Petice PROTI PODSTOUPENÍ ČESKÉHO ÚZEMÍ POLSKU!

Quoted post

Vít Kuranda

#12 Re: Václav Cvejn

2015-12-22 21:23

#10: Váckav Cvejn - Václav Cvejn 

 A co jako, pane Cvejne? Mám kontrovat mapou Sámovy říše? Jakou váhu má pro dnešek mapa ze 14.století? Když půjdeme do daleké historie, ad absurdum nám tu nepatří nic, praotec Čech se sem dopotácel z Ruska a ve své podstatě je to taky okupant (jasně, teď argumentuju pověstí a ne fakty, pro pochopení myšlenky je to ale názornější). :-) Nehledě na to, že v dobách monarchií se jednoduše sdružovala území podle toho, "který princ si vzal kterou princeznu" (nadneseně řečeno). Dole pod tou mapou máte devět různých samostatných území, která byla pouze sdružena do jednoho celku. Byl to stejný slepenec jako Rak-U.

Rak-U tu diskutéři neradi uznávají, protože centrem byla Vídeň (a ne Praha). Ale ZKČ se hodí do krámu, protože je to doba prosperity. Pokud ale budou všechny státy považovat za správnou dobu pouze tu, ve které byly na vrcholu, nikdy se do té Evropy všichni územně nevejdeme a budou války.

Chce to trochu pokory a soudnosti.

Odpovědi

Václav Cvejn
Praha

#21 Re: Re: Václav Cvejn

2015-12-30 14:07:22

#12: Vít Kuranda - Re: Václav Cvejn 

 V Praze, dne 30. 12. 2015

 

Vážený pane Kurando,

mapa Českých zemí sem byla vložena pouze jako návrh s příspěvkem nemá vůbec nic společného! Česká republika by měla Sazko od Polska získat zpět.

Cvejn