Petice za zachování a opravu kulturní památky železničního mostu pod Vyšehradem

Kontaktujte autora petice

Petice na podporu mostu má už přes 18 tisíc podpisů! A jak se vydařil happening?

2023-10-09 06:26:59

Vážení signatáři,

děkujeme moc za vaši podporu, naše petice už překročila 18 200 podpisů! 

Přesto mnoho lidí stále neví, že Správa železnic plánuje most zbourat, proto nadále prosíme o sdílení a šíření naší petice mezi vaše příbuzné a známé:

https://www.petice.com/petice_za_zachovani_a_opravu_kulturni_pamatky_elezniniho_mostu_pod_vyehradem

ZVLÁŠTĚ, POKUD JSTE TAK JEŠTĚ NEUČINILI, PROSÍME POŠLETE ODKAZ NA PETICI ALESPOŇ 10 LIDEM VE SVÉM OKOLÍ.

Děkujeme všem z vás, kdo jste nás přišli osobně podpořit na happening. Za krásného počasí se nás sešlo přes 200 a vytvořili jsme lidský řetěz přes celou jižní lávku. Skvělou atmosféru akce si můžete znovu užít v našem krátkém klipu: https://www.youtube.com/watch?v=oJGoGNNHTyM Neváhejte klip sdílet. Společně jsme vyzvali české mostní inženýry, aby opravili železniční most, a ministra dopravy Martina Kupku, aby přivedl městskou železniční dopravu do 21. století, ale ne za cenu likvidace kulturního dědictví!

To vše bylo možné jen díky vám a vaší podpoře. Pokud chcete, abychom dál mohli bojovat se stejným nasazením, přispějte prosím, třeba i jen drobnou částkou, na transparentní účet iniciativy Nebourat:

2702557443 / 2010386773472_1541685283326851_2575068601797394703_n1.png

Všem, kteří už přispěli, moc děkujeme. Tešte se na další akce!

I nadále sledujeme vývoj ve věci nelegálních billboardů na mostu a i nadále budeme pokládat úřadům jménem občanů a občanek otázky  a vyzývat je k plnění činností, které jim ukládá zákon a veřejný zájem.

Děkujeme, že jsme v tom společně.

Za spolek Nebourat

Ing. Ina Koldová
Mgr. Hana Heringová
Ing. Mgr. Pavel Štorch


Nebourat, z.s.

Je to můj most, je to náš most – druhý happening už zítra!

2023-09-08 06:59:34

Vážení signatáři,

dovolujeme si připomenout zítřejší happening.

K rozhodnutí ministra dopravy Kupky o osudu mostu má dojít už na podzim a tak nezbývá mnoho času ukázat jasné stanovisko občanské společnosti.

Proto se v sobotu 9. září ve 14:00 sejdeme u železničního mostu na jeho výtoňské straně (před lodí (A)void, naproti limnigrafu). Krátce spolu pohovoříme a vydáme se odtud vytvořit lidský řetěz na jižní lávce mostu. Po skončení happeningu si účastníci a účastnice řetězu budou moci vyzvednout pivo zdarma na lodi (A)void a pobýt společně na kus řeči.

Těšíme se zítra na viděnou!

Za spolek Nebourat

Ing. Ina Koldová
Mgr. Hana Heringová
Ing. Mgr. Pavel Štorch


Nebourat, z.s.

Je to můj most, je to náš most – druhý happening je tady!

2023-09-01 07:39:37

Vážení signatáři,

prázdniny končí a my jsme během nich nezaháleli! Než se pustíme do výčtu toho, co se stalo o prázdninách, zveme vás na náš druhý happening.

V sobotu 9. září se ve 14:00 sejdeme a krátce spolu pohovoříme před lodí (A)void (poblíž mostu, naproti limnigrafu). Odtud se vydáme vytvořit lidský řetěz na jižní lávce mostu. Po skončení happeningu si účastníci a účastnice řetězu budou moci vyzvednout pivo zdarma na lodi (A)void a pobýt na kus řeči.

(1) Prosíme, přijďte podpořit náš most na happening 9. září od 14:00 (událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/6633437140033410). Rozhodnutí ministra dopravy se blíží a nezbývá nám moc času, ho přesvědčit, aby zachoval a opravil most na stávajícím místě.

