Otevření saun pro posílení imunity v kritickém momentu

My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice žádáme pana ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, MHA a ostatní kompetentní osoby o co nejdřívější otevření saun a saunovacích zařízení tak, aby mohla spolu s ostatními způsoby (sportování, zdravá životospráva) posloužit k posílení imunity v kritickém momentu.

V Česku do sauny chodí každý dvacátý dospělý občan, pro desítky tisíc lidí je pravidelné saunování důležitý doplněk zdravého životního stylu, jak se dlouhodobě udržovat fit. Jedná se o všechny skupiny obyvatel. Sauny mají dlouhodobě pozitivní vliv pro posílení obranyschopnosti, posilují tvrobu leukocytů a saunování pomáhá při léčbě poranění svalů a jejich regeneraci a zvyšuje hladinu růstového hormonu. Uvolňuje dýchací cesty, přispívá ke klidnější činnosti srdce.

Neexistuje přitom jediný důkaz, že saunování je rizikové - ba právě naopak, vysoké teploty WHO označuje za dlouhodobě bezpečné. Stejně tak není důkaz, že by se koronavirus přenášel v pitné, běžně upravené vodě. I proto severské národy běžně používají saunování jako přirozenou cestu, jak se bránit epidemiím.

V přijatém harmonogramu uvolňování opatření dostaly přednost posilovny a fitness nebo masáže. Zcela přitom chybí zařízení, které mohou reálně snížit imunologické riziko při návratu společnosti do běžného režimu, kam sauny řadíme. 

Žádáme tedy:

  • Povolit provoz saun, kde může provozovatel dodržet potřebná opatření pro rozestup návštěvníků ve vlně s fitness - tedy nejpozději 11. května
  • Dát povinnost provozovatelům, aby sauny uvedli do bezpečného režimu a otevřeli je pro veřejnost
  • Sestavit veřejný seznam těchto zařízení, aby je mohla veřejnost využívat
  • Podporovat a informovat obyvatele o možnostech posilování imunity

Děkujeme.


Pavla Rychtrová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Pavla Rychtrová svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...