Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Kontaktujte autora petice

100 DNŮ UPLYNULO OD VOLEB PANA PRIMÁTORA A RADY MĚSTA - OBČANÉ ČEKAJÍ .....

2015-02-13 11:14:49

100 DNŮ OD ZVOLENÍ PRIMÁTORA A RADY MĚSTA - OBČANÉ STÁLE ČEKAJÍ ..... 

"Státy/města, obce/ začaly zasahovat lidem do života. Jsou to takzvaní „dobroseři“, jak jim říkáme a ti chtějí páchat dobro za každou cenu."                                                

                                                       VÍCE NEŽ JEN ZAJÍMAVÝ CITÁT - SOUHLASÍTE ?

 

Bývalí radní Ostravy před dvěma lety chtěli, aby útulek zaměstnával městskou veterinářku. Město by tak ušetřilo za léčbu i čipování psů. Proti tomu brojila Komora veterinárních lékařů s tím, že to neumožňuje její profesní řád. Podle něj totiž nesmí být veterináři závislí na chovatelích zvířat.

Ostrava tehdy ale profesní řád obešla. Jak?........................

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/mezi-zviraty-na-severovychode-zeme-se-siri-nemoci-fsd-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150211_2138750_ostrava-zpravy_jog

PRIMÁTOR OSTRAVY ing.TOMÁŠ MACURA :

„Druhou otázkou, kterou osobně mám, je, jestli skutečně bylo nezbytně nutné, aby tuto příhodu zaplatilo životem 37 psů. Neb parvoviróza je infekční onemocnění, které je u dospělých psů léčitelné v 98 procentech případů,“ dodává primátor.

http://www.rozhlas.cz/ostrava/aktualne/_zprava/mesto-odebralo-provozovani-utulku-ostravskym-straznikum--1454837

JUDr. ERIKA HÁJKOVÁ v Parlamentních listech :

Čipování lidských bytostí je skutečností

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Erika-Hajkova-Cipovani-lidskych-bytosti-je-skutecnosti-361673


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Útulek pro nalezené psy - od 18.2.2015 opět v provozu !!! - Základní informace o útulku pro nalezené psy.

2015-02-11 20:42:34

Útulek pro nalezené psy /TEXT Z WEBU MP OSTRAVA /

http://www.mpostrava.cz/WebForms/Stranky/Detail.aspx?Id=62&IdParent=0

Všichni nám dáte asi za pravdu, že "pes je nejlepší přítel člověka". Ale jsme také my jejich nejlepší přátelé?

Pes je schopen pro svého pána udělat mnoho. Psi pomáhají zrakově postiženým, hendikepovaným a osamoceným lidem prožít radostný a plnohodnotný život. Hledají pod sněhovými lavinami zasypané lidi, zachraňují je z vodních toků a jsou schopni pro záchranu svého pána nasadit i svůj vlastní život. A co děláme my - lidé pro své čtyřnohé kamarády? 

Ročně skončí stovky psů přivázaných u stromů, vyhozených z aut a zbídačených v popelnicích. Tak jim někteří z nás oplácejí jejich bezmeznou lásku. Naštěstí se ale mezi námi najdou i takoví, kteří chtějí těmto osamoceným psům pomoci najít nový, lepší domov.

Město Ostrava v roce 1998 zřídilo Útulek pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích. Jeho kapacita je 149 kotců, z toho 119 kotců je určeno pro zdravé psy a ostatní kotce jsou vyhrazeny pro umístění nově přijatých a nemocných psů. 
Pokud je pejsek přijat do našeho útulku, je mu poskytnuto základní veterinární vyšetření. Veterinář zkontroluje jeho zdravotní stav, provede odčervení, vakcinaci, ošetří zranění a provede další potřebná opatření. Po uplynutí karanténní lhůty je pes umístěn do kotce, kde čeká na svého nového majitele. Cílem útulku je poskytnutí maximální možné péče našim svěřencům. 

Je ale samozřejmé, že pro psa nemůže být nic lepšího než starostlivý majitel, který bude mít svého psa rád. Proto děkujeme všem lidem, kteří si u nás vybrali psa a umožňují mu prožít šťastný a spokojený život.

