Petice za právo studovat v České republice

Komentáře

#3

Já, Degtiarenko Varvara, se tento rok zapsal do studia na VŠE na fakultě FMV. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Varvara Degtiarenko (Moskva, 2021-07-16)

#4

Já, Kornienko Karina, se tento rok zapsala do studia na 1. lékařské fakultě univerzity Karlovy v Praze na oboru Zubní lékařství. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Karina Kornienko (Praha, 2021-07-16)

#8

Já, Galochkina Polina, bych chtěla studovat na roční kurzy OCA Praha. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Polina Galochkina (Samara, 2021-07-16)

#10

Já, Rakhchevskaia Alina, bych chtěla studovat na ČZU na fakultě Životního prostředí. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen!

Alina Rakhchevskaia (Krasnodar , 2021-07-16)

#13

Já, Khlebnikov Vladislav, se tento rok zapsal do studia VSE na fakultě finance. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Vladislav Khlebnikov (Kirov, 2021-07-16)

#15

Jsem cizinka

Kristina Valeyeva (Praha, 2021-07-16)

#18

Protože čekám na tuto možnost více, než 2 roky

Vadim Nikonov (Čeljabinsk, 2021-07-16)

#19

Já, Glotova Anna, se tento rok zapsal do studia Ceska Zemedelska Univerzita ve Praze na fakultě Economics and Management. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Anna Glotova (Magnitogorsk , 2021-07-16)

#21

Já, Grigorii Lysak , se tento rok zapsal do studia Univerzita Pardubice na Dopravní fakultě Jana Pernera. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Grigorii Lysak (Ekaterinburg , 2021-07-16)

#25

Já, Safarian Alisa, se tento rok zapsal do studia Anglo-americká vysoká škola na fakultě Obchodní administrativa. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Alisa Safarian (Yaroslavl , 2021-07-16)

#26

Já, Kosheleva Polina, se tento rok zapsala do studia na VŠE v Praze na Fakultě Informatiky a Statistiky, obor Multimédia v Ekonomické praxi. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice. Studovala jsem česky rok online kvůli tomu, že neměla jsem možnost dat vízum do pasu. Navzdory všemu jsem úspěšně složila přijímací zkoušky a teď mám všechny potřebné dokumenty abych žádala o nový vízum. Ale teď, dokud ambasáda je znovu zavřena a opatření na hranicích zakazuji cestu do ČR, nemám skoro žádné šance začít studium včas. V tom případě, všechno, co jsem udělala pro svou budoucnost bude úplně zrušeno. Byla bych velmi vděčná, kdybyste zachovali empatičnost a vůči mojí situaci.
S pozdravem,
Polina Kosheleva

Polina Kosheleva (Nizhny Novgorod, 2021-07-16)

#27

Já, Chernokozov Ioann, bych chtěl studovat na Univerzita Karlova na Filozofická fakulta. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Ioann Chernokozov (Belgorod, 2021-07-16)

#28

jsem studentka a chci přijít studovat

Anna Goncharenko (Čeljabinsk, 2021-07-16)

#31

Já, Sycheva Anastasiia, zapsala jsem se v těmto do studia VUT na fakultě strojního inženýrství. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice. Udělala jsem vše požadavky a už skoro nemám nervy, že nemůžu prostě přiletět a začat studovat na univerzitě! Jsem studentka, nejsem turistka
Dejte nám, prosím, šance studovat v ČR! Náš budoucí život záleží na vás!

Anastasiia Sycheva (Chelyabinsk, 2021-07-16)

#32

Являюсь студентом подготовительных курсов и пока не могу въехать с 1.09.21

Анна Минина (Самара, 2021-07-16)

#33

Podepisuji, protože chci přijít do České Republice, ale moje studijní vízum je ještě ve stavu "zpracovává se, a konzul řekl, že neví, kdy se můžu dostat vízum.

Diana Amankulova (Almaty, 2021-07-16)

#34

Já, Shkred Mariia, se tento rok zapsala do studia na UTB ve Zlíně na Fakultě ekonomiky a managementu. Chtěla bych mít možnost přijet do České republiky a studovat. Současná omezení však ztěžují proces získávání víz pro zahraniční studenty, kteří nejsou v České republice. Nemůžu požádat o vízum kvůli uzavření konzulátu, to znamená, že nedorazím včas ke studiu, moje studium bude ukončeno a budu vyloučena. V tom případě, všechno, co jsem udělala pro svou budoucnost bude k ničemu. Rozhodně neodmítám udělat PCR testy, dodržovat karanténu, nechat se očkovat. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice. Budu velmi vděčná.

