pravdu a nedejme

 se od pravdy odvrátiti.

 Máme ve své historii mnoho velikánů od kterých se můžeme učit a i mnoho vzdělaných

 lidí které potřebujeme pro svůj rozvoj. Tak, aby obchod vedli zkušení obchodníci

 a ekonomiku zkušení ekonomové a v politice potřebujeme osobnosti které budou

 svým jednáním, morálkou, chováním i vědomostmi  reprezentovat tuto zemi a ne

 opilce a zázračné zbohatlíky kteří nikdy neprokáží kde vlastně k bohatsrví  přišli.


Nepřihlášený uživatel

#13

2014-12-20 06:22

Táhni do hajzlu blbčku !!

Nepřihlášený uživatel

#14

2014-12-20 08:20

Absolutně úžasný blábol, úplně stejný jakými mě v posledních letech zásobují i ostatní státní úřady. Proboha, kde to žijeme!

Nepřihlášený uživatel

#15

2014-12-20 09:40

Vážený pane Němče,

po přečtení odpovědi Mgr. Radka Augustina na Manifestační petici už mě asi nic nepřekvapí, i když...
Hovory z Lán jem slyšel v přímém přenosu a jako zemitá jadrná mluva mi to opravdu nepřipadalo. Odvolávání se na slova jiných politiků je ubohé, stejně jako čeština pana Augustina.

Mnoho zdaru, příjemné vánoce a vše dobré v novém roce. A nenechte se otrávit.

Jindřich Hubatý


Nepřihlášený uživatel

#16

2014-12-20 12:32

Jaký pán, takový krám....
Vážený pane Augustine. Nevím kde jste přišel k titulu Mgr. ale škola, na které jste jej získal by se měla hluboce stydět za úroveň svých absolventů. Při oslovení používáme pátého pádu tedy "pane Němče", nikoli pane Němec, dále jste si měl dopis po sobě alespoň přečíst, jistě by tam nezůstaly další chyby.

Nepřihlášený uživatel

#17

2014-12-20 13:42

Debil debila si hledá !

Nepřihlášený uživatel

#18

2014-12-20 13:51

To nepřekvapuje

Nepřihlášený uživatel

#19

2014-12-20 14:27

Děs, prezident možná plní jenom plán výroby Becherovky i Philip Moris a to je asi tak všechno.

Nepřihlášený uživatel

#20

2014-12-20 18:16

četla jsem reakci Hradu a i když nejsem češtinář, jsem technik, našla jsem další z chyb ... českých čelných politiků je správně ...
je mi líto, že naší současné politice na hradu čouhá sláma z bot a to si našich zemědělců vážím...

Nepřihlášený uživatel

#21

2014-12-20 18:39

Pane Augustine,
zajímalo by mě, jestli jste na Hradě v rámci výběrového řízení nebo z protekce a kolik berete.
Protože to, co jste vyplodil, je strašné. To bych pochopila u normálního úředníka někde z vesnice, ale oficiální odpověď Hradu?!?
To je fakt strašné...

Nepřihlášený uživatel

#22

2014-12-20 23:19

Je to smutné a nepřekvapivé. Je zbytečné to komentovat...

Nepřihlášený uživatel

#23

2014-12-21 06:37

Vážení, není nutné abychom ve svých reakcích zatahovali do problému ještě míru inteligence a následného vzdělání osob, které pracují v Kanceláři presidenta republiky. To nám nepřísluší. Nám přísluší se ptát, z jakého důvodu neměla petice všechny zákonné náležitosti a mohla být proto Hradem smetena se stolu. To je naší (Vaší) ostudou. Děkuji



Nepřihlášený uživatel

#24

2014-12-21 10:26

Český jazyk není z těch nejlehčích, což pana ředitele Odboru analytického jistě omlouvá. Dovoluji si jen připomenout, že oslovujeme 5. pádem "pane Němče". Ve zkratce „č. j.“ děláme mezeru, popř. můžeme psát dohromady „čj.“ a ony šroubované a navíc velmi četné nepřirozené konstrukce "Vámi" už dávno vyšly z módy. Čeština bude nejspíš dělat naší hradní elitě pořád nějaké "naschfály". Jednou jsou to ostudné vulgarismy, jindy zase ostudná neznalost. Nu což, padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina ...

Dalibor Tomek

Nepřihlášený uživatel

#25

2014-12-21 17:40

Mám v Sokole dětský oddíl. Převzali jsme v něm nepsané zákony Jaroslava Foglara. Jeden z nich jasně praví: Nikdy se nevymlouvej, že to ti druzí dělají také. Máš svůj vlastní rozum.
Vlastík Růžička