Kde nás najdete?
Ostrava - Třebovice
ul. Provozní 4

SKUTEČNĚ I V OSTRAVĚ TO JDE :

ANI SLOVO O POVINNÉM ČIPOVÁNÍ A ČIPECH RFID, ANI SLOVO O KONTROLÁCH A POKUTÁCH V LIKVIDAČNÍ VÝŠI, ALE NORMÁLNÍ LIDSKÝ PŘÍSTUP NEJEN KE PSŮM , ALE TAKÉ KE SPOLUOBČANŮM V OSTRAVĚ !!!

Od 18.2. 2015 opět v provozu !!!

„Pokud se neobjeví nové onemocnění, předpokládáme, že útulek by mohl znovu začít přijímat a vydávat psy 18. února,“ dodal Paciorek.

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/mezi-zviraty-na-severovychode-zeme-se-siri-nemoci-fsd-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150211_2138750_ostrava-zpravy_jog

 ALE TAKÉ :

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/utulek-dal-provazi-rada-otazniku-pomuze-je-vyresit-narizeny-audit-20150212.html

Aktuální situace v útulku         
od 18.2.2015 opět v provozu !!!


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

ČASOPIS TÝDEN : PŘICHÁZÍ DOBA ČIPOVÁ - BEZ KOMENTÁŘE - 8,9 miliardy $ v roce 2014 - Na Slovensku to přesně pojmenovali UŽ V ROCE 2013 : JE TO "BIZNIS" !!!

2015-02-09 16:32:22

 

 
 

Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Obce na Novojičínsku připravily bonusy pro pejskaře - netřeba nic dodávat ! ! !

2015-02-09 11:35:35

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/obce-na-novojicinsku-pripravily-bonusy-pro-pejskare-20150208.html

Karel Kryl - Maškary - aneb Cvičení lidé ( Moderní otroci )

https://www.youtube.com/watch?v=7HK-aNzQmaY

http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/prezentace/tiskoviny/unor-2015/#vy-se-ptate

  8 Vy se ptáte, radnice odpovídá

 V OSTRAVĚ NOSÍ ČIP VÍCE NEŽ 18 000 PSŮ - JE TO SKUTEČNĚ DRTIVÁ VĚTŠINA  ?

Nové vedení města hodlá v dohledné době zkušenosti z dosavadního uplatňování podmínek pro povinné čipování psů v Ostravě posoudit .

Lenka Frömlová, odbor ochrany životního prostředí magistrátu: „Od roku 2013 platí na území statutárního města Ostravy obecně závazná vyhláška, která zavedla registr chovatelů psů. Vyhláška stanovila povinnost ostravským chovatelům psů označit své psy čipem a do tohoto registru se přihlásit. Přijetí vyhlášky umožňuje městům a obcím zákon na ochranu zvířat. Zákon přitom nechává na úvaze jednotlivých měst, zda tuto zákonnou možnost využijí či nikoli. S ohledem na vysoký počet psů chovaných ve městě a s tím spojených problémů (zatoulaní psi, opuštění psi, volně pobíhající psi mimo dosah chovatele, případy ublížení na zdraví lidem, psům nebo jiným zvířatům), se město Ostrava rozhodlo obecně závaznou vyhlášku přijmout.

Od doby účinnosti vyhlášky chovatelé, kteří se přihlásili do evidence chovatelů, označili čipem více než 18 200 psů. Toto číslo hovoří o odpovědnosti drtivé většiny chovatelů ke spoluobčanům, tak i ke svým psům a ostatním zvířatům. K otázce možného zdravotního poškození aplikací čipu město Ostrava cituje stanovisko prof. MVDr. Miroslava Svobody, CSc., profesora Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, které tento odborník zpracoval na žádost Komory veterinárních lékařů ČR dne 1. 8. 2013. Dle jeho názoru v případě aplikace čipu v souladu se správnou veterinární praxí, tj. aplikace čipu je prováděna kvalifikovaným odborníkem, čipem, který je určen pro zvířata, jsou dodrženy zásady asepse, kůže není vícenásobně perforována, nejsou významně poškozeny okolní tkáně a čipované zvíře je zdravé, vážnější zdravotní poškození nehrozí.“

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

 
 

Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Vážený pane primátore, vážené dámy a pánové - zastupitelé města Ostravy ! Zastavte čipování alespoň tam, kde můžete ihned ! V OSTRAVĚ !!! http://www.petice24.com/a/43512

