Cyklistické spojení do jižní části Prahy okolo Vltavy

Ve složité době pandemie lidé hledají alternativní způsob dopravy nejen za prací. Čím dál více lidí jezdí i na kolech, což někdy způsobuje problémy na klasických silnících. Bohužel, vzájemná ohleduplnost moc nefunguje. Velký problém nastává pak na silnici II/102, kde jsou nyní i dopravní omezení vzhledem k probíhající rekonstrukci. Nejhůře je na tom asi úsek mezi obcí Měchenice a Strnady v Praze. Přitom na druhém břehu vede z Vraného nad Vltavou kvalitní cyklostezka.

My, níže podepsaní, jak řidiči, tak cyklisté, pěší atd., bychom proto uvítali co nejrychlejší řešení tohoto problému. Už roky se v této oblasti mluví o propojení Měchenic a Skochovic lávkou přes železniční most, který je právě rekonstruován. Cyklopruh na stávající komunikaci II/102 vybudovat nelze kvůli umístění silnice ve složitém terénu na svahu a proto se lávka pro pěší a cyklisty zdá dlouhodobě jako nejlepší.

Toto řešení by pomohlo všem stranám - jak řidičům na silnici, tak cyklistům i pěším. Samozřejmě by při navrhování řešení bylo potřeba vzít v potaz i situaci ve Vraném nad Vltavou, kde by zvýšený pohyb cyklistů mohl působit problém. 


Libor Šedivý    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Libor Šedivý, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...