Petice proti pausalizaci romskeho problemu

Quoted post

Občan

#80 Proč s touto peticí nemohu souhlasit

2011-12-08 11:19

Tato petice je jednostranná a tudíž s ní nelze souhlasit. Osobně nerozlišuji v životě lidi na bílé a jiné pleti, ale podle toho, jak se chovají. Jiné skupiny obyvatel tohoto státu se nemusely přejmenovat, slovo Cikán není hanlivé, pokud to vyslovující nechce hanlivým učinit a přejmenování na Rom to v žádném případě nespraví. Je to stejné, jako když kdokoli z nás přijede do sousedního státu a tam vidí nápis "Češi nekraďte!". V České republice je více menšin, například Poláci, Němci, Maďaři, Chorvaté, Srbové, Ukrajinci a zejména Slováci, ale i další. Proč se tyto skupiny nebouří? Proč s nimi nejsou žádné problémy? Tvůrci této petice, zamyslete se nad tím. Když si přečtete své dílo, tak se stavíte do role ubližovaných. Ale jak jsou na tom mladé rodiny ve srovnání s vaším etnikem co do pomoci ze strany státu? Chcete důkaz, že český národ není rasistický? Tak se zeptejte na názor například na Vietnamce. Ti jsou vnímáni jako velice pracovitá skupina a rozhodně nepatří do majoritní společnosti. Vezměte si z nich v této záležitosti příklad a začněte řešit problémy vašeho etnika sami bez vyžadování podpory. Vychovejte své děti k poctivosti a pracovitosti. Potlačte mezi sebou agresivitu vůči okolí, protože pouhá základní znalost fyziky vám řekne, že akce vyvolává reakci. Nesvádějte vše na majoritní společnost, která vás ve skutečnosti oproti jiným podporuje a živí. Jiné menšiny by mohly při srovnání s vámi křičet a oprávněně výslovně řvát, že jsou diskriminováni, ale i to se týká majoritní části občanů tohoto státu. Ano je zde rasismus, ale obrácený naruby, kdy menšina má větší výsady než většina. Zahoďtě ty snahy a žijte jako ostatní, nebo chtějte specifikaci vašeho postavení v duchu tradic, tj. nebýt vázáni na trvalá bydliště ale být kočovníky. To není urážka, to je jen připomenutí, jak běžně žijí jiní ve vyspělých státech světa, jsou s tím spokojeni, nikomu nevadí, živí se tím, co umějí, například hudbou, různou výrobou předmětů, nechávají se najímat na sezonní práce a podobně. Znám řadu lidí z vašeho etnika. Někteří jsou i s vysokoškolským vzděláním (všichni jsou naštváni, když jim někdo řekne, že jsou Rómové, protože se považují za Cikány a na to jsou hrdí), mnozí poctivě pracují, ale znám i takové, které bych raději neznal, takové, kteří jsou symbolem pro krádeže, násilí, kteří jsou vulgární. Ale takové najdete v každé společnosti i v té majoritní. Takzvaný "černý Petr" je na vaší straně. Ukažte, že to se soužitím opravdu myslíte vážně.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#82 Re: Proč s touto peticí nemohu souhlasit

2011-12-08 12:54:42


Nepřihlášený uživatel

#87 Re: Proč s touto peticí nemohu souhlasit

2011-12-13 10:16:27

#80: Občan - Proč s touto peticí nemohu souhlasit 

V mnoha věcech s Vámi nesouhlasím, ale to by bylo nadlouho. Například k těm Vietnamcům - myslím, že my Češi je rozhodně nevnímáme tak pozitivně, jak píšete, a už vůbec je nebereme na stejnou váhu. Bohužel. Nikdy jste si nevšiml vtipů na Vietnamce, zesměšňování, pohrdání? Vietnamci jsou nám dobří, protože se u nich dá levně nakoupit, ale jako sobě rovné je nebereme. Češi jsou hrozně konzervativní a bohužel i hloupí. Hlavně že když Čech přijede třeba do USA a pustí ho tam akorát k mytí nádobí, berou ho jako my tady Ukrajince, tak se nám to nelíbí. Jsme strašně slepí a pokrytečtí.


Nepřihlášený uživatel

#102 Re: Proč s touto peticí nemohu souhlasit

2012-01-16 23:07:57

#80: Občan - Proč s touto peticí nemohu souhlasit

Dobrý den jmenuji se .Milan Milenko a plně svámi souhlasim .

rovněž občan j d

#111 Re: Proč s touto peticí nemohu souhlasit

2012-01-17 16:12:00

#80: Občan - Proč s touto peticí nemohu souhlasit

Tak především vážený občane , jestlipak víš co vlastně znamená Cikán...???? A že pojmenování Roma jsme si vydobili již v 8 století a toto schválil samotný papež a že se takto  titulujeme my samotní od nepaměti???