2015-02-07 18:40:59

S čipem v ruce otevřete dveře, s čipem v hlavě uslyšíte barvy

PŘICHÁZÍ DOBA ČIPOVÁ

Švédští Velcí bratři Už to začíná. Ti nahoře nás chtějí očipovat jako psy

Čipování dětí Brazilské školy zavádějí mikročipy proti záškoláctví

http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/s-cipem-v-ruce-otevrete-dvere-s-cipem-v-hlave-uslysite-barvy_332650.html#.VNZaAy5qClc

 
ZKOUŠEJÍ, CO VŠE SI MOHOU DOVOLIT - A UŽ JE TOHO VÍCE NEŽ DOST !

http://www.petice24.com/a/43512

 
 

Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

VÝROČÍ - 110 let od narození Jana Wericha

2015-02-06 12:11:52

 

 

"TO CO MÁM RÁD, NEDÁM SI BRÁT A CHCI PRO TO BOJOVAT A NE S LUMPY TANCOVAT", ŘÍKAL JAN WERICH !

  http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3308889

 

PSÍ ŽIVOT V OSTRAVĚ :

BYL TO REGION RAZOVITY / JAREK NOHAVICA / , TEĎ UŽ JE TO TÉŽ REGION HRŮZA / MICHAL HRŮZA /..... A UŽ JE TOHO VÍCE NEŽ DOST ! ! !

Chovatel 1) psa chovaného na území statutárního města Ostravy je povinen nechat psa trvale označit elektronickým čipem ......... OZV č.9/2012 z 24.10.2012

Mikročip zavedený pod kůží na ruce místo průkazu zaměstnance zavedli v jednom novém švédském ..... 2015

Žádná svobodná volba nebo lidská práva - OSTRAVA !!!.

 
 

Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Hlavní česká a slovenská média varují před vynucováním čipování lidí !

2015-02-05 21:07:34

ZKOUŠEJÍ, CO VŠE SI MOHOU DOVOLIT - A UŽ JE TOHO VÍCE NEŽ DOST !

http://www.necipujtenas.cz          http://www.petice24.com/a/43512

5. února 2015: Hlavní česká a slovenská média varují před vynucováním čipování lidí ! Poukazují v této souvislosti na vážný morální hazard a zřetelná rizika pro zachování lidské svobody, soukromí celé naší civilizace! – Společenství webu Necipujtenas.CZ informovalo ve svém článku již 30. ledna roku 2015 o pokusu vyvolat módní vlnu implantací RFID identifikačních transpondérů lidem/zaměstnancům ve Švédsku, který podpořil sebeočipováním také dlouholetý/známý reportér prestižní britské BBC. Ve dnech 3. a 4. února 2015 pak věnovala hlavní česká i slovenská média tématu čipování lidských bytostí nezvykle velkou pozornost. – „TV Markíza“, nejsledovanější slovenská soukromá televize a její hlavní večerní zpravodajská relace „ Televízne noviny “, například odvysílala 3. února kromě popisu švédské ´čipovací kauzy´ také anketu, kde se drtivá většina občanů vyslovila proti implantacím mikročipů do svých živých organismů. Jedna respondentka třeba uvedla: Stačí, že už čipují také psy a teď už také lidi?

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/300523-cip-implantovany-pod-kuzi-nastroj-sledovani-nebo-uzitecna-novinka/; http://www.tvnoviny.sk/videospravy/televizne-noviny/v25855_televizne-noviny; http://www.necipujtenas.cz/Files/necipujtenas/bbc-the-daily-telegraph-tvnz-epicenter-stockholm-rfid-microchipping-employees-sweden-january-2015.jpg; http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3308161, Dopolední Radiožurnál (4. února 2015, stopáž 09:08:18 až 09:08:34, 09:11:35 až 09:14:42); http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3307856, Šedesát minut (3. února 2015, stopáž 21:16:43 až 21:24:19)

http://www.necipujtenas.cz/Files/necipujtenas/tv-markiza-ct24-radiozurnal-
hurka-zouzalik-vyborna-vacha-karlik-benda-macko-warns-against-risks-of-rfid-
technology-czech-republic-february-2015.jpg

 

2015: Doc. JUDr. „PETR HŮRKA“, Ph.D. – univerzitní pedagog/odborný konzultant pracovního práva; působil jako docent na „KATEDŘE PRACOVNÍHO PRÁVA A PRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ PRÁVNICKÉ FAKULTY UK“