Mariia Shkred (Brjansk, 2021-07-16)

#37

Já, Polina Kuzmicheva, se tento rok zapsal do studia na VŠE na fakultě mezinárodních vztahů. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Polina Kuzmicheva (Nizhny Novgorod, 2021-07-16)

#39

Já, Vorotilova Daria, bych chtěla studovat na CVUT na fakultě stavebnictví. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Daria Vorotilova (moskva, 2021-07-16)

#41

Já, Ilia Pospelov, se tento rok jsem přijat do studia Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích na Ekonomické fakultě. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Ilia Pospelov (Novosibirsk, 2021-07-16)

#42

Já, Galkin Sergei, bych chtěl studovat na UNIVERZITA KARLOVA na fakultě Matematicko-fyzikalni. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Сергей Галкин (Yekaterinburg , 2021-07-16)

#47

Já, Bakhtigariev Robert, v tomto roku splnil všechny podmínky přijímacího řízení a byl jsem přijat ke studiu na strojní fakultě Západočeské univerzity v Plzni, přesto se nemůžu dostat do České republiky, abych mohl studovat. Vždyť ani se zařadit do režimu Student, ani podat novou žádost o vízum v současnosti není možné. Vzhedem k tomu žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Robert Bakhtigariev (Ufa, 2021-07-16)

#54

My name is Ilya Pilosov. I’m the future student of high school of economy in Prague. I’ll study in the faculty of international relationships.

I hope that this appeal will help all of students to arrive to Czech Republic to study there because everyone is ready to follow all rules which are connected to epidemiological situation in Czech/Russia.

Ilya Pilosov (Velikiy Novgorod, 2021-07-16)

#56

Já, Mislivets Viktor, bych chtěl studovat na UTB v přípravných jazykových kurzech pro další vstup do FMK. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Od roku 2018 jsem se rozhodl pro sebe, že chci dělat kvalitní vzdělání v mé oblíbené oblasti-kinematografie. Při své cestě do Česka jsem pochopil, že je to země s velmi dobrými lidmi, kterým chci pomáhat. Když jsem začal stále více poznávat lidi z vysoké školy, do které mám v plánu nastoupit (UTB, pobočka FMK), hned jsem si uvědomil: to je to, o čem jsem snil. Chci se rozvíjet sám a hlavně rozvíjet kinematografii v Česku.

Viktor Mislivets (Nizhny Novgorod, 2021-07-16)

#64

Jmenuji se Iuliia Mairansaeva, jsem občanka Ruska, letos jsem byla přijata ke studiu na Přírodovědeckou fakultu Karlovy Univerzity, obor Chemie. Poslední rok jsem se věnovala hodně času výuce a snila jsem o tom jak budu studovat svůj nejoblíbenější obor na univerzitě. Moje rodina vynaložila hodně peněz na moje studium a moje přestěhování do Česka, ale teď se to možná neuskuteční. Moje univerzita nesděluje žádnou informaci o online výuce a do Česka přijet nemůžu, proto moje šance na studium jsou malé, a je to velká hrůza. Proto žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Iuliia Mairansaeva (Petrohrad, 2021-07-16)

#67

Ja jsem studentkou, ale nemám možnost se vrátit, abych mohla prodloužit vízum. Ostatní studenti nemají šanci získat vízum, byla jsem ve stejné situaci.

Lidia Klochko (Praha, 2021-07-16)

#69

Chci studovat v České republice.

