Chceme zachování nezávislosti rozhlasového zpravodajství

ČR_Obzinová_X_Pokorný1.PNGS velikými obavami sledujeme avizovaný nástup Jitky Obzinové na post vedoucí zpravodajství respektovaného Českého rozhlasu. Paní Obzinová v letech 2015 - 2016 jako šéfka zpravodajství TV Prima nařizovala svým redaktorům, jak mají selektivně referovat téma uprchlické krize - zcela v rozporu s novinářskou etikou a kodexy. Kauzu řešila opakovaně i Rada pro rozhlasové a televizní vysílaní (RRTV).

Vnímáme proto jmenování Jitky Obzinové jako manažerskou chybu a jako ohrožení nezávislosti veřejnoprávního zpravodajství. Sdílíme obavy současných editorů zpravodajství ČRo z nové situace. Do vedení nastupuje člověk, kterého si těžko mohou profesně vážit a očekávat od něj podporu své profesionální a nestranné práce. Argumentace generálního ředitele Zavorala o nezbytných rozpočtových úsporách a personální "optimalizaci" na nás působí jako účelové mlžení. Přesto bychom rádi věřili, že management ČRo usiluje o zachování vysoké profesionality vysílání. Nechápeme ovšem, jak jmenování paní Obzinové pomůže udržet ty nejlepší profesionály ve zpravodajství. Jejich setrvání přece zdaleka nezávisí jen na výši platu.


Zároveň vyslovujeme podporu všem nezávislým profesionálům, kteří pro ČRo pracují. Ani my #nebudemezticha a stojíme za vámi.

 

Společně to dáme
https://www.spolecnetodame.cz/inpage/kdo-jsme/

 

Adresáti petice: Ředitel Českého rozhlasu pan René Zavoral, Rada Českého rozhlasu, Volební výbor Poslanecké sněmovny

 


Společně to dáme    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Společně to dáme svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )