Otevřený dopis organizaci Plaváček a výzva k veřejnému vyjádření a dodání důkazů

Komentáře

#6

Podepisuji, protože jsem viděla např. video lektorky s dcerou Áďou, která již sebezáchranu prý ovládá a srdce se mi svíralo, když jsem sledovala, jak se topí, zoufale bojuje o život a pochopitelně netuší, že to je „jen jako”. Nad ní stojí máma a v pozadí je slyšet zakladatelka Plaváčku, obě se radují, jak to miminku jde, zatímco ono zůstává tváří tvář smrtelné hrůze bez pomoci.

Mám strach o miminka a malé děti, protože by mohli podobné věci zažít při vašich kurzech. Mám obavy o vztah mezi dětmi a rodiči, když čtu tolik příběhů, kdy se rodiče podvolili „odbornému” doporučení lektorek a děti nutili k potápění i přes jejich pláč celé měsíce či dokonce roky. Děsí mě, že někdo rodiče vede proti jejich přirozeným instinktům a učí je ignorovat projevy nespokojenosti jejich miminka.

Věřím, že voda nám může pomoci zpracovat trauma, a že pláčem můžeme upouštět stará zranění, avšak toto je třeba podstoupit vědomě a dobrovolně, ne k tomu být nucen jako bezmocné dítě.

Přeju si, aby se činnost Plaváčku omezila na zdravé praktiky, které skutečně prospívají celé rodině.

Markéta Čermáková (Mnichovo Hradiště, 2024-06-19)

#7

Jsem opravdu znepokojena a pohoršena praktikami Plaváčku. Myslím si, že podobná organizace by měla být zavřena a její provozovatelka a instruktorky vyšetřovány PČR.

Dina Jastrebova (, 2024-06-19)

#12

Podepisuji, protože praktiky "plavání" a cvičení s miminky, prováděné v baby klubu Plaváček a vyučované Blankou Sudíkovou jsou drsné a děti i rodiče zbytečně stresují a zatěžují a to v míře, která může zanechat stopy a poškození na celý život. Ráda bych viděla vědecké podklady, které dokladují jejich bezpečnost a prospěšnost. Prakticky všech cílů, které B.K.S. a její instruktorky uvádi, lze dosáhnout lépe v klidu a s respektem k dětem i rodičům.

Milena Jeřábková (Praha, 2024-06-19)

#13

Doufám, že toto utrpení pro miminka a jejich rodiče nebude pokračovat.

Silvie Burešová (Praha, 2024-06-19)

#16

Plavu a cvicim s detmi 24 let. Vim, ze lze deti dovest k urcitym dovednostem jinou cestou. Nektere cinnosti maji svuj cas a je potreba urcite zralosti a spoluprace deti. Naprosto nesouhlasim s natlakem, pretezovanim, nerespektem ci ponizovanim. Pohyb i ten ve vode musi byt provazen radosti, podporou viry ve vlastni schopnosti a dovednosti a pochopenim toho, co delam. Instruktorky maji podporovat kompetenci rodicu, ne je zrazovat ci zesmesnovat. Extremni praktiky pretezujici deti do volnocasovych aktivit rozhodne nepatri.

Michaela Šeborová (Praha, 2024-06-19)

#27

Mám malou dceru, se kterou plavu od šestinedělí a nedovedu si představit, že by absolvovala něco tak příšerného jako jsou techniky Plaváčku. Není mi dobře z představy, kolik dětí si prochází nepopiratelně traumatizujícími zážitky.

Lucie Faulerová (Praha, 2024-06-19)

#29

Jsem.instruktorka plavání a s metodou paní Sudíkové zásadně nesouhlasím. Její metody ubližují dětem,jak po stránce fyzické,tak i psychické.

Jana LOPATOVÁ (Hovorčovice, 2024-06-19)

#33

Protože to, co se tam děje je strašný. Zdeňko, moc díky, že jsi se do toho vložila. Tohle je fakt síla!

Alice Bílá (Praha, 2024-06-20)

#35

Nejsem klientem ale jsem instruktorkou budouci a toto jednani mi neprijde normalni!

Eva Dvorakova (, 2024-06-20)

#36

Podepisují, protože jsem lektorka v jiném klubu a hluboce nesouhlasím s postupy, které jsou zde zavedeny!
Nucené potápění přes pláč miminek vede akorát ke strachu a neradosti dětí..
Děti by měly odcházet spokojené a na další lekce se tesit!
O létání miminek ani nemluvě.

Berenika Benešová (Praha, 2024-06-20)

#38

Nechci, aby se používaly manipulační techniky na kurzech a kroužcích zaměřené na děti.

Petra Sládková (Benešov, 2024-06-20)

#39

Souhlasím s tím že, tyto metody nejsou vhodné a traumatizují děti.

Pavel Košnar (Děčín, 2024-06-20)

#40

Nesouhlsím s metodami, které jsou založené na nátlaku a “zlomení dětí” k jakékoli činnosti.

Zuzana Řebíčková (Brandýs nad Labem, 2024-06-20)

#42

Je toto naprosto nepřístupné!

Petra Bayerová (Zápy, 2024-06-20)

#44

Nelibi se mi praktiky vyučující bez respektu k dítěti samotnému

Barbora Kazdová (Praha, 2024-06-20)

#45

Nesouhlasím s praktikami. Chodime na plavání jinam a probíhá to úplně jinak. Nedokážu si představit zmiňované praktiky provádět na svém dítěti

Lucie Průžková (Praha, 2024-06-20)

#46

Podepisuji, protože se mi praktiky, které dle svědectví používají v Plaváčku, příčí. Děti na ukázkových “památečních” videech nevypadají vůbec spokojeně. Pláčou a jsou opakovaně potápěna i během pláče. To mi přijde na hranici s týráním, jelikož dítě je vlastně topeno. Doufám, že se podaří tyto praktiky zakázat. Děkuji za vaši práci

Katerina Hladilkova (Praha, 2024-06-20)

#49

Nesouhlasim s vasimi praktikami a nikd bych k vam s ditetem nesla

Martina Šimanová (Praha, 2024-06-20)

#53

…protože mě děsí, jakým způsobem lze legálně způsobovat těžká traumata dětem… ještě v kurzech, kde se lektoři prezentují jako profesionálové…

Tereza Strobova (Praha, 2024-06-20)

#62

Mam pocit, ze krouzky a kurzy predevsim pro mala miminka,by mely byt to nejbezpecnejsi,co muze byt.Muj syn ma 2 mesice a zrovna vybirame kurz plavani, nerada bych se nekdy s podobnymi praktikami setkala.

Veronika Pazourková (Chyše, 2024-06-20)

#66

Extrémy prostě nejsou dobré v žádné situaci. Tato "škola" na nich staví celý svůj systém. Nesouhlasím s tím a nelíbí se mi manipulace nepodobná předchozímu režimu.

Romana Hauzrová (Praha, 2024-06-20)

#67

Jsem matka a zdravotní sestra pracující na resuscitační péči a s dětmi všech věkovým kategorií včetně nedonošených dětí. Když jsem poprvé viděla a četla o praktikách prováděných v Palvačku byla jsem zděšena. Z profesního i lidského hlediska musím konstatovat, že se jedná o praktiky přesahující hranici týrání dětí. Pokud tohle nedokážou zastavit rodiče těchto dětí, musí dobro děti vzít do rukou někdo jiný. Z prováděných praktik nemůže vzejít nic dobrého. Naprosto popírají jakékoliv fyziologické, anatomické a i mimo zdravotníkům známé metody. Tohle není kurz pro děti, to je mučení bezbranný h dětí, které se mohou bránit pouze pláčem, který je naprosto popírán. Musíme dobro dětí vzít do rukou a tohle zastavit. Už včera bylo pozdě.

Ivana Hladíková (Králův Dvůr, 2024-06-20)

#72

Jakekoli metody vychovy nebo treningu vedouci k naruseni zdraveho vyvoje (psychickeho nebo fyzickeho) ditete by nemely byt tolerovany.

Marketa Javorovska (, 2024-06-20)

#85

Podepisuji, protoze navstevuji plavani v Kenny klubu, kde je prostup uzasny a empaticky, to co se deje v Plavacku je nesrovnatelne a desive. Chci at to nemusi zazivat dalsi deti ani rodice.