Alina Dvurechenskaia (Lipeck, 2021-07-16)

#71

Já, Nurlan Garaev, v tomto roku byl přijat ke studiu na chemicko-inženýrské fakultě VŠCHT v Praze. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Nurlan Garaev (Mariánské Lázně, 2021-07-16)

#72

Já, Garkusha Viktoriia, bych chtěla studovat na FAMU na fakultě Kamera. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Viktoriia Garkusha (Moskva, 2021-07-16)

#76

Já, Biriukov Fedor, se tento rok zapsal do studia na Karlovu Univerzitu v Praze na Fakultě humanitních studií . Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.
S pozdravem,
Fedor Biriukov

Fedor Biriukov (Lipeck, 2021-07-16)

#77

Já, Stenkis Valeriya, bych chtěla studovat na ČVUT na fakultě architektury. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Valeriya Stenkis (Kazan, 2021-07-16)

#78

Já, Shevchenko Aleksandr, se tento rok zapsal do studia na VUT v Brně na Fakultě Informačních technologií. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Aleksandr Shevchenko (Kaliningrad, 2021-07-16)

#80

Já, Elena Ivanova, se tento rok zapsal do studia VUT na fakultě informačních technologií. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Elena Ivanova (Tula, 2021-07-16)

#82

Já, Murad Mikogaziev, se tento rok zapsal do studia VUT na fakultě FIT. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Murad Mikogaziev (Bor, 2021-07-16)

#84

Já, Voronova Anželika se tento rok zapsala do studia na ČZU v Praze na fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ). Žádám svou vysokou školu o tom, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice. Nemůžu dostat svoje dlouhodobé vízům už rok, kvůli situaci s koronavirem, a teď už s tím, že konsulát v Rusku je vždy zavřen. Nikdo z nás neví co musíme dělat, tak prostě čekáme na otevření, protože výuka začíná už na konci září.

Anzhelika Voronova (Moskva, 2021-07-16)

#86

Já, Melechyna Anna, bych ráda studovala na Fakultě ekonomie podnikání. Vzdělávání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí univerzitu (Mendelovu univerzitu v Brně), aby na tento problém upozornila a pomohla mi splnit si svůj sen. to je můj životní cíl.

анна мелехина (Кемерово, 2021-07-16)

#92

Já, Meshcheriakov Vadim, bych chtěl(a) studovat na VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ na fakultě Institut celoživotního vzděláván. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Vadim Meshcheriakov (Тюмень, 2021-07-16)

#95

Já, Jacob Lancki, se tento rok zapsal do studia na ČVUT na Fakultě Informačních technologií. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Jacob Lanski (Krasnodar, 2021-07-16)

#97

Já, Tishchenko Denis, bych chtěla studovat na VŠE na fakultě podnikohospodářské. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Денис Тищенко (Олекминск, 2021-07-16)

#99

Podepisují protože jsem z Ruska a zároveň studentkou a to že aktuálně studenti z Ruska, které již nastoupili na Vysokou nemohou do česká dojet mě přijde nefér

Valeriia Ivonina (Praha, 2021-07-16)

#103

Já, Akhunova Albina, se tento rok zapsal do studia na VŠE v Praze na Fakultě Informatiky a statistiky. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Albina Akhunova (Ufa, 2021-07-16)

#105

Já, Ishchenko Kristina, se tento rok zapsala do studia na ČZU v Praze na ekonomickou Fakultu. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Kristýna Iščenko (Rusko, 2021-07-16)

#106

Já, Kolupaeva Daria , bych chtěla studovat na Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU) na fakultě agrobiologie, potravinářství a přírodních zdrojů. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Daria Kolupaeva (Tomsk, 2021-07-16)

#107

Já, Korotov Nikita, se tento rok zapsal do studia na VŠE na fakultě informatiky a statistiky. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Nikita Korotov (Dzeržinsk, 2021-07-16)

#108

Jsem z Ruska a už cely rok nemůžu dostat vlepení víza. Zvládla jsem česky jazyk za tento rok on-line a taky jsem zvládla zkoušku na VŠE Moc děkuji,že univerzita dovolila udělat zkoušku on-line. Studium začíná už 20.09.2021,ale nevím pokud stihnu dostat nové vízum a začít studium včas protože konzuláty v Rusku zavřeny. To je riziko a škoda,protože jsem udělala enormní úsilí a utratila jsem peníze abych začala studovat na univerzitě v Praze a získala kvalitní vzdělávání. Doufám,že tato petice pomůže všem studentům,které mají takovou situace

Daria Gusarova (Saint Petersburg , 2021-07-16)

#110

Já, Khayrutdinov Ramil, bych chtěl(a) studovat na VUT na fakultě informačních technologií. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Ramil Khayrutdinov (Almetyevsk, 2021-07-16)

#111

Já, Diana Zinnatshina, se tento rok zapsala do studia na VUT v Brně na Stavební fakultě . Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Diana Zinnatshina (Petrohrad, 2021-07-16)

#112

Já, Nuretdinova Kristina, bych chtěla studovat na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem na fakultě "Sociálně ekonomická". Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Kristina Nuretdinova (Rusko, 2021-07-16)

#113

Já, Romanov Artem, bych chtěl studovat na MUNI na filozofická fakulta Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Artem Romanov (Nizhniy Novgorod , 2021-07-16)

#116

Já, Breus Anna, bych chtěla studovat na VUT na fakultě Institut postgraduálního vzdělávání. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Anna Breus (Angarsk, 2021-07-16)

#117

Já, David Minnivaliev z Ruska, žádám Univerzitu Karlovu, aby pomohla studentům dostat se do České republiky studovat v jazykových kurzech pro přijetí na medicínu a další specializace. Opravdu chci studovat v České republice a máte příležitost pomoci lidem jako já, kteří cestují studovat na vízum D / VC.

David Minnivaliev (Kazan, 2021-07-16)

#119

Protože chci studovat v Česko ten rok! Protože to byl můj sen a teď nemůžu studovat, protože nemůžu dat si vizum!

Naletova Polina (Moskva, 2021-07-16)

#121

Поступить учиться в чехию - моя главная цель и мечта. И я буду до конца пытаться её добиться

Денис Кошкарев (Москва, 2021-07-16)

#122

Já, Oshkina Aleksandra, bych chtěla studovat na VUT na fakultě výtvarných umění. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Aleksandra Oshkina (Togliatti, 2021-07-16)

#131

Já, Bashmanova Anastasiia, bych chtěla studovat na MUNI na fakultě přírodovědecká. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Anastasiia Bashmanova (Novosibirsk, 2021-07-16)

#132

Já, Nadezhda Selivanova, bych chtěla studovat na ČVUT na fakultě architektura a urbanismus. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Nadezhda Selivanova (Moscow , 2021-07-16)

#133

Jmenuji se Julie Pšeničná, jsem studentka lékařské fakulty v Plzni. V tomto a minulém roce jsem se připravovala ke studiu na univerzitě a neměla jsem žádnou šanci jet domů k své rodině. Teď mám dlouhodobé vízum a kvůli novým opatřením můžu odjet do Ruska, ale v takovém případě ztratím svou možnost studovat na univerzitě. Prosím Vás, abyste přemýšleli nad podmínkami návratu studentů do ČR. Lidi s dlouhodobém vízem jsou studenti jako i lidi s povolením ke dlouhodobému pobytu! A také chceme se uvidět se svou rodinou.

Iuliia Pshenichnaia (Praha, 2021-07-16)

#134

Zastupil jsem na Univerzitu v CR, a nemůžu pojede

Maksim Abramov (Moskwa, 2021-07-16)

#135

Já, Timur Ibatulov, bych chtěl studovat na MUNI v Brně na fakultě Ekonomicko-správní. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Timur Ibatulov (Toliatti, 2021-07-16)

#136

Letošní rok je pro všechny studenty těžkou cestou.
Já, Pankratov Konstantin, jsem úspěšně složil všechny zkoušky a zapsal jsem se na VŠE. Myslel jsem, že ta cesta je za mnou, ale v současnosti nemůžu získat vízum. Zbývá jen jeden malý krůček k splnění našeho snu.

Konstantin Pankratov (Magnitogorsk, 2021-07-16)

#138

Já, Mikhelson Dmitrii, chtěl bych studovat v univerzite Jana Purkina na fakultě Sociálně-ekonomická. Vzdělání v České republice je dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všiml tohoto problému a pomohl mi naplnit můj sen.

Dmitrii Mikhelson (Yekaterinburg , 2021-07-16)

#139

Já, Oleg Rodionov, se tento rok zapsal do studia Karlova Univerzita na fakultě humanitnich studii. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Oleg Rodionov (Petrohrad, 2021-07-16)

#146

Prosím Metropolitní univerzitu Prahy o tom, aby si všimla tohoto problému a obhájila právo studovat na univerzitě v České republice.
Zejména s řešením problému documentem “Povinnosti pro zaměstnavatele cizinců, provozovatele vzdělávacích aktivit přímající cizince a cizinců samotných”.

