NE ruské ropě - 1000 podpisů pro ministra průmyslu

Kontaktujte autora petice

Petice dosáhla 600 podpisů a pomáhá tlačit na redukci dovozu ruské ropy. Pomozme dosáhnout cíle a každý získat jeden podpis navíc.

2023-05-23 22:08:41

Vážené signatářky, vážení signatáři,

přeji Vám hezký den, posílám dobré zprávy a zároveň prosbu o pomoc záměr petice dotáhnout do konce.

  • Naši petici NE ruské ropě již podepsalo přes 600 lidí, děkujeme!
  • Vyšly níže zmíněné články – i díky naší obsáhlé osmidílné analýze a spolupráci se Sítí k ochraně demokracie), ve kterých se novináři začínají ptát Orlen Unipetrolu a zástupců státu, proč zvyšujeme dovoz ruské ropy.  

Nyní je potřeba dosbírat petici – až nasbíráme 1000 podpisů, sejdeme se před Ministerstvem průmyslu a obchodu a uděláme vizuálně zajímavou akci, aby se o problému dozvědělo co nejvíce lidí. Prosím zkuste se o petici zmínit někomu dalšímu – například přeposlat tuto zprávu e-mailem v rodině či známým. Odkaz pro podpis je https://www.petice.com/neruskerope 

Pokud každý získáme jeden podpis, budeme mít hotovo.  

 

Zmíněné články:

I díky naší tiskové zprávě pravděpodobně vznikl také tento nedávný článek Respektu:

 

Za tým petice NE ruské ropě zdraví

Michal Majzner  

Více informací: https://neruskerope.cz 


Michal Majzner

Zveřejňujeme rešerši NE ruské ropě / Zkusme každý sehnat jeden podpis navíc

2023-03-19 17:28:21

Vážené signatářky, vážení signatáři,

děkujeme, že jste podepsali naši petici a máme pro Vás dobrou zprávu: jsme skoro ve třetině plánovaného počtu podpisů a zveřejňujeme postupně detailní rešerši k problematice ruské ropy na stránkách https://neruskerope.cz/ruska-ropa-tal-ikl-druzba-unipetrol/

Máme pro Vás zároveň jednu prosbu: zkusme každý o petici říci například jednomu dalšímu člověku - zeptat se známých, nebo v rodině, zda by si petici přečetli, případně podepsali. Text může být například "Ahoj, myslím, že petice NE ruské ropě je důležitá - shánějí 1000 podpisů pro ministra průmyslu. Prosím o přečtení, když budeš mít čas a případný podpis."

S přáním dobrých jarních dní,

za organizátory petice zdraví

Michal Majzner

 

 

P.S: Dovoz ruské ropy do ČR se bohužel v minulém roce nesnížil, ale dokonce naopak navýšil na 56%: https://ekonomickydenik.cz/cesku-se-nedari-omezovat-zavislost-na-ruske-rope-naopak-podil-dovozu-z-ruska-loni-vzrostl-na-56-procent/ 

Z přepočtu z databáze STAZO vyplývá, že cena této ropy je poměrně nízká (okolo 48 dolarů za barel), což není o tolik výš, než je cena za těžbu, ale do té jsou již započítány daně pro ruský válečný rozpočet. Mnohem lepší by bylo, kdybychom podíl ruské ropy snižovali a ruské zločinné vedení mělo problém to množství udat jinde - o čemž existují doklady. Více v naší rešerši.


Michal MajznerSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

  • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
  • Spojte se s přáteli
    1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
    2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
    3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...