Petice za povinné očkování proti viru SARS-CoV-2

Kontaktujte autora petice

Poděkování za podporu petice a přání skvělého startu do roku 2022!

2021-12-29 11:42:26

Vážené podporovatelky, Vážení podporovatelé Petice za povinné očkování proti viru SARS-CoV-2,  

Především Vám děkuji za podporu vyjádřenou této petici a za projevení Vašeho občanského postoje! Určitě jsme peticí značně rozvířili veřejnou debatu. Medializací problému jsme významně napomohli vydání Vyhlášky o povinném očkování seniorů 60+ a především povinného očkování profesních skupin zdravotníků, personálu sociálních služeb a kritické infrastruktury. To považuji za velmi zásadní úspěch. Nový ministr zdravotnictví se již přestal "bít v prsa", že tu Vyhlášku zruší a říká, že ji případně upraví podle toho, jak se bude vyvíjet situace s epidemií variantou omikron. Jeho hlavní rádce, předseda vakcinologické společnosti, dokonce říká, že když povinné očkování, tak pro všechny 18+. Ministr Válek se nedávno vyjádřil ohledně povinného očkování 60+: "Chci zrušit věkové limitace povinného očkování. Takhle jsem to řekl." Takže uvidíme… V řadě vyspělých zemí nyní politická reprezentace seriózně diskutuje o zavedení povinného očkování proti viru SARS-CoV-2 po vzoru Rakouska.

Naše petice momentálně poněkud „usnula“ a podpisy již přibývají velmi pomalu. To je logický důsledek příchodu varianty omikron viru SARS-CoV-2. Prosazovat nyní povinné očkování stávající vakcínou vyvinutou proti spike proteinu varianty alfa poněkud postrádá smysl. Rozumní lidé a příslušníci  rizikových skupin již povětšině očkovaní jsou. Mnozí již dostali i 3. dávku vakcíny (k 29.12. ~2,3 milionu lidí; 2 dávky má již 6,6 milionu a na 2. dávku čeká 176 tis. lidí v ČR). Ti ostatní již tři dávky této vakcíny nestihnou, než se naplno rozjede vlna infekcí variantou omikron po půlce ledna 2022.

Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet v lednu a v únoru a kdy dorazí vakcíny upravené speciálně na variantu omikron. Je dobře možné, že naše petice se ještě bude velmi hodit, pokud upravené vakcíny dorazí včas (v březnu). Osobně bych preferoval, aby letošní zimní vlnou infekcí variantou omikron celá pandemie COVID-19 pro nás skončila, a aby až vakcína proti omikronu na jaře dorazí, abychom ji již nepotřebovali… Abychom si žádné další a úspěšnější varianty viru SARS-CoV-2 jako lidstvo již nevyšlechtili, a aby se z tohoto viru konečně stal také jenom endemický původce běžné sezónní „rýmy“. Věřím, že to je docela realistický scénář.

Přeji Vám všem, abyste díky plnému očkování absolvovali v případě nákazy variantou omikron jenom mírnou zimní virózu. Především Vám všem ale přeji skvělý rok 2022, ať již to máme všichni za sebou a žádné povinné očkování proti viru SARS-CoV-2 již na jaře prosazovat nemusíme!!!

Peter Šebo


Peter Šebo peter.sebo@outlook.cz - Praha 4 - vědecký pracovník, mikrobiolog, https://www.facebook.com/peter.sebo.39/Sdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

  • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
  • Spojte se s přáteli
    1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
    2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
    3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...