Neotevírat školy

Dobrý den, chtěla bych se podělit o svůj názor a touto peticí snad něčeho docílit. Jsem studentkou gymnázia a dosti mě děsí představa, že bych byla vystavována riziku nakažení, nebo by jsem tomuto riziku vystavovala já svou rodinu.

Myslím si, že otevření škol není dobrý nápad. Počet nakažených stálé stoupá i při nakázané karanténě. Otevřením škol by se situace dle mého názoru určitě zhoršila. 
Další záležitostí jsou roušky. Docházení do školy s rouškou a fungování je nemožné. Studenti by si měli roušku měnit každé 2 hodiny, což je ve škole dosti nemožné. Také stravování není možné bez sundání roušky. Vysoké teploty jsou nesnesitelné i bez roušek. Dodržovat pitný režim také nejde bez sundání roušky. Takže celý smysl nošení roušek tímto upadá. 
Chtěla bych dále podotknout riziko nakažení rodiny. Studenti by přinesli COVID-19 domů svým rodičům či prarodičům. Tímto by asi opatření, které jsme doposud dodržovali, bylo dosti bezvýznamné. Nemoc se šíří i když dodržujeme karanténu. Nechci ani vědět, co by se dělo, kdyby studenti začali chodit zase do škol a také využívali MHD. 
Také problematika maturitní zkoušky. Nemyslím si, že udělení maturity dle průměru je něco nevyhovujícího. Studenti, kteří jsou připuštěni k maturitě mají schopnosti odmaturovat. Myslím si, že maturity a školy jsou to poslední, čím by se lidé teď měli zaobírat. Nejdůležitější je aktuálně zdraví. Všichni si přejeme, abychom začali co nejdříve žít jako dříve. Chápu, že závist je jedna z lidských vlastností ale v tomto případě si myslím, že je to velmi nemístné. Otázka toho, co je nefér? Nefér je celá tato situace. Umírají lidé. Aktuálně je vše nefér. Vláda se snaží, aby byla situace aspoň nějak fér. Nefér je to i vůči maturujícím. Každý ví, nebo si to umí představit, jaké to je maturovat. Jaké to jsou nervy a neustálé probírání učiva s učitelem. Jaké to asi teď mají tito maturující? Nervy nejsou jen z maturity ale i ze strachu o sebe a své blízké. Také samostudium je dosti nesnadné a i nefér.
Udělení maturity dle průměru je fér.
Mnoho lidí je denně vystavováno dobrovolně či nedobrovolně riziku. Lidé si musí pomáhat a chápat situaci! Menší dočasné změny jsou jen daň za dobrou budoucnost. Mnoho lidem je teď těžko a vypořádávají se s tím, co jim tato situace nadělila, tak proč by se mělo ještě přikládat do ohně dalšími komplikacemi?
Ano, nevyznám se v politice a ani neznám úplné okolnosti. Ale vím, co chci já a další lidé, a to aby jsme byli všichni živí a zdraví. Otevřením škol bychom si nepomohli. Děkuji za pozornost.


Nela Václavíková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Nela Václavíková svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBOPlacená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...