Aneta Fabiánová (Staré Město, 2024-06-21)

#87

Kurz jsme sice dokončili, ale setkala sem se s nátlakem, kdy sem nechtěla dělat některé aktivity, protože sem viděla že je moje dítě ve stesu. Když jsem ho chtěla jít utišit kojením, setkala sem se s tím, že narušují chod skupiny, že pláč mého dítěte obtěžuje jen mě, že to nevadí že pláče. Potápění plavajících děti, protože když pláče tak se přeci nenapije. Bohužel někdy sem podlehla, někdy sem dítě potopila a dodnes mě to mrzí, že sem ho tomu vystavila.

Alice Mejzlíková (, 2024-06-21)

#91

Absooutne nesouhlasím s jejich praktiky . Jsem rada ze je někdo jako Vy a stojí za rodiči a dětmi ! Dekuju !

Martina Simms (, 2024-06-21)

#100

Nemám děti, ale co tam dělají s těmi miminko je strašný. Měli by to zrušit!

Markéta nikol Mikynová (Zruč nad Sázavou, 2024-06-21)

#101

V Plaváčku je prováděn nátlak, stresují děti i rodiče, vytváří jim trauma a manipulují s nimi. Na jejich kurzy pravidelně jezdí záchranná služba, což se snaží utajit.

Adéla Svobodová (Znojmo, 2024-06-21)

#103

Pretože mi záleží na bezpečnom fyzickom aj emocionálnom vývoji tých najmenších a najbezbrannejších

Jana Rajčanová (Zvolen, 2024-06-21)

#109

Podepisuji protože nesouhlasím se systematickým týráním miminek!

Kateřina Dočkalová (Lipová Lázně, 2024-06-21)

#112

Je to děsivé, být osobně jsem nezažila, a nechci, aby jsikoli takto drasticky přistupoval k dětem i rodičům.

Stanislava Chrobáková (, 2024-06-21)

#119

Tohle se prostě nesmí dít! Mám zkušenosti s jednáním sekty, a toto (alespoň podle svědky popisovaných technik) se jim rovná. Podle mě je Plaváček sekta jak vyšitá!

Pavlína Nadrchalová (, 2024-06-21)

#123

Mám dvě děti a neumím si představit, že bych je nechala podstoupit něco takového. Podepisují se za všechny maminky, které pod nátlakem Plaváčku a lektorek stále navštěvují lekce plavání a boji se říct NE.

Kristýna Černá (, 2024-06-21)

#132

Absolutně nesouhlasím s takovými praktikami a jinými podobnými na malých dětech.

Radka Zrzavá (Ježov, 2024-06-21)

#133

Takéto zaobchádzanie s deťmi a rodičmi je neúnosné!

Alexandra Bedecs (Győr, 2024-06-21)

#138

Na plavání s miminkem jsem chodila do krásného, mírumilovného prostředí. Miminka ani jednou neplakala a k potápění došlo až v půlce kurzu po dlouhé přípravě. Je mi moc líto, že někdo interpretuje pláč miminka jako manipulativní nástroj. Je mi líto maminek, které si museli hrůzami plaváčku pod nátlakem instruktorek projít. Hlavně ale chci, aby to skončilo.

Michaela Dušková (Králův Dvůr, 2024-06-21)

#141

Podepisuji, protože jsem jako matka otřesená z videa sdíleného na instagramu, kde jsem viděla jak lektoři pracují s miminky (dokonce i s novorozenci). Tohle je nepřípustné a nemůžeme taková zvěrstva přehlížet.

Dominika Janoušková (, 2024-06-21)

#143

Jedná se o zjevně velmi poškozující metody používané u dětí. Sama jako maminka 2 dětí jsem se účastnila kurzů plavání v našem městě organizované místní dětskou skupinou a žádné, maminkami z Plaváčku popisované, bizardní praktiky jsme tam nezažili, včetně nátlaku. Je potřeba, aby toto cvičení poskytovali vzdělaní lidé, kteří rozumí minimálně fyzickému i mentálnímu vývoji dětí.

