Zákaz mokrých trhů, aby se neopakovala světová pandemie!

Petice určená vládě České republiky, aby apelovala na vládu Čínské lidové republiky ve věci mokrých trhů, prodeje zvířat a hygieny

dle čl. 18 listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním.

My, níže podepsaní občané České republiky, se obracíme na Vládu ČR s výzvou, aby apelovala na vládu Čínské republiky ve věci mokrých trhů.

SARS i SARS-CoV-2 (způsobující onemocnění COVID-19) jsou koronaviry, které mají svůj původ v Číně na takzvaných mokrých trzích. Do kontaktu tam přicházejí divoká zvířata, která by se ve volné přírodě společně a navíc i s člověkem těžko setkala. Navíc jsou zde otřesné hygienické podmínky, krev zvířat, exkrementy a další jiné výměšky jsou podhoubím pro přenos nemocí na člověka.

Čínská lidová republika začala přijímat opatření. Přijímala je ale i při minulých epidemiích, následně je ale zrušila, protože jsou tyto trhy se zvířaty součástí tamní kultury, zároveň je díky nařízením místní vlády obchod s exotickými a ohroženými druhy byznys, kdy se tato zvířata používají jako různá zázračná léčiva nebo afrodiziaka. Proto apelujeme na vládu České republiky k jednání s vládou Čínské lidové republiky.

V případě, že mokré trhy nebudou zavřeny, nebude omezen obchod se zvířaty a nebudou se dodržovat bezpečnostní a hygienická kritéria, která bude vláda vymáhat, hrozí, že z těchto trhů vyjde další epidemie či světová pandemie. V době, kdy jsou lidské organismy a zdravotnictví oslabeny, by byla další nákaza pro lidstvo velkou katastrofou.  

Nesmíme nechat propuknout další epidemii, která by ohrozila zdraví lidí a přerušila běžný život.  

Dne 23. března 2020 

Více informací: https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=748002

 

Petiční výbor: Josef Bazala (starosta Starého Města), Tomáš Zdechovský (europoslanec)


Josef Bazala (starosta Starého Města), Tomáš Zdechovský (europoslanec)    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Josef Bazala (starosta Starého Města), Tomáš Zdechovský (europoslanec) bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...