Výzva vládě ke změně v navrženém postupu testování žáků a pracovníků škol a školských zařízení.

Vláda stanovila podmínku testování žáků a pracovníků škol a školských zařízení pro návrat dětí do škol.

 

Hrozí zpoždění návratu dětí do škol díky pomalé organizaci testování. Každý den dětí v izolaci navíc páchá škody nejen na budoucnosti našich dětí.

 

Domníváme se, že předání zodpovědnosti za testování žáků na zřizovatele škol přispěje k rychlejšímu a bezpečnému návratu dětí do škol.

 

Proto v souladu s návrhem paní Mariany Čapkové, zastupitelky hl. města Prahy, a jejích kolegů vyzýváme vládu, aby změnila navržený postup testování žáků a pracovníků (pedagogických i nepedagogických) škol a školských zařízení tak, aby při zachování podmínky testovat žáky i pracovníky o procesních otázkách provedení tohoto testování mohli rozhodovat i zřizovatelé škol a školských zařízení.

 

Domníváme se, že proces testování by neměl zdržovat otevření škol. Umožnit zřizovatelům škol a školských zařízení rozhodovat o procesních otázkách provádění testování zvýší rychlost a efektivitu testování. Umožní snazší dostupnost testů, lepší spolupráci s odběrovými centry a rychlejší výběr ze stávajících testů. 

 

Zřizovatelé se mohou inspirovat již existujícími zkušebními projekty například v středočeských Sedlčanech, v Petrovicích na Příbramsku, ve Starém Lískovci v Brně, nebo také v Praze (ZŠ Emy Destinové, A. Čermáka a nám. Svobody, ZŠ Litvínovská, MŠ Veltruská).
Draft manuálu pro testování na školách je již také dostupný, např. tady http://www.pedagogicke.info/2021/02/msmt-manual-covid-19-testovani-ve.html.  

 

Za všechny, kteří věří tomu, že školy by se měly zavírat jako poslední a otvírat jako první.

 

S úctou

 

Jan Kříž

 

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Jan Kříž svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )