Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Kontaktujte autora petice

VOLBY SE BLÍŽÍ - NERVOZITA STOUPÁ .......

2018-08-01 13:30:01


 

Mgr. Václav Kubín, kandidát na ostravského primátora v komunálních volbách roku 2018 za hnutí SPD, bude usilovat o zrušení povinného čipování nejlepších čtyřnohých přátel člověka !

Odmítl taktéž podpořit budoucí vynucované čipování občanů ČR !

 

 

1. srpna 2018, 31., 23. července 2018 etc.: Kandidát na ostravského primátora v komunálních volbách roku 2018 za hnutí SPD bude usilovat o zrušení povinného čipování nejlepších čtyřnohých přátel člověka! Odmítl taktéž podpořit případné budoucí vynucované čipování občanů České republiky! – Vážený pan Mgr. Václav Kubín, odborník na ochranu životního prostředí, pěstitel cizokrajných rostlin (czplants.com) a kandidát na primátora statutárního města Ostravy a starostu městského obvodu Ostravy-Poruby za hnutí SPD, odmítl prosazovat povinné čipování psů, dalších zvířat a navíc také lidských bytostí, občanů ČR! Podepsal 23. července 2018 ANTI-čipovací petici Váženého pana Petra Hadaščoka nst., kterou již dříve signovaly stovky dalších významných osobností (např. někdejší europoslanec Petr Mach). V exkluzivním vyjádření pro Necipujtenas.CZ ze dne 1. srpna 2018 Vážený pan Václav Kubín uvedl, že bude konzistentně usilovat o zrušení předpisů, které vynucují implantaci invazivních elektronických předmětů do živých těl pejsků a dalších živých tvorů včetně člověka. Lidé by si měli o něčem takovém podle něj svobodně rozhodnout sami! Nikoliv, že jim to nařídí nějaký papaláš! Důrazně taktéž odmítl legislativní spojování povinného čipování a očkování. „Jde o nepřijatelnou situaci, kterou je nutné změnit, vysvětlil Vážený pan Mgr. Kubín krom jiného v reakci na novelu veterinárního zákona z roku 2017, kterou inicioval mj. zákonodárce TOP 09. – Společenství webu Necipujtenas.CZ (SwN) dodává: Čipování totiž jako systém za více než dvě desítky let své existence nedokázalo nikde na světě vyřešit problémy s týráním čtyřnohých živých tvorů, jejich touláním, krádežemi, pašováním, množením nebo znečisťováním veřejných prostranství a samozřejmě už vůbec nikoliv s jejich nemocností. – Nefunkční moloch nelze občanům vnucovat a tlačit je k tomu, aby se na něm navíc nedobrovolně finančně podíleli, jestliže existují daleko úspěšnější metody označování/navracení zatoulaných zvířat zpět domů. Patří k nim především policejní foto-identifikační metoda rozpoznávání tváří zvířat i člověka v návaznosti na mobilní/internetové aplikace a sociální sítě/média, DNA značení/vzorkování, klasické i elektronické známky, adresáře, GPS moduly a v neposlední řadě osvěta včetně propagace dobrých příkladů soužití mezi zvířaty a lidmi obzvláště ve městech. Vždy však musí být na svobodném zvážení majitele zvířete, jak a zda vůbec provede označení svého čtyřnohého domácího mazlíčka.

NELINKA12.jpg

NELINKA12.jpg

 

FB_IMG_1533154950982.jpg

 


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava - již není mezi námi !

Osvěta nebo vymývání mozků ???

2018-07-26 10:30:44

https://www.blansko.cz/clanky/2018/07/deti-se-prisly-podivat-do-psiho-utulku

Osvěta nebo vymývání mozků ???

Děti se přišly podívat do psího útulku

23. července 2018, ostatní, přečteno: 665×

Ke konci školního roku navštívila psí útulek města Blanska zhruba stovka žáků se svými pedagogy.

Pro žáky třetích tříd ZŠ se zde konaly exkurze, jejichž náplní byla prohlídka areálu psího útulku, vysvětlení, jak probíhá odchyt a vakcinace psů, problematika v umísťování psů, osvěta okolo nelegálních chovů psů tzv. množíren, čipování psů a podobně.

Celá exkurze trvala jednu vyučovací hodinu, nejvíce však děti zajímal osud jednotlivých pejsků v útulku,

https://www.echo24.cz/a/S6MZD/v-praze-za-rok-zmizelo-20-tisic-psu

https://www.denik.cz/cestovani/s-mazlickem-k-mori-bez-cipu-ockovani-a-pasu-to-nepujde-20180726.html


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava - již není mezi námi !

ČIPOVACÍ LOBBY OPĚT ÚTOČÍ - POCHOPITELNĚ TO NĚKDO MUSÍ FINANCOVAT !

2018-07-14 06:48:28
Anglie je zaplavená nemocnými štěňaty z českých množíren, říká jejich zachránkyně. /ZACHRÁNKYNĚ ??? - FRBUL ?!?/

Zdroj: https://www.lidovky.cz/anglii-plni-nemocna-stenata-z-ceskych-mnoziren-rika-zena-ktera-je-pomaha-vysvobozovat-gqj-/zpravy-domov.aspx?c=A180712_151559_ln_domov_ele

A NĚKDO TADY LŽE ! POLICIE ČR TO NENÍ !!! A POKUD POLICIE VÍ O MNOŽÍRNÁCH, PROČ NEKONÁ ??? JE TO VELA, VELA PODOZRIVÉ - TO PRO "ZACHRÁNKYNI" PEJSKŮ ZE SLOVENSKA !

ZASE DALŠÍ NEZISKOVKA - VELMI ZAJÍMAVÉ !!!

https://www.extra.cz/neziskova-organizace-oz-frbul-vydala-svou-prvni-vtipnou-knizku-ze-zivota-francouzskeho-buldocka-huga-video

Co dělá organizace Frbul?

„Snažíme se hlavně o osvětu, upozornit na to, aby lidé nekupovali psy z množíren. Také říkáme, jak pes z množírny vypadá. Šíříme osvětu i ve školách. Také vysvobozujeme feny z množíren poté, co už jsou pro chovatele zbytečné, opět je uzdravujeme a vracíme do normálního života. Pak jim hledáme nové majitele, které pečlivě vybíráme a i po předání stále kontrolujeme.“ (Natália Špalková)


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava - již není mezi námi !

MEMORANDUM - 30. 4. 2018 Architektonická soutěž na novou koncertní halu bude ještě letos !!!

2018-06-26 19:12:01

ZDRAVÝ ROZUM VOLÍ JAKO PRVNÍ  - NEMOCNICI NA FIFEJDÁCH  !!!      /9.OPERAČNÍCH SÁLŮ/

69243-macura_profil_top.jpg

 

Primátor Tomáš Macura podepsal za město Ostrava memorandum s vládou České republiky a Moravskoslezským krajem.

 Memorandum stvrdilo spolupráci těchto tří subjektů při výstavbě koncertního sálu Janáčkovu filharmonie, vědecké knihovny a galerie Bílý stín, která bude přístavbou Domu umění.

Memorandum stvrdilo spolupráci města, kraje a vlády při výstavbě tří významných objektů v Ostravě. Během návštěvy vlády v našem kraji je v Třinci podepsali primátor Ostravy Tomáš Macura, hejtman Ivo Vondrák a ministr kultury v demisi Ilja Krejčí.

Koncertní sál Janáčkovy filharmonie bude stát 1,45 miliardy korun. Stát přispěje částkou 600 milionů, město 550 miliony a kraj 300 miliony korun. Letos bude vyhlášena architektonická soutěž, sál by se měl začít stavět v roce 2022.

Moravskoslezská vědecká knihovna zvaná Černá kostka bude postavena podle aktualizovaného vítězného návrhu architektonické soutěže z roku 2006. Stavbu za 1.35 miliardy bude hrazen státem (800 mil. Kč), krajem (400 mil.) a městem (150 mil.). Stavět se má začít v polovině roku 2020, knihovna bude hotova v roce 2022.

Přístavbou domu umění bude Galerie 21. století Bílý stín. Náklady dosáhnou 600 milionů korun, stát přispěje 300 miliony město a kraj shodně částkou 150 milionů korun. Výstavba začne v roce 2020 a potrvá dva roky.