I ask the Metropolitan University of Prague to take note of this problem and to defend the right to study at a university in the Czech Republic.
In particular, with the solution of the problem with the document "Obligations for employers of foreigners, operators of educational activities directing foreigners and foreigners themselves".

Kaussar Dilmurat (Nur-Sultan, 2021-07-16)

#153

Já, Angelina Antipeva, bych chtěla studovat na VŠE na fakultě podnikohospodářské. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Angelina Antipeva (Kurgan , 2021-07-16)

#154

Já, Terekhova Diana, se tento rok zapsala do studia na Karlově Univerzitě na HTF. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Diana Těrechova (Moskva, 2021-07-16)

#158

Dobrý den! I am a foreign 2nd year student at the Metropolitan University Prague at the Faculty of International Relations, my name is Olga Shalaeva. I ask my university to take note of this problem and defend my right to study at a university in the Czech Republic.

To obtain a visa for a long-term stay for education purposes, I also need to request MUP to give me a special document and to send it to the embassy complete with other necessary documents. The name of the document is the Confirmation of an entity receiving in the territory of the Czech Republic a third country citizen for the purpose of economic activity or educational activity.

The reason why I am writing is because MUP does not give it is because of the decision of the university administration to stop issuing this document as according to the official letter from the university, MUP claims that «Metropolitan University Prague does not issue this confirmation» (taken from the letter where it is explained, I can send the letters if needed, both in English and Czech language versions available), and no legal explanations of this decision supported the argument. I was told orally that the university does not issue this document since the university thus saves itself from the risks associated with the pandemic.

The issue is this. In order to obtain a visa for a long-term stay for education purposes, we also need to request the university to give us a special document and to send it to the embassy complete with other necessary docs. The name of the doc is the Confirmation of an entity receiving in the territory of the Czech Republic a third country citizen for the purpose of economic activity or educational activity.

The issue is that the uni does not give it because of the decision of the uni administration to stop issuing this doc as according to the official letter they claim that «Metropolitan Uni Prague does not issue this confirmation» (taken from the letter where they explain it, find letters in the attachments, both in English and Czech language versions available). When I was at the university 3 weeks ago and I was told orally that the uni does not issue this document due to the fact that the university thus saves itself from the risks associated with the pandemic.

The important question here is if my uni’s behavior is legal and does not violate our rights as being foreign students that the uni has made such a decision not to give us the doc. When they reject to give me a document, I suppose that it also means that the university does not provide us essential visa support as a foreign students. By accepting foreigners for study programs, the university takes on additional responsibilities for sure that it does not fulfill in the end. So, I want to ask for the explanations on this matter.

My groupmates from MUP who are foreign students have the same problem, and I am writing on their behalf. If needed, we will write a collective letter. P.S. There are even classmates of mine who cannot even pass nostrification and to change their status from life-long learner to full-time student because of this situation, and there are some, who cannot come to CZ because they expected to come back after summer vacation and visiting their parents outside CZ.

Já, Olga Sergeevna Shalaeva, jsem studentem/studentka 2 ročníku na Metropolitní univerzitě v Praze na fakultě Mezinárodních Vztahů. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.
Zejména s řešením problému documentem “Povinnosti pro zaměstnavatele cizinců, provozovatele vzdělávacích aktivit přímající cizince a cizinců samotných”.

Olga Shalaeva (Saratov, 2021-07-16)

#162

Jsem absolvent, který chci studovat

Nikita Dvurechenskii (Lipeck , 2021-07-16)

#167

Já, Berezina Anastasiia, bych chtěl(a) studovat na Masarikova universita na fakultě sporta. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Anastasiia Berezina (Dmitrov, 2021-07-16)

#169

otevřete konzulát v Rusku pro studentské vízum! chceme studovat v České republice. jsou to téměř 2 roky, co jsme v této situaci

Aleksandra Mandalova (Ulan Ude, 2021-07-16)

#171

Já,Volontir Viktoriia, bych chtěla studovat na VŠE na fakultě informatiky a statistiky. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Victoria Volontir (Moscow, 2021-07-16)

#172

Já, Maksim Ukolov, se tento rok zapsal do studia na MUNI v Brně na Prírodovědeckou fakultu. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Maksim Ukolov (Volgograd, 2021-07-16)

#175

Já, Eva Kharchenko, se tento rok zapsala do studia VUT v Brně na Fakultě Informačních Technologií. Žádám svou vysokou školu, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Eva Kharchenko (Nojabrsk, 2021-07-16)

