Život pro medvěda

Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním.

My, níže podepsaní, žádáme, aby medvěd na Zlínsku byl ponechán na živu!  

Nechceme, aby zvíře, které se narodilo a žilo v divočině, bylo uvězněno za zdmi zoologické zahrady nebo bylo zastřeleno.

Medvěd neprojevil žádnou známku agresivity vůči lidem, tudíž jeho odstřel nebo přemístění do zoo je pouze známkou paniky, neinformovanosti veřejnosti a je neopodstatněné.

Medvědi ztrácejí přirozený strach z lidského pachu díky tomu, že lidé zanechávají nezajištěný odpad v blízkosti lokalit s jejich výskytem. Chceme, aby byl medvěd odchycen a převezen zpět na území, kde nebude v těsné blízkosti lidské společnosti (např. Beskydy nebo Slovensko) a bude mu tak dána šance na svobodný život.

Je třeba si uvědomit, že právě zvířata jsou zde ta utlačována a ohrožena, jelikož se lidská společnost rozpíná na čím dál větším území. Přemístění medvěda je naši jedinečnou příležitostí ukázat, že dokážeme být ohleduplní k přírodě.

Medvěd se začne v příštím měsíci ukládat k zimnímu spánku a na jaře po probuzení začne vyhledávat partnerku k páření, tudíž nebude mít žádný důvod migrovat do obydlených oblastí, ba naopak se pravděpodobně odebere do odlehlých míst.

Jako řešení vidíme spíše apelování na chalupáře a turisty, kteří za sebou nechávají odpadní stopu. Taktéž navrhujeme oslovit chovatele ovcí a jiného dobytka, aby zvážili své ochranné opatření proti šelmám. Existuje spousta efektivních řešení.

Dříve bylo běžné žít po boku těchto majestátních zvířat. Nepohlížejme na medvěda jako na problém, ale jako úspěch a součást naší krajiny.

Vyzýváme tedy tímto: Hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, aby okamžitě upustil od plánovaného odstřelu medvěda

MŽP a ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce, aby učinili patřičné kroky k odchytu a převozu zvířete do bezpečí.

Vedoucího odboru životního prostředí Zlínského kraje RNDr. Alana Urce aby zamítl žádost o odstřel medvěda.

 

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZDE

 

Za petiční výbor: Vendula Brabcová

                          Roman Macík 

 

Petici podporují : www.zviratanejime.cz  Farma naděje

ultimate vegan

 

Pokud se ti nelíbí zákon který umožňuje kruté zacházení při drezuře a chovu zvířat v cirkusech podepiš prosím také tuto petici