(2) Pomozte nám happening zpropagovat. Sdílejte FB událost a pozvěte do ní své přátele. Vezměte rodinu. Udělejte něco malého pro velkou věc a staňte se součástí našeho propagačního videa - natočte několikasekundovou video pozvánku! Poproste někoho, ať vás natočí na mobil na výšku, jak říkáte jednu či dvě krátké, jednoduché a úderné věty, proč chcete, aby most zůstal zachován tam, kde je. Pozvěte lidi na most, případně využijte náš slogan “Je to můj most, je to náš most!”. Na konci videa odkažte rozpažením na lidský řetěz - inspirace tady: https://nebourat.cz/wp-content/uploads/2023/08/nas-most.mp4 Video nám pošlete na nebourat@email.cz do sobotní půlnoci nebo vložte na sociální sítě a otagujte nás. Nebojte se, že to bude vypadat trapně - zvládli jsme to natočit my, zvládnete to i vy :) a trvá to jen pár minut. A v pondělí se všichni potkáme bok po boku v jednom videu!

Pomozte nám inspirovat i ostatní, ať nejsou lhostejní. Děkujeme!

=====================================================================

Během prázdnin jsme sledovali dění okolo mostu, toto jsou důležité události:

 • Naše petice má už přes 17 000 podpisů – děkujeme!
 • Podali jsme trestní oznámení na Správu železnic, bylo předáno policii k šetření.
 • Náš podnět na odbor památkové péče magistrátu HMP byl shledán důvodným a památkáři budou konat.
 • Stejně tak se ukázalo, že reklama na mostu je nelegální, podali jsme tedy další podnět k odstranění. Mimo jiné Správa železnic navrtala do historického pilíře osmnácti šrouby svou reklamu. Další ukázka "péče" o památku.
 • Naši petici podpořily další osobnosti kulturního a veřejného života, všechny naše známé podporovatele najdete na https://nebourat.cz/podporovatele.
 • Národní památkový ústav se opět veřejně vyjádřil k nepravdám, které šíří SŽ – že s náhradou mostu novou konstrukcí souhlasili. Není tomu tak. https://www.npu.cz/cs/novinky/98971-reakce-npu-na-verejne-vyjadreni-zastupce-spravy-zeleznic-ve-veci-zeleznicniho-mostu-v-praze
 • Vyrazili jsme mezi vás do ulic s petičním stánkem.
 • Vybrali jsme peníze ve sbírce a použijeme je na podzimní kampaň – za Vaše příspěvky moc děkujeme, jsme překvapení a opravdu dojatí!!!

To vše bylo možné jen díky vám a vaší podpoře. Pokud chcete, abychom dál mohli bojovat se stejným nasazením, přispějte nám, třeba i jen drobnou částkou na náš transparentní účet2702557443 / 2010

Můžete i nadále šířit naši petici mezi své příbuzné a známé, mnoho lidí stále neví, že chtějí most zbourat: https://www.petice.com/petice_za_zachovani_a_opravu_kulturni_pamatky_elezniniho_mostu_pod_vyehradem

Děkujeme a uvidíme se v sobotu 9. září na Náplavce!

Za spolek Nebourat

Ing. Ina Koldová
Mgr. Hana Heringová
Ing. Mgr. Pavel Štorch

 

 


Nebourat

Sbírka Nebourat končí už za pár dní!

2023-07-10 09:43:02

Vážení signatáři,

děkujeme vám za Vaši neutuchající podporu!

Naše sbírka na darujme.cz končí už 15.7., prosíme, přispějte nám, třeba i jen stokorunou! Každý váš příspěvek nám nadace VIA zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!

https://www.darujme.cz/nebourat

Děkujeme!

Na co peníze použijeme? Pojďme se společně ohlédnout za ulynulým půlrokem a zrekapitulovat si, co se nám společně za ten půlrok podařilo s Vaší podporou dokázat:

