ŽÁDÁME ZASTAVENÍ KÁCENÍ a ZMĚNU PROJEKTU parku Dukelská v Českých Budějovicích

IMG_4597.JPG9_7_pro_sledování_IMG_3825.jpgŽádáme našimi podpisy okamžité zastavení kácení v parku Dukelská a o změnu projektu revitalizace tak, aby se nekácely dřeviny ze stavebních důvodů a neporušovaly se zákonné normy na ochranu významných dřevin. 

Stejně jako žádáme o snížení zastavěných ploch v parku a ponechání významně většího procenta keřového patra jako i celkovou úpravu projektu a použitých prvků, tak aby respektoval adaptaci na klimatickou změnu.   

   V únoru má začít realizace projektu plánované revitalizace parku Dukelská. Bohužel zde padne velké množství dřevin a u mnoha z nich nepůjde o špatný stav, ale o to, že překáží při stavebních úpravách. Stromy budou nejen káceny, ale i poškozovány pojezdy těžké techniky, která zde bude po dobu 8 měsíců. To poškodí kořenové systémy dalších stromů v parku, stejně jako zářez do země v úrovni náplavky. Vyplývá to i z posudku ČIŽP (České inspekce životního prostředí), která upozorňuje na to, že stavba náplavy není schopna dodržet zákonné normy pro ochranu významných dřevin, které v parku máme. Tyto všechny argumenty již padly a nebyly ze strany města vyslyšeny. S přicházející klimatickou změnou není náhradní výsadba adekvátní náhradou. Stromy slouží každému obyvateli města a měli bychom s nimi zacházet s patřičnou úctou. Obzvláště v místech s tak velkou historií jako je park Dukelská, park (tehdejší zahrada Německého domu) ve kterém se procházela Ema Destinnová v poslední fázi svého života. Nechceme ohrozit stromy, které pamatují založení naší republiky!Nechceme ohrozit naše přírodní i kulturní bohatství!


Lucie Korytářová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Lucie Korytářová svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )