Petice za domácí porody a poskytování péče porodními asistentkami

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#30

2012-02-29 11:55

Nikdy nepodepíšu,mám tři zdravé děti narozené v porodnici.Přestože všechny tři porody byly neskutečně dlouhé a bolestivé,neměnila bych.Řada maminek myslí jen na sebe a dokud nezažije nějakou hrůzu své rozhodnutí rodit doma sobecky nezmění.S třetím dítětem jsem měla vzorové těhotenství,nikoho by nenapadlo,jak dramatický bude porod.Dcera natočila hlavičku na stranu a po dvanáctihodinovém porodu,primář nejprve utrhl zvon a skutečně minutu před dvanáctou dceru vytáhl pomocí kleští.Jen díky zkušenému personálu a následné péči je dcera naprosto v pořádku.Nedokážu a nechci si představit,co by dnes bylo,kdybych rodila doma.Upozorňuji,že mě dopředu všichni ujišťovali na normální,hladký průběh porodu.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#32 Re:

2012-02-29 12:32:21

#30: -

Mila pani, dekuji vam za vas prispevek na Petici pro domaci porody. Nikdo vas nenuti tuto petici podepsat. Je to vase rozhodnuti. A bylo by krasne, kdyby stejnou sanci svobodneho rozhodnuti mely i maminky, ktere vy vidite jako `sobecke` a mohly si vybrat ve vasich ocich `sobecky` porod doma. Jde jen o to, ze ony tu moznost nemaji. Z kazdeho rozhodnuti plynou nasledky! Ziji mimo uzemi Ceske republiky, kde porodni asistentky legalne vykonavaji svojje poslani za PODPORY LEKARU a MEDICINY. Preji vam hodne stesti a lasky. Alice

Radka

#46 Re:

2012-03-02 21:38:50

#30: -

Nechci Vám kazit Vaše iluze, ale Váš příspěvek může neznalého člověka dost vyděsit. Měla jsem u druhého dítěte stejnou komplikaci. Dítě mělo zkrácené krční svaly a hlavičku ukloněnou do strany (po porodu trvalo několik měsíců, než se vytrvalou rehabilitací stav napravil). S tímto problémem si poměrně snadno poradila šikovná a znalá paní doktorka, která mi jednoduše doporučila nestandardní polohu na boku. Pokud by to nepomohlo, volila by císařský řez. Drama to fakt nebylo, jen moje druhá doba porodní trvala 2 a půl hodiny. Po nějaké době jsem byla na školení s PA a ta tam přesně o stejné komplikaci a jejím řešení pomocí polohování mluvila. Pokud bych rodila doma, tak by PA jednoduše doporučila polohování a v případě neúspěchu by mě převezla vlastním vozem do porodnice, bylo na to zjevně dost času.

Takže já si myslím, že ve Vašem případě někdo pochybil, když dopustil, aby dítě s nesprávně natočenou hlavičkou vstoupilo do porodních cest. Klešťovému porodu se má přednostně předcházet včas provedeným císařským řezem. Ale chápu lékaře, že se Vám se svým zanedbáním radši nesvěřili.

 

Lenka Raková

#63 Re:

2012-06-19 15:59:28

#30: -

Gratuluji ke třem zdravým dětem! Je otázkou, jestli by Váš třetí porod probíhal stejně špatně i doma. . Já jsem například u porodu neměla možnost zaujmout takovou polohu, která by mi vyhovovala (a tu si matka instinktivně najde, aby umožnila dítěti dobře projít porodními cestami). Také jsem si dříve myslela, jaký výkon odvedl zdravotnický personál u mého porodu, než jsem si přečetla více o přirozených porodech a pochopila, že můj porod by za jiných podmínek nejspíše probíhal úplně jinak..
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...