 • Od 13.prosince 2022 získat přes 16 000 podpisů pod naši petici 
 • Uspořádat dva přednáškové večery s online přenosem ve vile Winternitz
 • Pozvat do České republiky jednoho ze světových expertů na historické nýtované mostní konstrukce 
 • Pozvat do České republiky zástupce rekonstruovaného viaduktu v Chemnitzu
 • Získat podporu 50 významných osobností českého veřejného života
 • Být u vzniku otevřeného dopisu s podpisy více než 120 architektů a architektek z osmi zemí světa 
 • Získat podporu šestice (nejen) pražských senátorů a senátorek
 • Zaslat ministru dopravy Martinu Kupkovi dva otevřené dopisy
 • Podat dva podněty a několik žádostí o informace
 • Interpelovat na pražském zastupitelstvu a získat podporu napříč politickým spektrem
 • Zúčastnit se debaty v CAMPu a přednášet o mostu na půdě Akademie věd
 • Spolupodílet se na vydání novin Revolver Revue, mostu věnovaných
 • Vyrazit do ulic s petičním stánkem a šířit mezi další z vás zprávu o záměru Správy železnic 
 • Uspořádat letní happening na Náplavce s divadlem pro děti
 • Rozjet plakátovou a letákovou kampaň ve spřízněných podnicích na Výtoni a v Podskalí
 • Dát desítky rozhovorů médiím a pravidelně je informovat o novinkách v boji za most
 • Absolvovat hodiny schůzek se zástupci státní správy i samosprávy

To vše bylo možné jen díky vám a vaší podpoře. Pokud chcete, abychom dál mohli bojovat se stejným nasazením, přispějte nám, třeba i jen drobnou částkou na https://www.darujme.cz/nebourat

Můžete i nadále šířit naši petic mezi své příbuzné a známé, mnoho lidí stále neví, že chtějí most zbourat:
https://www.petice.com/petice_za_zachovani_a_opravu_kulturni_pamatky_elezniniho_mostu_pod_vyehradem

V posledních třech červnových postech na sociálních sítích jsme shrnuli to, co chceme a jakou podporu se nám od začátku roku podařilo získat. Přečtěte si:
https://www.facebook.com/zachranmezeleznicnimost

Za vaši podporu vám dáváme jedna s hvězdou! A moc děkujeme!
Přejeme vám hezké prázdniny a stůjte při mostu i nadále.

Srdečně za spolek Nebourat

Ing. Ina Koldová
Mgr. Hana Heringová
Ing. Mgr. Pavel Štorch


Nebourat

Záchranu mostu pod Vyšehradem požaduje i UNESCO!

2023-06-20 07:41:45

Vážené signatářky, vážení signatáři,

máme pro vás 3 dobré zprávy!

 1. Získali jsme dopis, který zaslal ředitel kulturní sekce Centra světového dědictví Lazare Eloundou Assoma na ministerstvo kultury. V něm UNESCO jasně říká, že most je opravitelný, je významnou památkou pražského panoramatu a proto by měl být zachován. Je to pro nás významné povzbuzení a doufáme, že jak ministr kultury, tak ministr dopravy na toto stanovisko budu brát zřetel. Stejně tak jako na hlas veřejnosti, který už čítá skoro 16 000 podpisů pod naší peticí. Více se dočtete třeba zde: https://nasregion.cz/unesco-nebourejte-zeleznicni-most-pod-vysehradem-335838/
 2. Díky Nadaci VIA nás nyní můžete podpořit na stránkách Darujme.cz: https://www.darujme.cz/nebourat Každý Váš příspěvek Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč. Z příspěvků dárců financujeme naši kampaň, petiční stánek, propagační materiály a služby právníka.
 3. Zveme vás v sobotu 24. 6. od 11 hodin na pražskou Náplavku. Přijďte nám pomoci opravit náš železniční most na punkově a pohádkově laděný happening a vyslat politikům jasný signál. Hrdinky a hrdinové v dětském věku jsou obzvláště vítáni! Těšíme se na vás. https://www.facebook.com/events/654713769395722

Prosíme, pošlete odkaz na naši petici svým přátelům a známým, potřebujeme každý hlas! https://www.petice.com/petice_za_zachovani_a_opravu_kulturni_pamatky_elezniniho_mostu_pod_vyehradem

I nadále nás můžete podpořit výlepem a roznosem plakátů a letáků, které jsou ke stažení zde: https://nebourat.cz/ke-stazeni/

Děkujeme a přejeme vám pěkné prázdniny!


Spolek Nebourat

Zveme Vás na akci Pocta železničnímu mostu!

2023-05-30 06:51:15

Vážené signatářky, vážení signatáři,

vážíme si Vaší podpory a děkujeme Vám za ni! 

I přes 15000 podpisů petice, podporu široké kulturní i odborné veřejnosti, přes jednohlasné stanovisko pražského magistrátu se stále uvažuje pouze o bourání památky a nahrazení novostavbou.

