Petice za domácí porody a poskytování péče porodními asistentkami

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#21

2012-02-28 14:50

Protože chvíli porodu považuji za nevhodnou k boji s čímkoli a kýmkoli, jsem vděčná za inspiraci k porodu doma, ke kterému mi přivedla osvěta porodních asistentek. V porodnici bych musela bojovat s ustrašeným systémem, který mi již před porodem jasně říkal, že mi bude vnucovat lékařské zásahy do průběhu porodu, o než jsem nejen nestála, ale dokonce považovala v mém případě za nebezpečné (konkrétně to je na delší vysvětlování). Podle mě jsem šťastně porodila zdravou holčičku právě díky porodu doma a ne díky technice a hlavně nekontrolovatelným účinkům chemie na můj organismus. K tomu bytostně nesouhlasím s nemocničním způsobem zacházení s právě narozeným dítětem po porodu, s jeho odtržením od matky, předčasným přestřižením pupečníku, zbytečným měřením, mytím apod. Myslím, že nemá cenu bojovat s nemocničním systémem, neboť tam patří nemocní a ti potřebují jiný způsob péče a reforma směrem k přirozenosti v porodnictví v nemocnicíh tak nemůže být úplná. Věřím, že v našem státě zvítězí moudrost, jenž podpoří svobodu a možnost skutečné vědomé alternativní volby - porodní domy, centra při porodnicích, péči porodních asitentek u porodů doma. Alternativy propojené se spolupracující lékařskou péčí a s právním rámcem. Ať si každá žena zvolí pro ni to nejbezpečnější místo pro porod svobodně sama.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#37 Re:

2012-03-01 14:50:52

#21: -

Tak nevím, mám pocit, že jsem porodila na nějaké jiné planetě..... rodila jsem poměrně nedávno a nikdo mi nenutil žádnou "chemii", "ustrašený systém" jsem kolem sebe také nepozorovala. Tatínek našich miminek byl u mytí i vážení (proč "zbytečné"?), právě narozené miminko mi položili na břicho a počkali, dokud pupečník nepřestal "tepat"....  Myslím, že jsem byla při smyslech, a přece si nejsem vědoma "vnucování lékařských zásahů do průběhu porodu". Na druhou stranu je fakt, že jsem si v průběhu těhotenství vybrala porodnici i perzonál (PA i lékař), byli jsme se s manželem podívat a "představit". Osobně si myslím, že je nutné komunikovat - my s lékaři a perzonálem a oni s námi.

K té petici: Je to o zodpovědnosti, nikoliv o právu na svobodnou volbu. A dále samozřejmě o financích, i když ty se při domácím porodu šetří. to ano. Kdo však bude zodpovědný za nezdařený porod? Kdo bude platit zvýšené náklady na léčbu miminka či rodičky? PA? Lékař(ka)? Rodička? Pojišťovna?

Netvrdím, že v nemocnicích není co zlepšovat. Pacienti - klienti se prostě musí zajímat, ptát, ... komunikovat. Domácí porod však nemůže být alternativou porodu v moderní porodnici s odborným personálem. Pokud je domácí prostředí pro někoho tak velmi důležité, pak prosím i s tou zodpovědností.... (měli byste vidět ten "šrumec", který nastal kolem sousední rodičky, když se mimiko přestalo ozývat....).
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...