Stop úpravě Dýňoviště

Dne 29.5. proběhne zasedání OÚ Tuchoměřice, kde jedním z mnoha bodů bude i projednání žádosti s úpravou Dýňoviště.
O toto se snaží spolek Tuchoměřice společně, který se souhlasem bývalého vedení obce požádalo o dotaci Letiště Praha na úpravu obecních pozemků. Dotaci ve výši 80 tisíc opravdu získalo a nyní se snaží získat povolení k úpravě Dýňoviště.
Je docela zásadní zmínit, že v dotaci se objevilo i slovo základní škola, což mohlo v mnohém proces získání prostředků ovlivnit. Bohužel škola jako taková oslovena a přizvána k dotačnímu procesu rozhodně nebyla. Byla oslovena až po získání dotace s tím, k čemu by ona sama chtěla prostor využívat. Škola na tomto pozemku chce dál spravovat své záhony, které užívá v rámci pracovní výchovy.
Spolek Tuchoměřice společně, má v plánu získat povolení k:
 a) zaměření b) vrtaná studna pro zalévání c) úprava prostoru pro táborák (sezení) d) přírodní herní prvky pro děti (prolézačky, houpačky apod.) e) přístřešek pro zahradní náčiní a úkryt v případě nepřízni počasí
 Minulé vedení obce ujišťovalo obyvatele v blízkosti Dýňoviště, že se místo pro táborák zruší, protože je to dost nešťastně zvolené místo v blízkosti zástavby rodinných domů.
Co se týče vrtané studny - po celou dobu existence školních záhonků se nikdo nezajímal, jak děti ze školy záhonky zalévají . Už si našly způsob, jak se s tím vypořádat - úplně by tedy stačilo upravit přístup k vodě (potoku) např. za pomoci čerpadla.
 Hřiště - přijde nám zcela zbytečné budovat dětské hřiště na dohled vzdálenému hřišti TJ Sokol.
 Přístřešek pro úschovu náčiní - to jediné nám přijde rozumné.
 Je paradoxem, že spolek, který má v názvu slůvko "společně" a při každé příležitosti se snaží tímto slovem apelovat na dobré sousedské vztahy, si nakonec hodlá budovat místo tak nějak samo pro sebe.Přijďte na hřiště a družte se i s ostatními lidmi, vaše děti si mohou hrát s našimi na obrovském a velmi dobře vybaveném hřišti.
 V neposlední řadě je dobré zmínit, že daná lokalita je útočištěm pro zvěř - pokud se budete chovat k přírodě šetrně, můžete zde narazit např. na strakapouda, žlunu, kosy, sýkorky, volavky, bažanty, zajíce a hlavně srny.
 Přijde nám i docela nešťastné, že spolek neobešel rodiny v těsné blízkosti pozemku a neseznámil je se svou představou využití Dýňoviště.
 Připojte se podpisem k tomu, aby obecní pozemek Dýňoviště i nadále sloužil jako relaxační zóna pro všechny obyvatele a hlavně zvěř, která zde našla poklidné místo uprostřed lidských obydlí.
 
Děkujeme za podporu.
 
WhatsApp_Image_2019-05-26_at_15.24_.17_.jpegWhatsApp_Image_2019-05-26_at_15.25_.05_.jpegWhatsApp_Image_2019-05-26_at_15.26_.07_.jpeg

Zuzana Škvorová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Zuzana Škvorová, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...