Chceme efektivní stát!

Žádáme vládu České republiky, aby jako součást úsporných opatření realizovala reformu státní správy, aby stát fungoval levněji a efektivněji. Nemuselo by tak docházet k tak masivnímu zvyšování daní pro občany! Základními pilíři zefektivnění fungování státu by měly být následující myšlenky:

1. Orientace na výsledky. Úřady by měly být především hodnoceny podle toho, co vytvořily za hodnoty, nikoliv primárně trestány za chyby (nyní platí pravidlo "kdo nic nedělá - nic nezkazí" ).

2. Zrušení platových tabulek. Platy by měli zaměstnancům růst za dosažené výsledky, ne za "odseděné" roky nebo papírové vzdělání.

3. Dobře zaplatit odborníky. Místo dvou v podstatě neschopných "levných" pracovníků dobře zaplatit jednoho kvalitního odborníka - vyjde to levněji a přinese to více.

4. Platy navázané na výkon. Odměňování zaměstnanců jednotlivých úřadů navázat na konkrétní dosažené výsledky, splněné úkoly a hospodaření daného úřadu.

5. Konkurence mezi úřady. Pokud některé úřad agendu nezvládá, nebo ji vykonává nákladně, může být činnost přesunuta na jiný, který věc zvládne efektivněji.

6. Snadnější veřejné zakázky. Zodpovědnost úředníků za výsledek by umožnila omezit současný administrativně náročný proces výběrových řízení.

7. Informování veřejnosti. Veřejnost by měla mít k dispozici jednoduchý přehled, jaké aktivity státu stojí kolik peněz daňových poplatníků.

8. Zapojení veřejnosti. Veřejnost by měla mít možnost se vyjadřovat k tomu, jaké služby by měl stát poskytovat, a to nejen ve volbách!

9. Inspirovat se soukromým sektorem. Rychleji přebírat osvědčené metody v soukromých firmách, ať už procesní, či technologické. 

10. Zlepšit image státní správy. Pokud budou občané přesvědčeni, že stát pracuje dobře, budou ochotněji odvádět své daně a budou mít větší chuť pro stát pracovat.

Realizace aspoň některých těchto opatření by měla přinést úspory v rozpočtu a větší přidanou hodnotu pro daňové poplatníky.

Více informací:

https://www.facebook.com/groups/360940208926500/?multi_permalinks=625919432428575&notif_id=1683865605757366&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

https://stros.blog.idnes.cz/

 


Martin Štros    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Martin Štros svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...