Petice za návrat dětí do škol bez podmínek a na podporu ředitele Waldorfské školy v Semilech Ivana Semeckého

Kontaktujte autora petice

Aktuální informace Spolku pro svobodné vzdělávání

2021-06-10 18:24:05

Milí přátelé,

Po průlomovém kroku pana Ivana Semeckého, tehdejšího ředitele Waldorfské základní a střední školy v Semilech (WZSŠ), který ode dne 12. 4. 2021 umožnil prezenční výuku i netestovaným žákům, vznikl v Semilech Spolek pro svobodné vzdělávání.

Spolek sdružuje lidi, kteří si kladou otázky ohledně současné situace ve společnosti a jejího možného vývoje, a svými iniciativami usiluje o bezpodmínečný návrat dětí do škol. Spolupracuje s mnoha jinými spolky a organizacemi, např. se Zdravým fórem (www.zdraveforum.cz), a na svých webových stránkách rodice.net/index.php/kruhy-rodicu vytváří přehlednou mapu lokálních občanských spolků a iniciativ, ke kterým se lze připojit, nebo je v jejich aktivitách jinak podpořit.

Náš Spolek pro svobodné vzdělávání spolu se Zdravým fórem podal několik žalob a dotazování na Ministerstvo zdravotnictví; u některých se stále čeká na rozhodnutí, jinde jsme odpověď již obdrželi, např. www.rodice.net/index.php/informace/od-pravniku...

V květnu 2021 byl vyhlášen konkurz na nového ředitele WZSŠ. Pan Ivan Semecký svou přihlášku podal, aby mohl dál pokračovat ve své práci a projektech, které ve škole musel z důvodu rychlého odvolání zanechat rozpracované. Konkurz se bude konat dne 23. 6. 2021.

Zároveň v Semilech probíhají aktivity směřující ke vzniku nové školy.

Členové Spolku pro svobodné vzdělávání se pravidelně účastní i setkávání s dalšími rodiči, učiteli a různými občanskými iniciativami, které mají stejný cíl; tzv. Kruhy rodičů již proběhly v Písku a v Lozicích na Pardubicku.

Další shromáždění pro rodiče, kteří nejsou spokojení s aktuální situací ohledně testování dětí, povinného nošení roušek a respirátorů ve školách, popř. i případného očkování dětí, se koná v Pardubicích v parku Na Špici dne 25. 6. 2021 od 17:00 hod. Na setkání jsou vítaní i rodiče, kteří mají jakékoliv dotazy – ty mohou položit řečníkům/účastníkům z řad lékařů či právníků.

Letáček_Kruh_rodičů__Pardubice_2021_-_Kopie.jpg

Aktuality nejen k plánované události sledujte na našem webu a facebooku. Pokud máte mail např. na seznam.cz, podívejte se občas také prosím do složky "Hromadné", jestli tam neskončil některý náš mail.

Na podporu aktivit Spolku pro svobodné vzdělávání - především těch, které mají za cíl bezpodmínečný návrat dětí do škol - vznikl transparentní účet, vedený u KB.

Na závěr připojujeme také aktuální prohlášení ředitele ZŠ a MŠ Troubky Petra Vrány.


Petiční výbor.Sdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

  • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
  • Spojte se s přáteli
    1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
    2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
    3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...