Petice za zachování zelené stráně Mrázovka nad Smíchovem

Kontaktujte autora petice

Rozhodování o Mrázovce se po delší pauze dává do pohybu

2024-01-05 19:00:30

Milé podporovatelky a podporovatelé petice za zachování zeleně stráně Mrázovka!

Chtěli bychom Vás informovat o tom, že změna územního plánu č. Z 3213/14 "Nad Mrázovkou" je na programu Výboru pro územní rozvoj MČ Praha 5, který se koná v úterý 9. ledna 2024 od 15 hodin. Zde je pozvánka na VÚR, je to bod č. 7: https://usneseni.praha5.cz/usneseni/jednani/79584

Poznamenejte si také důležité datum 19. února 2024, kdy bude "Mrázovka" s velkou pravděpodobností na programu zasedání ZMČ Praha 5.

Koho to zajímá, ať se přijde podívat, jednání je veřejné.


Přátelé Malvazinek, z.s.

Reportáž o Mrázovce

2022-09-17 21:59:50

Milé podporovatelky a podporovatelé petice za zachování zeleně stráně Mrázovka!

Tým Josefa Klímy natočil reportáž o naší snaze zachránit zeleň na Mrázovce:

https://www.stream.cz/domaci-1240685-1/ukroji-developer-cast-parku-nikolajka-mistni-jsou-proti-radnice-souhlasi-64467764

Za pana Čamka hovoří v reportáži mediální zástupce Jakub Splavec (ODS), který v médiích zastupuje i společnost Molepo, která uzavřela koupaliště Džbán a usiluje o změnu územního plánu, aby zde mohl vyrůst jejich developerský projekt.

Za pozornost rovněž stojí prezentace parametrů projektu v podaní žadatele o změnu územního plánu. Na webu http://rodinnedomymalvazinky.cz/, který nechal vytvořit pro podporu záměru, uvádí rozlohu navrhovaných domů a zastavěnost pozemků. Podle tohoto projektu, který měl být předložen společně s žádostí o změnu, je rozloha domů o 50 % větší a zastavěnost dokonce více než dvojnásobná, než uvádí zmíněný web.

Jak jsme Vás informovali dříve, v pondělí 5. září 2022 se uskutečnilo v ulici Nad Mrázovkou místní šetření odborníků z Magistrátu k plánované změně zelených zahrad na stavební parcely. Nikdo ze zástupců městské části nedorazil, ale přišlo přes 60 místních obyvatel, kteří vyjádřili jednoznačný nesouhlas. Místní šetření na základě usnesení ZHMP zorganizoval náměstek primátora a člen Rady HMP pro územní rozvoj Petr Hlaváček - kandidát na primátora za STAN (Starostové), který možná právě teď sepisuje zprávu z šetření. Byli bychom Vám vděčni, kdybyste nám každý pomohl tím, že mu napíšete stručný mail na Petr.Hlavacek@praha.eu nebo zprávu na jeho profil na facebooku (https://www.facebook.com/hlavacekpetr.praha), že se změnou územního plánu nesouhlasíte. Jeho zpráva z místního šetření může ovlivnit další proces rozhodování o této změně ÚP.

Děkujeme

Přátelé Malvazinek, z.s.


Přátelé Malvazinek, z.s.

Mrázovka - 5. září od 16:30 bude místní šetření ke změně územního plánu Z3213

2022-08-31 14:46:39

Milé podporovatelky a podporovatelé petice za zachování zeleně stráně Mrázovka,

díky naší petici a interpelacím na zasedání zastupitelstva MHMP se v pondělí 5. září 2022 v 16:30 – 18:00 koná v ulici Nad Mrázovkou místní šetření, kde se bude diskutovat a rozhodovat o dalším rušení zeleně na úkor výstavby. Sraz je na rohu ulic Na Cihlářce a U Mrázovky v 16:30. Je to důležitá a asi poslední událost, kdy budou mít občané možnost vyjádřit své obavy z plánované změny zahrad na stavební parcely a s tím spojenými dopady na okolí. Zúčastní se politici, kteří o změně dosud rozhodovali, zastupitelé z Prahy 5 a také z Magistrátu. Přátelé Malvazinek, z.s. a sousedé z okolí Mrázovky nesouhlasí s touto změnou územního plánu, která by umožnila zastavět zahrady u historické usedlosti Nikolajka. Místní politici (ODS, STAN, TOP09) a pražské ANO však stojí na straně investora.

Přijďte se podívat, jak se rozhoduje o zeleni na Malvazinkách.

Jolana Dočekalová

Přátelé Malvazinek, z.s.


Přátelé Malvazinek, z.s.

Demonstrace 16.6.2022 v 18 hodin na zasedání Zastupitelstva na Mariánském náměstí na Praze 1

2022-06-15 14:48:25

Milé příznivkyně a příznivci zelené stráně Mrázovka,

pod peticí už je více než 1000 podpisů a o kauzu se začínají zajímat média. V pondělí vyšel článek V MF DNES:

https://www.pressreader.com/czech-republic/mf-dnes/20220613/281874417061593

Celý příběh změny územního plánu si můžete přečíst v obsáhlém článku spolku ZaPět: https://zapet.cz/blog/soukromy-zisk-pod-zaminkou-zahustovani-mesta/

Petici jsme předložili Zastupitelstvu hlavního města Prahy a očekáváme, že bude zítra projednána. Budeme požadovat projednání v pevný čas v 18 hodin, aby se mohli občané jednání zúčastnit a podpořit ochranu zeleně v Praze. Takže zítra, ve čtvrtek 16.6. v 18 hodin, potřebujeme Vaši podporu. Přijďte na zasedání Zastupitelstva na Mariánském náměstí na Praze 1. Budeme rádi, když si vyrobíte vlastní transparenty, kam můžete napsat Vaše úžasné komentáře, které jste psali pod petici.

Děkujeme

za petiční výbor a spolek Přátelé Malvazinek

Ing. Jolana Dočekalová, Mgr. Dominika Křesťanová, Ludmila Boháčová


Přátelé Malvazinek, z.s.Sdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

  • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
  • Spojte se s přáteli
    1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
    2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
    3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...