Otevřený dopis vyjadřující nesouhlas s rozšiřováním ploch k zástavbě v Návrhu Územního plánu města Brna v Jehnicích a Ořešíně(2021)

Komentáře

#19

Dopravní situace v Mokré Hoře je už teď neúnosná. Není řešena infrastruktura ani občanská vybavenost.

Hana Rejmanová (Brno, 2021-02-26)

#23

Kočková

Ivana Kočková (Brno-Mokrá Hora, 2021-02-26)

#26

Nejsem spokojena s Návrhem Územního plánu města Brna, který město více poškozuje, než zvelebuje, natož aby ho činilo komfortní pro obyvatele.

Jitka Pellantová (Brno, 2021-02-26)

#28

Podepisuji. protože nesouhlasím s rozšiřováním ploch k zástavbě v Jehnicích a Ořešíně.

Pavel Kučera (Brno, 2021-02-26)

#30

Za dobu mého života na Mokré Hoře, což je 42 roků, čím dál silněji pociťuji negativní vlivy postupnou houstnoucí zástavbou ve zmíněné lokalitě. Totiž jeden z důležitých projevů nové výstavby je také to, a to je fakt, že se ještě více sníží bezpečnost na nyní už tak málo bezpečném místě. Kde jsou ty časy, kdy jsme jako děti s pocitem bezpečí řádily po celém okolí. Ovšem v kdysi klidných místech se spoutou neprůjezdných uliček se mnohé změnilo. V součastnosti mají i rodiče, kteří žijí mimo hlavní ulice, strach pustit děti z domu samotné, aby je někdo v hustém provozu nesrazil autem, na motorce, na skůtru, na elektrokole či na obyčejném kole, nebo také elektrokoloběžce.
Apeluji tímto na svědomí všech zúčastněných.

Jiří Poláček

Jiří Poláček (Brno, 2021-02-27)

#32

Podepisuji.
Ing. R. Makovský

Radovan Makovský (Brno-Mokrá Hora, 2021-02-27)

#43

Podepisuji, protože jsem občankou městské části Brno ,Mokrá Hora a tato městská část bude dle mého mínění zasažena zvýšeným dopravním zatížením a mne se bude velmi dotýkat při výjezdu z B. Antonínové na Tumaňanovu. Navíc od zastávky MHD na B . Antonínové je velmi úzký chodník, kde se vůbec necítím bezpečně už nyní. Natož v případě, silnějšího provozu. A vcelmi důležité je také zohlednit děti, které zastávky MHD používají při cestách do školy a zpět.

Zdeňka Makovská (Brno, 2021-03-02)

#48

Souhlasím s argumenty uvedenými v otevřeném dopisu a petici, evidentní je rozpor mezi deklarovaným cílem zadání ÚP na kompaktnost města a návrhem nových ploch.

Natasa Zounkova (Brno, 2021-03-03)

#49

obslužnost po ulici Tumaňanové je už dnes neúnosná. Chápu potřebu rozšiřovat plochy k bydlení, ale musí tomu předcházet i odpovídající rozšíření infrastruktury.

Ing.Jan Král (Brno, 2021-03-03)

#54

Petice vyjadřuje i můj názor, především je třeba využít volných ploch a možností ke stavebnímu rozvoji v již zastavěných oblastech.

Věra Krejčí (Brno , 2021-03-04)

#61

Podepisuji to proto, že si myslím, že hamižnost a mamon několika vesměs velmi dobře situovaných osob by neměla zvítězit nad přírodou a životním prostředím pro naše děti.

Jiřina Čiperová (Brno-Jehnice, 2021-03-06)

#69

Podepisuji

Odůvodnění

Dobrý den
Děkuji paní Ing. Elišce Zimové za zaslání petice.
Ráda bych usilovala o rozšíření rekreačních ploch, sportovních, zahrádkářských ploch a ploch pro parkování. Konkrétně v Jehnicích např. velký Anglický park, který má využití vodního systému zavlažování, je nízkonákladový. Biotop by bylo možné postupně vybudovat, proč ne? 😊Investice je velká, ale smysluplná. Menší obce se mohou pokusit s dobrým investičním plánem o koupi pozemků v daných lokalitách. Pro vybudovaný domov seniorů v Jehnicích vnímám park jako stěžejní. Nebo alespoň zpevněná lesní cesta. Jak zajistit potřeby, služby pro masívní nárůst dalších občanů z bytových nových domů, kteří v blátě nemohou bezpečně chodit? V Jehnicích nejsou žádné cyklistické cesty, vhodné i pro turistiku. Lidé v dešti nemohou bezpečně do lesa. Po polích směr z Jehnic do Lelekovic vznikají nezpevněné polní cesty, kde jezdí auta, motorky, čtyřkolky. Matky s kočárky jsou často vystaveni nebezpečí pádu, hlavně v Ořešíně, když se v lese vyřítí motorky, čtyřkolky. Dále handicapovaní občané mohou na procházku při nepříznivém počasí pouze mezi domy s auty, které blokují nejen silnice, ale i malé, nevhodné chodníky, jak je v Ořešíně ul. Jasná, či v Jehnicích ul. Sousední a mnohé další. Parkování je nyní velký problém pro občany na ulici Blanenská, kteří již svými auty blokují náměstí v Jehnicích. Je nutné vybudovat parkoviště pro návštěvy seniorům v Jehnicích, protože ty se do zástavby panelových domů pravděpodobně nedostanou a na náměstí již nyní nelze parkovat. Před základní školou v Jehnicích bylo vidět na polích parkování mnoha aut, když se jednalo pouze o návštěvy spojené s běžeckou aktivitou ZŠ v Jehnicích. Proč tedy neparkovali jinde? Chápu, že lidé potřebují bydlet, hledají pozemky pro rodinné domy, za jakou cenu? Pouze domky podél jedné silnice a neudržované rybníky, mrtvé ryby, v lese nepořádek, padlé stromy, neodborné lesní zásahy, a to nemluvě o černých skládkách a odpadcích. Všem přeji pěkné, harmonické žití v okrajových částech velkoměsta Brna. Ráda pozoruji zvěř, když se prohání v našem okolí, ale bojím se, že děti budou již pouze mediálně, virtuálně, poznávat rozdíl mezi králíkem a zajícem? Pěkný den

Lucie Nováčková (Brno, 2021-03-09)

#74

Nesouhlasím s rozšiřováním plochy pro další zástavbu dle Návrhu ÚP města brna do lokalit popsaných v petici. Jedná se o nesourodé extenzívní rozšiřování města - bez návaznosti na to, co lokality příměstských oblastí Brna snesou.
PhDr. Zlata Hálová, CSc.

Zlata Hálová (Brno, 2021-03-10)

#77

Město umožněním výstavby postupuje nekoncepčně, když adekvátně neřeší dopravní napojení rozsáhlé zamýšlené výstavby a vyhovuje pouze deloperským záměrům úzkého okruhu osob.

Hana Šťastná (Brno, 2021-03-11)

#89

V Brně je dost brownfieldu a volne krajiny už město ukouslo dost.Porad může ještě růst dovnitř.

Lukáš Kala (Brno, 2021-03-13)

#91

Souhlasím.

Petr Vurm (Brno, 2021-03-13)

#98

Jako obyvatelka Jehnic nesouhlasím s masivní zástavbou v okolí a rušení zeleně a krásné přírody v okolí. Dopravní situace je zde v dopravní špičce za normálního provozu kolikrát neúnosná a ohrožující především děti na přechodech.

Magda Havránková (Brno, 2021-03-14)

#99

Podepisuji, protože znám současnou dopravní situaci na Mokré Hoře a v přilehlé části Řečkovic

Milan Kynčl (Brno, 2021-03-14)

#113

Bydlíme v městské části Žabovřesky, stále považované za téměř luxusní čtvrť. Přitom je naprosto poničená tahem na Svitavy, vedoucím z Pisárek a nyní rozšiřovaným. Z vlastní zkušenosti víme, jaký zásah do života ve všech přilehlých ulicích znamenala tato stavba - a výstavba v tak krásných místech se zajímavou architekturou, jako jsou Mokrá Hora, Ořešín, Jehnice a jejich okolí, mi připadá téměř jako zločin! Kam budeme chodit na procházky, až zastavíme přírodu ve svém okolí? A co víc, cožpak není v centru Brna dostatek míst, vhodných k výstavbě? Těch opuštěných nebo zpola opuštěných průmyslových areálů... Chápu, že na zelené louce se staví snáz, ale to snad není důvod, aby tato území ležela ladem, a abychom ničili životní prostředí kolem okrajových částí města. Při představě, jak další stovky nových obyvatel sedají ráno do aut, aby se dostaly do práce v centru, případně odvezly děti do školy, k doktorovi, nakoupily apod. (skoro každá rodina, která si může nové bydlení dovolit, má dvě auta), a odpoledne jedou zase zpět, mě děsí. Už teď se nedá v uvedený čas na ulicích Mokré Hory a dalších městských částech skoro dýchat, o nekonečném proudu hlučících aut nemluvě...

Marcela Šabatová (Brno, 2021-03-17)

#115

ohrozí cenné přírodní územ

Slavomil Vinkler (Brno, 2021-03-18)

#123

zahrádky jsou specifickou hodnotou a pokud se jen trochu umožní veřejná prostupnost jejich územím, je radost mezi nimi chodit a a mimo to jsou hlavně v současné době jedinečným zdrojem aktivní relaxace

Igor Kyselka (Brno, 2021-03-19)

#135

kulturní pracovník, Brno

Mgr. Jan Sedláček (Brno, 2021-03-25)

#137

Vladimír Dzurja

Vladimír Dzurja (Brno-Bohunice, 2021-03-25)

#138

Jako občan MČ Jehnice chci zachovat vesnický ráz této městské části, zároveň chci zabránit nadměrné zátěži jediné pozemní komunikace, která Jehnicemi prochází. Vzhledem k tomu, že moje rodina vlastní rodinný dům u této komunikace, nechceme další zvýšení prašnosti, hluku a vibrací, které poškozují naši nemovitost.

Radim Tichý (Brno, 2021-03-26)

#143

masivní zástavba negativně ovlivňuje životní prostředí po všech stránkách.

Barbora Procházková (Brno, 2021-03-28)

#145

Meli bychom si konecne po 30 letech zacit vic vazit prirody. Snad uz mane dost indicii (sucho-kurovec, virus, oteplovani..) Nove pribude v Jehnicich 100 bytu (rezidence Bavaria), tak to by melo na nejakou do u stacit. Jsme pro Brno okrajovou casti hlavne pro rekreaci :-)

Soňa Matulová (Brno, 2021-03-31)

#146

Ten zbytek zeleně kterou okolo domu a ulic máme by neměl být nahrazen betonovou nenasytností našich zastupitelů.
Každý z nich má ať už poctivě či podvodem dost peněz. Svým majetkem je schopen zajistit několik generací.
Navíc kvalitní hlína byla odvezena a na její místo dali pouze kámen, šterk a jíl.

Křivánek Vlastimil (Brno, 2021-03-31)

#149

nesouhlasím s rozšiřováním výstavby, už teď je to katastrofa

Otakar Jochman (BRNO, 2021-04-06)Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...