#180

Хочу, чтобы сын уехал учиться в Чехии

Наталья Генералова (Раменское, 2021-07-16)

#183

Já, Teplukhin Vladislav, se tento rok zapsal do studia VUT na fakultě IT. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice. Už půl roku mám schválené vízum, ale nelze je dát do pasu. Studium začíná 20. září a pravděpodobně nebudu mít čas požádat o nové vízum a vybavit si ho před zahájením studia, protože i tato žádost je stále uzavřena. Spoléhám na pomoc, protože přestěhování do České republiky je mým snem, kvůli kterému jsem pracoval mnoho let.

Vladislav Teplukhin (Novomoskovsk, 2021-07-16)

#184

Já planuju studovat se tento rok na ČZU v Praze na fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ). Žádám svou vysokou školu o tom, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na v České republice. Nemůžu dostat svoje dlouhodobé vízům už rok, kvůli situaci s koronavirem, a teď už s tím, že konsulát v Rusku je zavřen. Mnozí se již vzdali snahy a vzdali se. Nikdo neví co musíme dělat ani MVCR ani VŠ, tak prostě čekáme na otevření, protože výuka začíná už na konci září. Věnujte prosím pozornost problému a my tyto potíže překonáme!!

Arina Fomina (Vladivostok , 2021-07-16)

#186

Já, Krasilnikov Maksim, bych chtěl studovat na VUT v Brně na fakultě Informačníh Technologií. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Maksim Krasilnikov (Tyumen, 2021-07-16)

#187

Podepisuji, protože není možné studovat na univerzitě kvůli neschopnosti vycestovat z Ruska

Mariia Bakulina (Praha, 2021-07-16)

#190

Já, Logachev Grigorii, bych chtěl studovat na ČVUT na fakultě informačních technologií. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Grigorii Logachev (Stavropol, 2021-07-16)

#191

Podepisuji, protože také jsem žadatelem o vízum, případně zaměstnaneckou kartu. Totiž rozumím všem potížím studentů.

Анна Амелина (Volgograd, 2021-07-16)

#192

Jsem studentkou FF UK, a bydlím v ČR už 2 roky. V únoru 2021 můj přítel měl taky přestěhovat do Česka, ale kvůli zavřené ambasádě v Moskvě to se nepodařilo. Oba jsme už zmoženy těmito omezení , a chceme konečně být spolu.

Mariia Roza (Praha, 2021-07-16)

#194

Já, Sofi Diloian, se tento rok zapsal do studia na univerzitě Palackého v Olomouci na fakultě Anglická filologie (navazující magisterský). Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.

Sofi Diloian (Rostov on Don, 2021-07-16)

#198

Já, Gordashevskaya Anastasia , se tento rok zapsala do studia na Masarykovou univerzitě na Pedagogické fakultě. Žádám svou vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a obhájila moje právo studovat na univerzitě v České republice.
Celý rok jsem nervózní. Už rok nemůžu mít vízum. Když mi bylo stanoveno nové datum v listopadu 2020, měla jsem naději. Nakonec se ale ukázalo, že vše bylo marné. Pilně jsem studovala, dostala jsem se na vysněnou univerzitu, ale na studium se nedostanu. Je to velká škoda, že to není na mně. Padají mi ruce a život ztrácí smysl. Žádám Masarykovu univerzitu, aby na tento problém upozornila.Děkuji.

Gordashevskaya Anastasia (Tomsk , 2021-07-16)

#199

Já, Usoltsev Maksim, bych chtěl studovat na VUT na fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií. Vzdělání v České republice je mým dlouhodobým cílem. Žádám svou budoucí vysokou školu o to, aby si všimla tohoto problému a pomohla mi naplnit můj sen.

Maksim Usoltsev (Novorossiysk, 2021-07-16)

#200

Jsem Vladimír Morozov z města Anapa. V roce 2019 jsem se dozvěděl o tak kouzelném místě, jako je Praha, přišel jsem na jazykové kurzy a uvědomil jsem si, že na tomto místě chci zůstat. Doufám, že každý, kdo je v Rusku a chce studovat v České republice, dostane tuto příležitost a jeho sny se začnou plnit

Vladimir Morozov (Anapa, 2021-07-16)Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...