omluva tv nova za výrok "geocaching je nebezpečná hra"


Nepřihlášený uživatel

#1 propagace GC

2012-06-13 10:34

Vy rádi propagujete GC? Opakovaná omluvná reportáž bude další reklamou. Ať si někdo klidně myslí, že je to nebezpečné, alespoň to nebude u keší vypadat jako na Václaváku.

Nepřihlášený uživatel

#2

2012-06-13 10:37

"Geocatching" opravdu nenínebezpečná hra! ... daleko nebezpečnější je kolikrát sledovat Novu.
Alena

#3

2012-06-13 10:41

Redaktori Novy by si hlavne meli zapamatovat, ze nez pustim informaci mezi lidi, overim si ji. Bohuzel to neni poprve co urazili skupinu obyvytel nepravdivym vyrokem. Pokud chcete informaci uvest na pravou miru, radsi ani neberou telefony, nedovolate se ani rediteli, ani do kotelny.
mady

#4

2012-06-13 11:25

Geocaching není o nic víc nebezpečný, než jakákoliv jiná aktivita! Prosím do budoucna, ať podobné soudy jako vyřkl reportér TV Nova a nemyslím jenom o geocachingu, si nechá každý jednotlivec který vůbec neví o co jde, radši jenom pro sebe a nedělá ze sebe zbytečně hlupáka před lidma, kteří o té konkrétní aktivitě vědí o mnoho více on.


Nepřihlášený uživatel

#5

2012-06-13 11:32

Tenhle výrok je nešťastný a hlavaně hloupý. Protože u jakého koliv hobby když někdo umře, by se mohlo říct že je to nebezpečné.

Nepřihlášený uživatel

#6

2012-06-13 12:01

Poblíž jedné keše spadl vrtulník. Kdyby policie keš našla při prohledávání okolí, taky by se havárie svedla na geocaching?

Nepřihlášený uživatel

#7

2012-06-13 12:01

To co řekl Hruška může říct jen imbecil, který o tom nic neví!
rohovín čtverrohý

#8 Re: propagace GC

2012-06-13 12:03

#1: - propagace GC 

 Naprosto souhlasím. Nechceme reklamu. Tak proč petice. V TV nova jseou IQ a konec.

dai

#9 re:propagace GC

2012-06-13 12:38

Kačeři neblázněte! Kdo věří TV Nova? Lidi, co tráví většinu života na gauči před televizí. A pro tuto skupinu "JE" geocaching nebezpečný. Berte tu zprávu jako antireklamu,  i mě děsí stále větší množství nováčků, kteří loví protože je to "IN" a "TRENDY" nebo "COOL"....s kodexem: Body nesmrdí.


Nepřihlášený uživatel

#10 Re: Re: propagace GC

2012-06-13 12:41

#8: rohovín čtverrohý - Re: propagace GC

myslis ze jedna petice vice z viditelni geocaching a ohrozi ho?? neni to uz jedno? o geocachingu pisou a nataci same blaboly uz nekolik let. jak by jedno neuverejneni petice mohlo toto zachranit???

 

a jaky to ma dopad na nas?? kdyz nam zacnou za chvili volat nase babicky at to nehrajem, kacerum mladsiho veku to rodice budou zakazovat.... proc??? kvuli odvysilani dalsi kraviny, se kterou nesouhlasime!

 

takze reklama nereklama.... tech uz je tolik....


Nepřihlášený uživatel

#11

2012-06-13 12:44

http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=2&thread_id=22950&sort=&rowstart=0
90% lidí proti.
Prosím, když už jste dokázali při hledání držet jako komunita při sobě, držte se zbytkem komunity i nyní a zrušte to.
Díky

Nepřihlášený uživatel

#12 smazat

2012-06-13 12:53

prosím, zrušte to. Chce to nějakou úctu, jak k rodině Ondry, tak i ke GC.
jarda88

#13

2012-06-13 13:18

Taky me volali rodice k televizi NOVA a rikali mi, at nehraju nebezpecnou hru GC, fakt manici ta NOVA, já to podškrt jen kvůli tomu, že jsem rád, že se někdo snaží s tím něco dělat... Co si vymyslí příště?

Nepřihlášený uživatel

#14 Petra Šuková

2012-06-13 13:31

Já jsme petici podepsala hlavně kvůli tomu, že mě nebaví po debilních a nesmyslných reportážích od celého okolí poslouchat- ta tvoje hra byla v televizi, prý ničíte přírodu.. A teď další kec.. je mi nepříjemné, když se musím rodině i kamarádům ospravedlňovat. A neříkejte mi, že se hájit nemusím. Před rodinou tedy určitě ano. A teď vyleze z Novy další blud a jsme zase u toho.. Takže asi tak.. Proto jsem petici podepsala a reklama, nereklama, za podpisem si stojím..
Puník

#15 Geocaching ale MŮŽE být nebezpečný...