 

2015: Novinář/publicista „MAREK ZOUZALÍK“, jenž mj. pracoval pro „HOSPODÁŘSKÉ NOVINY“ („IHNED.CZ“) v rámci spol. „ECONOMIA, A.S.“

 

ÚTULEK V TŘEBOVICÍCH JE STÁLE JEŠTĚ UZAVŘEN . OD 6.1.2015 -   x.x.2015  / 4.2.2015 ??? /

 

 

 

 

 
 

Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Švédská firma očipovala zaměstnance ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

2015-02-03 13:13:34

Mikročip zavedený pod kůží na ruce místo průkazu zaměstnance zavedli v jednom novém švédském kancelářském komplexu. Takzvaná identifikace na rádiové frekvenci (RFID) umožňuje „očipovaným” pracovníkům vstoupit do budovy nebo použít kopírku, aniž se musejí legitimovat. ...

Čip si nechalo dobrovolně implantovat na 400 zaměstnanců hi-tech centra. Mezi nimi byl na zkoušku i technologický reportér BBC Rory Cellan-Jones. Nastřelení čipu nebylo podle něj o moc bolestivější než injekce.

Firma vyrábějící mikročipy doufá, že jednou s nimi zaměstnanci budou moci zaplatit i sendvič v kantýně nebo že čip nahradí přihlašovací údaje do počítače. Čipy mohou být naprogramovány také tak, aby v sobě nesly kontaktní informace a komunikovaly s aplikacemi v chytrých telefonech.

„Chceme pochopit tuto technologii dřív, než velké korporace a velké vlády přijdou s tím, že se mají všichni nechat očipovat, třeba berní úřad, Google nebo Facebook," řekl BBC hlavní krizový manažer budovy Hannes Sjoblad.

Všechny budovy komplexu budou řídit počítače prostřednictvím technologie Microsoftu nazvané Internet of Things. Ta sama sdělí správcům kupříkladu to, kdy je třeba zalít kytky, nebo že je nutno uklidit zasedačku.

http://www.novinky.cz/ekonomika/360539-svedska-firma-ocipovala-zamestnance.html

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5479-stovce-zamestnancu-svedske-firmy-aplikuji-podkozni-cip

a ešte 2 krátke videá

TV Markíza - 2:22 min

http://www.youtube.com/watch?v=Dx9gaa6a7d8


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

PA...... - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/215452801240005/

2015-02-02 22:28:53

Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

PSÍ ŽIVOT V OSTRAVĚ - IV -. Další úhyn pejsků v Třebovickém útulku !

2015-01-31 14:53:50

Otevření útulku v Třebovicích bude asi odloženo !

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/trebovicky-utulek-hlasi-dalsi-uhyn-psu-20150128.html

http://www.mpostrava.cz/WebForms/Utulek/PsiKompet.aspx?PanelSubNav=1

 

http://ostrava.idnes.cz/povinne-cipovani-psu-ostrava-d2c-/ostrava-zpravy.aspx?c=A140204_2030198_ostrava-zpravy_mav

?????  Primátor odpovídá občanům - http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/kampane  ?????  ing. MACURA MBA !!!

Krabička s čipem, kterou ostravskému primátorovi předali zástupci petičního

Dárek pro pana primátora Ostravy p.KAJNARA  v dubnu 2013  http://oidnes.cz/13/043/sp5/JOG4ac1e6_cip.jpg

Podobně to vidí i radní v Mariánských Horách a Hulvákách, kde zatím nemá čip 343 psů z evidovaných 967.

"Nejsme zastánci povinného čipování a říkáme to už od doby, kdy zastupitelé města vyhlášku schválili. Kdo chtěl, mohl si dřív pejska očipovat dobrovolně, nepotřeboval k tomu žádné nařízení. Ale žijeme v právním státě, kde je potřeba vyhlášky respektovat, proto vyzýváme pejskaře, aby vyhlášku neporušovali a vyhnuli se případnému finančnímu postihu," říká místostarosta Jiří Boháč.

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/povinne-cipovani-psu-ostrava-d2c-/ostrava-zpravy.aspx?c=A140204_2030198_ostrava-zpravy_mav

 http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/215452801240005/


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - OstravaSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...