My však boj ani zdaleka nevzdáváme! Podali jsme podnět k odboru památkové péče magistrátu – porušení zákona o památkové péči – zanedbání údržby mostu. Chceme, aby Správa železnic začala most konečně opravovat! https://nebourat.cz/wp-content/uploads/2023/05/TZ-2023_05_15.pdf

Aktuální situaci kolem mostu velmi dobře zmapoval ve své reportáži Jan Tuna, zde je odkaz na video https://www.youtube.com/watch?v=OqoFiLNnHVI&t=1087s

I nadále nás můžete podpořit plakáty a letáky, ke stažení zde: https://nebourat.cz/ke-stazeni/

A nadále šířit naši petici: https://www.petice.com/petice_za_zachovani_a_opravu_kulturni_pamatky_elezniniho_mostu_pod_vyehradem

V červnu plánujeme kromě aktuální reklamní kampaně i dvě akce na podporu mostu pro veřejnost, rádi bychom Vás pozvali na první z nich:

Zveme vás na Večer Revolver Revue - Pocta železničnímu mostu
8. června od 19 h na lodi (A)VOID Floating Gallery, pražská Náplavka

Vystoupí J. H. Krchovský & Krch-off band, Polansky versus Langman, Viktor Karlík, Pavel Štorch, Adam Drda, Michael Špirit a další. Představeny budou speciální RR noviny věnované pražskému železničnímu mostu, které mj. obsahují anketu desítek osobností kulturního života, rozhovor s Pavlem Štorchem z našeho spolku Nebourat, fotografie Karla Cudlína, texty F. X. Šaldy, Jana Hanče, Ivana Blatného, Egona Bondyho, Zbyňka Hejdy, Jana Zábrany, esej Veroniky Tuckerové o Kafkovi a mostech ad. Výtisky zdarma k dispozici poprvé právě u příležitosti tohoto setkání. Vstup volný, těšíme se na vás!

Spolek Nebourat


Spolek Nebourat

Co se aktuálně děje a jak můžete pomoci?

2023-05-03 07:01:57

Vážené signatářky, vážení signatáři,

ještě jednou vám děkujeme za podporu naší petice, za zájem o záchranu ikonické kulturní a technické památky – našeho mostu na Výtoni. Velmi si toho vážíme! Petice má k dnešnímu dni přes 15 000 podpisů a jedeme dál!

Podporuje nás stále více osobností z uměleckého, akademického i podnikatelského prostředí. Například Anna Geislerová, Bára Hrzánová, Arnošt Goldflam, Matěj Ruppert, významní architekti prof. Mirko Baum, prof. Eva Jiřičná, prof. Mikuláš Hulec nebo architekt Pražského hradu prof. Miroslav Masák. Podporují nás i podnikatelé a umělci z náplavky, loď Avoid Floating Gallery, loď Tajemství bratří Formanů, spolek Archetyp provozující Farmářské trhy Náplavka, olympionik Vavřinec Hradilek.

Bohužel, ani rostoucí podpora nepřiměla Správu železnic k dialogu s veřejností. Naopak pokračuje jak její úsilí most rychle zbourat, tak i dehonestační kampaň. Napsali jsme již druhý otevřený dopis ministru dopravy Martinu Kupkovi, zatím na žádný neodpověděl.

Dobrou zprávou je, že pražské zastupitelstvo jednohlasně schválilo zachování mostu a jeho moderní rekonstrukci. Pro hlasovala jak koalice, tak opozice.

Bojujeme dál a Vás prosíme o pomoc. Nyní je zapotřebí dostat informaci, že hrozí zbourání kulturní památky, která se dá zachránit, k široké veřejnosti a získat maximální počet podpisů na naši petici. Co pro to můžete udělat?

 1. Nejdůležitější - pošlete odkaz na naši petici svým známým, publikujte je u sebe na sociálních sítích, v různých fb sousedských skupinách. Požádejte známé o podpis petice. Zkuste zařídit aspoň 3 podpisy. Odkaz na petici: https://www.petice.com/petice_za_zachovani_a_opravu_kulturni_pamatky_elezniniho_mostu_pod_vyehradem
 2. NOVÉ!!! – vytiskněte, vylepujte a roznášejte naše letáky a plakáty, jsou ke stažení zde: https://nebourat.cz/ke-stazeni/
 3. Sledujte nás na sociálních sítích, dejte like nebo follow našim profilům
  Facebook: https://www.facebook.com/zachranmezeleznicnimost/
  Instagram: @zachranme_zeleznicni_most
  Twitter: @nebourat_cz
 4. Lajkujte naše příspěvky supelikem (srdíčko), pomůže nám to zvýšit dosah.
 5. Sdílejte naše příspěvky.