„Ostrava již desítky let usiluje o výstavbu koncertní haly s perfektní akustikou, dostatečným místem pro posluchače a zázemím pro Janáčkovu filharmonii Ostrava. V letošním roce vypíšeme architektonickou soutěž. Mimo odborné veřejnosti oslovíme i tři mezinárodně uznávané architektonické kanceláře, které mají zkušenosti s projektováním koncertních síní, jež v praxi již prokázaly své akustické kvality,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Tomas-Macura-61560/clanek/Architektonicka-soutez-na-novou-koncertni-halu-bude-jeste-letos-85828MEGALOMANIE
 
PRIORITA č.1 - ZDRAVÝ ROZUM VOLÍ NEMOCNICI !!!
                          /9.OPERAČNÍCH SÁLŮ/
 

Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava - již není mezi námi !

TAK CO ??? – STRATEGICKÉ MILIARDOVÉ PROJEKTY / např. TRAMVAJOVÁ TRAŤ KE GLOBUSU /, NEBO PRO VŠECHNY OBČANY MĚSTA OSTRAVY / např. VÝSTAVBA NOVÉ BUDOVY V MNO NA FIFEJDÁCH S 9.ti OPERAČNÍMI SÁLY / ???

2018-06-24 19:46:54

 

ZDRAVÝ ROZUM VOLÍ NEMOCNICI !!!

 

Stát /a ani samospráva obce/ by neměl jakkoliv zbytečně omezovat svobodu a práva občanů, pokud to není nezbytně nutné . Pokud není nezbytně nutné čipování psů ve většině měst a obcí a nejen v ČR , tak příčiny a jejich řešení je třeba hledat jinde ! / BIZNIS !!! /

MERCI_NELA.jpg


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava - .... SPOLUAUTOR PETICE již není mezi námi !

IDE IBA O BIZNIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A JAK TO VYPADÁ V NĚMECKU ??? !!!

2018-06-11 14:29:41

.

Tak znělo hodnocení slovenských politiků SNR před zrušením zákona o povinném čipování psov, mačiek a fretiek !!!

BUDE TO INSPIRACE PRO NAŠE POSLANCE ČI SENÁTORY ??? ... A JAK TO VYPADÁ V NĚMECKU ???  !!!

 

situace_s_čipovánímn_v_Německu_2015_-_Sasko_svobodné_bez_čipování_v_Bavorsku_povinné_pouze_tetováni2.jpg


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava - již není mezi námi !

.Na zasedání ZSMO 23.5.2018 ......STYDÍM SE, JE TO STEJNÉ JAKO PŘED 29 ROKY !!!

2018-05-24 15:25:17

.

Na zasedání ZSMO 23.5.2018  z cca 50.ti přítomných zastupitelů města Ostravy  ani jeden nezvedl ruku pro změnu či zrušení OZV č.12/2012 - povinné čipování psů - to samo vypovídá mnohé o nutnosti změn při podzimních komunálních volbách . V Ostravě žijí "ELITY"které se chovají tak, aby si „pošolíchaly ego“ NEBO jsou i takoví, kteří  mají oprávněné obavy a není jich málo - SMUTNÉ !

 

Jen se zviditelňujete.

Jste vyvolená elita, pořád chcete lidi vodit za ručičku, ale oni nejsou hloupí ! Bohužel - doba MAMULOVA se vrací !!!

https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Tomas-Macura-61560/Article

LH_2012.jpg


Petr Hadaščok , Ostrava - .... SPOLUAUTOR PETICE již není mezi námi !

Na zasedání ZSMO 23.5.2018 ......

2018-05-24 15:18:46

9.8.2017 P.L.

 

Jste vyvolená elita, pořád chcete lidi vodit za ručičku, ale oni nejsou hloupí ! / To platí i pro Ostravu ! /                   ELITA, NEBO TAKÉ SUPERŠMEJDI ? A VŠICHNI NEJSOU ZVOLENÍ ZASTUPITELÉ, JSOU TO I LIDÉ PLACENI MĚSTEM .

 

Na zasedání ZSMO 23.5.2018  z cca 50.ti přítomných zastupitelů města Ostravy  ani jeden nezvedl ruku pro změnu či zrušení OZV č.12/2012 - povinné čipování psů - to samo vypovídá mnohé o nutnosti změn při podzimních komunálních volbách .

 

 


Petr Hadaščok , ..... Ostrava - j SPOLUAUTOR PETICE již není mezi námi !

Přihláška do diskuze na zasedání ZMO dne 23.5.2018

2018-05-21 14:32:56

STATUTÁRNÍ  MĚSTO  OSTRAVA  –

 ZASTUPITELSTVO  MĚSTA   ČÍSLO MATERIÁLU :   PŘIHLÁŠKA DO DISKUSE*             na  23.05.2018  

JMÉNO A PŘÍJMENÍ : Petr Hadaščok nst.    

  MÁM TRVALÝ POBYT NEBO JSEM VLASTNÍKEM    ANO  ....  NEMOVITOSTI NA ÚZEMÍ MĚSTA  OSTRAVY                                            

          BUDU DISKUTOVAT NA TÉMA:     BOD: DOTAZY, PŘIPOMÍNKY A PODNĚTY OBČANŮ :                                         

Již dříve a to po dobu několika let – od roku 2012 jsem /a nejen já a nejen e-mailem/ předložil zastupitelstvu MMO m.j. jako návrh funkční OZV , která je již v praxi ověřená a zvýhodňuje slevou z poplatku za psa tu skupinu chovatelů psů, kteří mají psa s čipem ! Navržená sleva je ve výši 50 % a lze navrhnout i jinou výši slevy ! Ostrava je nemocné město a je třeba zahájit léčení !  Každý chovatel si může zvolit, zda bude platit poplatek za psa v plné výši pro psa bez čipu/ , nebo zda bude mít psa s čipem a tím i slevu z poplatku za psa ! Mnoho dalších návrhů nebylo vyslyšeno či spíše bylo bojkotováno a autoři velmi často zesměšňování  !     

                           OSTRAVA UŽ NENÍ JEN MĚSTEM HORNÍKŮ A HUTNÍKŮ, UVĚDOMTE SI TO ! 

  Zcela zásadní je ale otázka vztahu člověka a zvířete. Jsem si jist, že pro mnoho majitelů (lepší slovo by ale bylo kamarádů) je strašná představa jak samotné aplikace transpondéru RFID, tak jeho trvalé přítomnosti v těle zvířete. U živých tvorů k ryze technickému hledisku přistupuje ještě etický rozměr - otázka svědomí. Pivnímu sudu je úplně jedno, že má za držadlem přišroubovánu krabičku. Ale psovi nebo i kočce určitě není jedno, že má takovýto cizí předmět pod kůží na levé straně krku ! Stejně tak to není jedno jejímu majiteli - CHOVATELI ! Proto má povinné čipování zvířat několik úhlů pohledu. Jedním je zdravotní riziko. Druhým je ochrana osobních údajů. Třetím, a dle mého nejdůležitějším, je vzájemné pouto, které si dvě živé bytosti mezi sebou vytvoří. ..... Dalším je otázka náboženství - křesťanství ..... a také otázka svědomí .... A je mnoho osaměle žijících spoluobčanů , často seniorů, pro které je jejich miláček jedinou a spolehlivou hodnotou . Také já mám rád svého psa a nejsem sám a nestydím se za to ! Hezký den všem slušným lidem přeje                                                                                                                                                                        Hadaščok Petr nst.                                                                                                                                                                                                                   ALE MY TU ODPOVĚDNOST URČITĚ PŘEVEZMEME A UDĚLÁME VŠE PRO TO, ABY V OSTRAVĚ BYLO LÍP řekl m.j. ing.T.M. 10/2014 PRO DENÍK .

V Ostavě žijí občané města. nikoliv zaměstnanci města či poddaní městských……..„ „ELIT“ !!!

Ve více než 60% měst a obcí v ČR není čipování psů povinné !!!​​​​                                                                               ______________ ___ BUDE LÍP ?_____________________________________________________    

 

* vyplněnou přihlášku do diskuse odevzdejte osobně informátorům v předsálí zasedací místnosti č. 306, pracovnicím odboru legislativního a právního v zasedací místnosti nebo zašlete elektronicky na některou z oficiálních emailových adres Statutárního města Ostravy.                    

 

                                                                                                                                           OSTRAVA!!!


Petr Hadaščok , Š.Š. - Ostrava - již není mezi námi !

Ministryně vlády ČR paní KARLA ŠLECHTOVÁ : HRDÁ NA SVOU ZEMI. .... MILUJI SVÉHO PSA . ..... MF Dnes.

2018-05-15 14:08:42

 

CO VY NA TO, OSTRAVŠTÍ PÁNI A PANÍ ZASTUPITELÉ A ZASTUPITELKY ? TAKÉ ............?

 

 

CO SE TO DĚJE V OSTRAVĚ ??? : MAMULAND VZOR 2018 ???

NEDÁM_HO2.jpg

                                              NELINKA14.jpg

 

 

                    

 

 

 

 

  NEDÁM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIKDY !!!

 

 

OSTRAVA OPĚT  MAMULAND ?  :

PPT12.jpg
 
 
 

15. května 2018: Oficiální zápis z 34. jednání Zastupitelstva Statutárního města Ostravy z 11. dubna 2018 (viz dokument níže). – Společenství webu Necipujtenas.CZ (SwN) smutně konstatuje, že ostravské zapšklé/neprostupné/mocenské struktury zase v dubnu 2018 vystrčily své drápky a pokusily se opět potlačit relevantní, slušný disent, který jim nejde na ruku a hájí pomocí mírového dialogu svobodný život Ostravanů. – SwN obzvláště upozorňuje na další zdokumentované případy (viz s. 9 až 11, 48 až 50, 70 až 71 aj. strany v zápisu), kdy část zastupitelů schvalovala nebo mlčela ve věci evidentního potlačování zákonné/svobodné diskuse; dokonce nepochopitelně oprávněného diskutujícího občana slovně napadala; Vážený pan ostravský primátor Macura nezvládl svou královsky placenou veřejnou funkci a v rozporu se zákonem o obcích, jednacím řádem zastupitelstva i výkladovými stanovisky Ministerstva vnitra České republiky včetně české justice zase zakázal oprávněnému občanovi doříct připravený pětiminutový projev ke konkrétnímu programovému bodu zveřejněnému na úřední desce, čímž nelegálně zasáhl dotčeného oprávněného občana včetně použití metody vypínání mikrofonu. Tato situace se za „panování“ Váženého pana primátora bohužel již několikrát tristně opakovala. – Doufejme, že hnutí ANO dokáže v nadcházejících komunálních volbách vyslat do boje o primátorské křeslo jinou osobnost, které nebude vadit svoboda slova a nebude mít potřebu si dokazovat svou silovou převahu nad občany, kteří jsou v evidentně slabším postavení než finančně, mocensky a také dalšími způsoby velmi dobře zabezpečené dosavadní vedení, které zklamalo důvěru občanů. A jaká to byla v roce 2014 ohromná naděje... Vždyť ostatně ani žádný primátor není ve své funkci na věky věků. – Paradoxně (vzhledem k totalitním historickým paralelám) se odvážně pustil do obhajoby plného práva občanů bez veřejné funkce na slušný dialog se zastupiteli Vážený pan zkušený zastupitel Babka z KSČM a Vážený pan Palyza (někdejší významný člen ČSSD). SwN jim za to velice děkuje. Ostatní zastupitelé cenzuru schvalovali nebo raději ze strachu mlčeli. – A tak to v Ostravě chodí, když papalášům stoupá moc a miliardy i tam, kde má být lidskost, vlídnost, vstřícnost k občanům a snaha pomáhat, nikoliv škodit, a mělo by vítězit umění hledat v dialogu WIN/WIN řešení. Někdo prostě na vysokou funkci již osobnostně, charakterově má a jiný nikoliv. Místo vstřícného a oboustranně přijatelného východiska vyrukují určití zastupitelé se silovým potlačením slušného disentu/opozice (SIC!). Voliči v komunálních volbách roku 2018 rozhodnou, zda si to nechají líbit ještě další 4 roky. Doufejme, že přijde osvobození i v této oblasti. Ostrava má spoustu již vyzrálých osobností, které by dokázaly občanům skutečně pomáhat, vykonávaly by pro ně v zastupitelské funkci opravdovou/moudrou/veřejnou službu s náležitou empatií a už by nepřipustily úděsné chování, které níže uvedený zápis zase zdokumentoval.

 
 

Petr Hadaščok , / Štefan Šustai - Ostrava - již není mezi námi ! /Sdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...