DOMOV VŠEM útulkovým z Přímětic

anittax

/ #25

2016-04-28 19:18

už dva roky pomáhám hledat domovy pejskům tady v okolních útulcích společně s pár dalšíma dobrovolnicema. Počáteční stav když jsem přišla poprvé do útulku byl 27 pejsků jeden útulek a druhý cca 25 pejsků. Ale...jeden pejsek tam byl 3 roky, druhý 5 a některý i 10. Proč? Protože neexistovala inzerce, letáčky venčení...když jsme s tímhle vším s holkama začaly adopce začaly svištět. A dnes? Jsou všichni pejsci i ten co tam byl těch 10 let DOMA! Mám fotky a důkazy kdo by měl zájem ráda přepošlu. Bohužel jsme se nesetkaly jen s oceněním, ale také kritikou, výhružkami trestního oznámení apod. Proč? No protože pro provozovatele útulku je to byznys a čím více pejsků, tím více peněz z města! Je to smutné ale je to tak. Proto jsem se do adopcí naplno opřela, s holkama fotíme, inzerujeme a už nikdy nedovolíme aby tam krásní hodní pejsci zbytečně roky hnili! Byli tam kousací psi, bojázliví, všichni možní, ale procházkama a za pomocí schopných ošetřovatelů se všichni tito pejsci spravili a byli schopni odjet do nového domova. A dnes? První útulek stav je 3 pejsci a druhý 5 pejsků. Je mi jedno, že ti z města si myslí, že je to jejich zásluha..my s holkama víme svoje. Denně na telefonu, domlouvání adopcí a často i převozů se vyplatilo. Všichni pejsci mají skvělé rodiny a já prosím i za ty z Přímětic! Najděte se proboha někdo z okolí, choďte tam venčit, pište na město a nenechte je tam shnít! V tom druhém útulku o kterém jsem mluvila venčení ani povoleno nebylo, byla to složitá úřední cesta, ale dnes se až na výjimečné případy každý pejsek dostane na procházku. A to je to jediné z čeho pes v útulku může mít kromě žrádla radost - z procházky a pozornosti venčitelů. Je to o tom nenechat se odradit protože ti nahoře budou mít vždycky plnou hubu keců proč to nejde. Ale já vím že jo! Mám to vyzkoušené a hodlám v tom nadále pokračovat. Takže vy všichni kdo bydlíte blízko tohoto útulku, prosím zvedněte telefon a zatočte tam s nima...držím palce, aby se konečně něco v tomto útulku už změnilo...člověk má pusu a dokáže si pomoct, ale pejsek ne...potřebují nás a nemůžeme je tam nechat jako nějaké věci hnít po celý život.