Simona Nožinová (Rakovník, 2024-06-21)

#151

Se nehodlám smířit s tím, že legálně existuje organizace, kde se takto ve velkém psychicky i fyzicky ubližuje dětem a jejich rodičům.

Simona Slaninová (, 2024-06-21)

#157

Jsou tyto praktiky na malých miminkach naprosto nepřijatelné.

Pavla Sihelníková (, 2024-06-21)

#158

Nesouhlasím s metodami a přístupem

Eliška Truncová (, 2024-06-21)

#159

Jsem viděla videa a četla spousty komentářů a nedokážu se na to koukat. Tohle je šílenost. Ať to skončí.

Michaela Palová (, 2024-06-21)

#164

Protože by se tito lidé, kteří přistupují k dětem takovým způsobem, neměli k dětem vůbec dostat💔

Darina Sobčáková (Frýdek-Místek, 2024-06-21)

#167

Nechci, aby se popisované praktiky děly dalším a dalším dětem. Obzvláště létání miminek a topení dětí vlastními rodiči.

Jana Plicová (Střížovice, 2024-06-21)

#171

Podepisuji, protože svědectví, která jsem viděla na Vašich stránkách se mnou otřásla a nedokážu uvěřit tomu, že tento způsob někdo vyučuje a podporuje.

Martina Musilová (Svitavy, 2024-06-21)

#176

Praktiky organizace mi prijdou absolutně nepřípustné. Nikdo nemá právo brát rodičům děti z rukou a ještě je úmyslně topit. Postupy “výuky” jsou škodlivé jak po fyzické, tak po psychické stránce. Nehledě na následné saunovani a otuzovani, manipulativni chovani lektorek směrem k rodičům, prehlizeni zjevného působení traumat jak dětem, tak rodičům, cely koncept organizace je absolutně za hranou.

Denisa Chaloupecká (Praha, 2024-06-21)

#182

Nesouhlasím s jednáním ze strany kurzu k miminkům.

Ingrid Pejcalová (, 2024-06-21)

#183

Metody přístupu Plaváčku k dětem jsou zdrcující a otřesné.

Eva Mihulková (, 2024-06-21)

#187

Děti jsou taky lidi

Karolína Divišovská (, 2024-06-21)

#188

Podepisuji, protože nesouhlasím s činností této organizace.

Gabriela Frémundová (Plzeň, 2024-06-21)

#190

Jsem matkou 2 dětí. Přístup Plaváčku rozhodně není v pořádku, tohle se nesmí dít!

Alena Koukl (, 2024-06-21)

#191

nebyla jsem nikdy jejich klientem, ale to co jsem viděla a přečetla si, mě doslova vyděsilo a přála bych si, aby se to už dalším dětem a rodičům nedělo

Andrea Matvějčuková (Želenice, 2024-06-21)

#193

Strašné, je to týrání dětí.
Sama si nesu trauma z povinné výuky plavání na ZŠ. Nikdo z dospělých mi tehdy nepomohl, ani moje paní učitelka, která tam byla v tu chvíli jako má nejbližší osoba. Dodnes to beru jako velkou zradu. Mé tělo si nakonec "pomohlo" samo, začala jsem mít z toho stresu tiky, nakonec se mi udělal šílený ekzém a doktorka mi napsala osvobození z plavání. Jak já byla šťastná...
Doufám, že jim bude nejen zakázaná činnost a práce s dětmi, ale že za tyhle zrůdnosti praktikované na těch nejmenších úplně bezbranných dětech budou postaveny před soud a potrestány.

Renáta Holáňová (Vsetín, 2024-06-21)

#194

Podepisují, protože mi metody Plavačku nejsou lhostejné! To, jak ubližují po všech stránkách dětem i jejich rodičům je neakceptovatelné!

Veronika Vojtíšková (Nymburk, 2024-06-21)

#195

Vadí mi praktiky potápění miminek přes pláč a manipulativní jednání s rodiči.

Jitka Boháčová (, 2024-06-21)

#199

Protože mám pocit, že tohle se prostě nemůže dít.

Veronika Pešková (Kaznějov, 2024-06-21)Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...