Bez vaší podpory to nedáme, moc Vám za ni a za účinnou pomoc děkujeme!

Srdečně,

Nebourat.cz


Pavel Štorch

Projednání mostu na pražském zastupitelstvu a další novinky

2023-03-20 08:26:50

Vážené signatářky, vážení signatáři,

zdravíme z iniciativy Nebourat a děkujeme za vaši přízeň. Už nás brzy bude 15 000!

Co se chystá a jak nám můžete dále pomoci?

 1. Ve čtvrtek 23.3. se bude most projednávat na zastupitelstvu hlavního města Prahy. Každý občan Prahy se může předem přihlásit do rozpravy a mluvit k zastupitelům, délka příspěvku je 3 minuty. Náš most je na programu ve 14 hodin. Přijďte nás podpořit a řekněte zastupitelům svůj názor.
 2. Stále je potřeba šířit petici - pošlete odkaz na naši petici svým známým, publikujte je u sebe na sociálních sítích, v různých facebookových sousedských skupinách. Požádejte známé o podpis petice. Zkuste zařídit alespoň 3 podpisy. Odkaz na naše stránky:
  https://nebourat.cz/
  https://www.petice.com/petice_za_zachovani_a_opravu_kulturni_pamatky_elezniniho_mostu_pod_vyehradem
 3. Sledujte nás na sociálních sítích, dejte like nebo follow našim profilům
  Facebook - https://www.facebook.com/zachranmezeleznicnimost/
  Instagram - https://www.instagram.com/zachranme_zeleznicni_most/
  Twitter - https://twitter.com/nebourat_cz 
 4. Lajkujte naše příspěvky supelikem (srdíčko), pomůže nám to zvýšit dosah.
 5. Sdílejte naše příspěvky.
 6. Pokud jste známá osobnost a chcete nás podpořit, ozvěte se na mail nebourat@email.cz

Co dalšího se stalo od naší poslední zprávy?

 • Proběhlo technické kolokvium ministra dopravy, které potvrdilo, že most je možné opravit. Existuje návrh na rekonstrukci, která počítá s kompletní výměnou mostovky a s využitím moderních technologií, které odlehčí obloukovou část konstrukce. Mostovka sama bude mít stejnou životnost jako novostavba a celý most tak dle zahraničních posudků dosáhne životnosti nejméně 70 a více let. Cena rekonstrukce je podle odhadů obdobná jako u novostavby.
 • Přes 120 architektů, včetně jmen jako prof. Eva Jiřičná nebo prof. Mirko Baum, zaslalo otevřený dopis vládě, poslancům, senátorům a zástupcům Prahy, jeho znění si můžete přečíst zde https://online.fliphtml5.com/umsre/szah/#p=1 Konstatovali v něm, že soutěž na bourání kulturní památky se vůbec neměla konat.
 • Na našich sociálních sítích jsme spustili seriál “Akorát, že vůbec”, který vyvrací nejčastější omyly a mýty o mostu. Najdete je i na webu: https://nebourat.cz/#omyly.

Sledujte nás! Bez vaší podpory to nedáme, moc Vám za ni a za účinnou pomoc děkujeme!

Srdečně,

iniciativa Nebourat.cz


Pavel Štorch

Co se aktuálně děje a jak můžete pomoci?

2023-02-17 07:31:24

Vážené signatářky, vážení signatáři,

ještě jednou vám děkujeme za podporu naší petice, za zájem o záchranu ikonické kulturní a technické památky – našeho mostu na Výtoni. Velmi si toho vážíme!
Aktuálně má naše petice přes 10 000 podpisů. Veřejně nás podpořila spousta osobností z uměleckého, akademického i podnikatelského prostředí. Pražští senátoři poslali ministrovi Kupkovi otevřený dopis, podobný dopis chystají i přední architekti. Reportáže o mostu natočili známý architekt Adam Gebrian a reportér Jan Tuna.

Bohužel, ani rostoucí podpora nepřiměla Správu železnic k dialogu s veřejností, naopak pokračuje úsilí most rychle zbourat. Navíc, proti nám SŽ v posledních dnech spustila velkou mediální ofenzivu včetně placených dehonestačních příspěvků na sociálních sítích a zapojila do akce i nechvalně známé agresivní pražské šíbry.

V úterý organizujeme přednášku švýcarského experta na historické mostní konsturkce, profesora Eugena Brühwilerse, který bude jedním z účastníků tzv. technického kolokvia, kterým chtělo Ministerstvo dopravy posoudit ještě jednou současný stav mostu. Přednášku bude možné sledovat na tomto Youtube kanálu: https://www.youtube.com/channel/UCxdUDK45oi7Xh8wCdYpTMPg

Bojujeme dál a Vás prosíme o pomoc. Nyní je zapotřebí dostat informaci, že hrozí zbourání kulturní památky, která se dá zachránit, k široké veřejnosti a získat maximální počet podpisů na naši petici. Co pro to můžete udělat?

 1. Nejdůležitější - pošlete odkaz na naši petici svým známým, publikujte je u sebe na sociálních sítích, v různých fb sousedských skupinách. Požádejte známé o podpis petice. Zkuste zařídit aspoň 3 podpisy. Odkaz na petici:
  https://nebourat.cz/
  https://www.petice.com/petice_za_zachovani_a_opravu_kulturni_pamatky_elezniniho_mostu_pod_vyehradem
 2. Sledujte nás na sociálních sítích, dejte like nebo follow našim profilům
  FB https://www.facebook.com/zachranmezeleznicnimost/
  IG @zachranme_zeleznicni_most
  TW @nebourat_cz
 3. Lajkujte naše příspěvky supelikem (srdíčko), pomůže nám to zvýšit dosah.
 4. Sdílejte naše příspěvky
 5. Napište svůj názor ministru Kupkovi na kupka@ods.cz nebo panu premiérovi na fialap@psp.cz
 6. Pokud jste známá osobnost a chcete nás podpořit, ozvěte se na mail nebourat@email.cz


Bez vaší podpory to nedáme, moc Vám za ni a za účinnou pomoc děkujeme!

Srdečně,

iniciativa Nebourat.cz

 

 


Pavel Štorch

Přednáška pro veřejnost ve Vile Winternitz na pražských Malvazinkách

2023-01-30 12:08:59
Vážení příznivci,
 
zveme vás na přednáškový večer pro veřejnost o budoucnosti železničního mostu pod Vyšehradem.
 
Ve čtvrtek 2. února od 19 hodin proběhne ve Vile Winternitz na pražských Malvazinkách série dvou přednášek.
 
Jako první vystoupí Ing. Mgr. Pavel Štorch, zakladatel iniciativy Zachraňme železniční most. V prezentaci představí cíle iniciativy a poté se zaměří na budoucnost a kontext nýtovaných industriálních staveb. Stranou nezůstane ani téma budoucnosti železniční dopravy v Praze.
Poté dostane slovo zahraniční host, pan Dr. Ing. Johannes Rödel, zakladatel iniciativy Viadukt Chemnitz Tato občanská iniciativa se před několika lety zformovala pro záchranu nýtovaného mostu v centru Saské Kamenice (Chemnitz). Má za sebou obdobný příběh jako pražský železniční most, ale již s dobrým koncem: Aktuálně prochází rekonstrukcí. Původně byl tento most také německým správcem železniční infrastruktury odsouzen k zániku a nahrazení moderní konstrukcí. Občanská iniciativa Viadukt-Chemnitz byla za svou snahu oceněna německou cenou za příspěvek k památkové péči. Dr. Rödel ve svém vystoupení přiblíží paralely a rozdíly příběhu jejich iniciativy za záchranu mostu na hlavní trati procházející Saskou Kamenicí.
 
Přednáška Dr. Rödela bude v angličtině, české materiály budou k dispozici.
Následovat bude volná diskuse k tématu.
 
Vstupné 100,- Kč (v hotovosti) na pokladně vily bude sloužit k pokrytí provozních nákladů.
Míst je pouze omezení množství, místo lze zarezervovat e-mailem na loosovavila[zavináč]gmail.com
Z akce je plánovaný online přenos na Youtube kanálu Winternitzovy vily https://www.youtube.com/channel/UCxdUDK45oi7Xh8wCdYpTMPg

Se srdečným pozdravem

iniciativa Nebourat.cz


Pavel ŠtorchSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

 • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
 • Spojte se s přáteli
  1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
  2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
  3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...