2012-06-13 14:22

Dobrý den,

rád bych Vám před svým podpisem pod tuto petici sdělil, že sám Groundspeak varuje ve svých aplikacích, že Geocaching může, podtrhuji MŮŽE být nebezpečný, a že člověk má používat selský rozum. To, že to televize typicky zkrátila a udělala z kačerů hazardéry se životem na úrovni účastníků diamantového závodu je trestuhodné, ale doporučuji volit jiný přístup, než omluvu televize. Ta se Vám totiž odkáže právě na zmíněný disclaimer Groundspeaku a pošle Vás s celou omluvou do pr...yč. :)
Doporučuji tedy místo omluvy, požadovat uvedení podstaty Geocachingu na pravou míru, určitě to prospěje jak komunitě, tak hře jako takové více, než omluva. Můžete uvést, že se této hry účastní jak mladé rodiny s dětmi (můj případ), tak i důchodci (případ mých rodičů) a že úroveň nebezpečí je na zvážení každého jednotlivce. Úroveň, která je navíc apriori indikovaná obtížností keše.
Mám tedy za to, že místo omluvy, která půjde televizi "těžko přes pysky", by mohli udělat krátký vstup o této hře a nejenom tak pomoci komunitě hráčů, ale sami mít materiál pro zpravodajství. A kout železo, dokud je horké.
Ondřeje jsem neznal, ale určitě to byl upe normální týpek jako my všichni a ať už přecenil svoje síly, nebo zahynul úkladně, rozhodně by nechtěl, aby byl Geocaching démonizovaný. :)

Děkuji za pochopení... :)

Nepřihlášený uživatel

#16

2012-06-13 14:55

Je to docela naivní si myslet, že arogantní televize jako Nova by se omluvila. Často nehraje fér a divákům ukazuje a říká pouze to, co se jí zrovna hodí. Zvláště ty její koláče sledovanosti. Nova, trapnost sama.
Grga

#17 Připojuji se k žádosti o zrušení petice

2012-06-13 15:04

Ahoj, domnívám se, že tuto petici v lepším případě budou na Nově ignorovat. V horším se jí chopí další z jejich uslintaných reportérů a půjde s ní rovnou za Osvejdovou rodinou, s dotazem, co že si o tom myslí oni. Milý autore petice, chceš mít na svědomí jejich další trápení? Takže jsem pro zrušení. (Mimo to, že mi příjde nesmyslná.) Dík. Grga

Nepřihlášený uživatel

#18

2012-06-13 15:21

Každá hra je nebezpečná tak, jak si ji kdo udělá. Geocaching jako takový nebezpečný není, jen jsou jedinci, co lezou tam, kam nemají a to i bez geocachingu. Naopak, každá schránka je umístěna tak, aby při dodržení obecných pravidel a doporučení v listingu, byla bezpečně odlovitelná.
Tím samozřejmě nemyslím konkrétního člověka a tím méně Ondřeje, který jistě věděl a znal co terén 5 obnáší. Navíc byl nalezen uplně jinde, než je umístěna kterákoli schránka této hry. Čili jeho nehoda vůbec nemusela s Geocachingem souviset.
Když se utopí rybář při rekreačním plavání, tak se také bude říkat, že rybaření je nebezpečné? přijde mi to uplně stejné.
mirotiro

#19

2012-06-13 15:22

Vzhledem k tomu, že nova si bude dál mlet svoje bych tu petici nakones stáhl, ale i nadále souhlasím...
Tom

#20 Neumíte respektovat přání rodiny?

2012-06-13 16:38

Rodina si přála NEPITVAT SE v té události. Jakkoliv. Takže prostě TEČKA.

Pokud je autor takové hovado a nezáleží mu ani trochu na pozůstalých, měl by se na pár týdnů zahrabat pod zem...

Nepřihlášený uživatel

#21

2012-06-13 17:31

Koukám, že autor je hodně svéhlavý. Přece jenom jsem čekal, že to odstraní.
Blijící smajlik

#22 22

2012-06-13 18:02

Takovou ptakovinu jako je tahle petice jsem dlouho nepotkal. Vy kdo jste to podepsali - opravdu si myslíte, že GC NENÍ nebezpečný? Opravdu jste aspoň jednou neměli při hledání ten pocit, že už jste za čárou ale přesto pokračovali? To jste vsichni takovi zelenaci? Blijící smajlik.

Nepřihlášený uživatel

#23

2012-06-13 18:31

dle meho geocaching neni nebezpecny!

lidi jsou si sami sobe nebezpecny.... jestli umistim kes na strom je me uvazeni - ne geocachingu. jestli polezu na ten strom - je me uvazeni.... a kolik takovych kesi je??? mame tu 30 000 kesi.. kolik z nich je T5tek??? 2000???

jestli petice bude pokracovat nebo nebude... nechal bych to na autorovi jestli ano nebo ne a na tech kteri se pod ni podepsali.. pripadne se rozhodli jinak tak jako ja a svuj podpis smazali... ale nemyslim ze je tu potreba delat takovehle halo, cim z davat reporterum dalsi impulsy.... "kaceri nejsou jednotni, pulka si mysli, ze hra je nebezpecne (ne-li vetsina)" .... atd atd ...

nicmene ze je tu spousta napadu jak se maji zachovat.....

proste to nereste... kdo se chce podepsat at se podepise, kdo ne at nepodepisuje..... ale radsi nez toto usili bych videl zakladani kesi s rozumem a hlavne jejich odlov..... sice zde to s geocachingem patrne nemelo nic spolecneho, ale melo by to byt varovani pro ostatni kacery... neprecenujte sve sily a hlavne ... NIKDY NECHODTE SAMI!

projevte trosku ucty, poslete na misto kytku nebo zapalte svicku jako sousta dalsich inteligentnich kaceru, kteri zacali tuto situaci resit timto zpusobem.

je to jen hra, neni nebezpecna, je jen takova, jakou si ji udelame, tudiz si ji muzeme udelat i nebezpecnou.

bad

#24 Re:

2012-06-13 18:43

#23: -

tady další nadpis o nebezpečném geocachingu.

http://zpravy.tiscali.cz/obet-nebezpecneho-geocachingu-ondrej-33-uvizl-v-mostnim-piliri-143014

 

Takže by jste měli začít psát petici i na tento server vy kašpaři.


Nepřihlášený uživatel

#25 Re: Re:

2012-06-13 20:02

#24: bad - Re:

proc jsi to psal v reakci na predchozi prispevek??? kaspare :-)