Zachraňme Třešňovku v Teplicích

Kontaktujte autora petice

Zachraňme Třešňovku v Teplicích - petice na progamu dnešního zasedání zastupitelstva

2021-09-13 06:05:37

Dobrý den,

ještě jednou bychmo rádi poděkovali všem za podporu, podpisy i čas věnovaný naší petici a Třešňovce. 

Dnes je naše petice zařazena na program zasedání zastupitelstva (bod 2).

Jsme zvědaví, jaké vyjádření obdržíme (i vzhledem k územnímu plánu navrhujícímu úplně jiné řešení pro Třešňovku).

O výsledku Vás budeme informovat.

S přáním hezkého dne

 

Petiční výbor


Jana Lišková

Zachraňme Třešňovku v Teplicích - potvrzení podpisu přes email

2021-06-09 12:27:47

Dobrý den,

ještě jednou moc děkujeme za Vaše podpisy. Chtěli bychom touto cestou požádat všechny, kteří podepsali, ale svůj podpis doposud nepotvrdili, aby potvrzením podpisu podepsání petice dokončili.

Do emailu byste měli obdržet potvrzovací email, který je nutné otevřít a potvrdit jím svůj podpis pod peticí. Máme ještě stále dost nepotvrzených podpisů.

Moc děkujeme.

 

Hezký den

 


Jana Lišková

Zachraňme Třešňovku v Teplicích - nové zprávy

2021-06-09 12:17:05

Dobrý den,

všem moc děkujeme za podpisy. Určitě tuto elektronickou verzi také použijeme.

Pro zastupitelstvo bude mít ale větší váhu petice písemná. Připravili jsme proto petiční místa, kde je možné petici připodepsat. Duplicity chápeme a upozorníme na ně příjemce petice. I my jsme podepsali jak elektronickou, tak "papírovou" verzi.

Pokud budete mít chuť petici podepsat i fyzicky (a my budeme moc rádi), petiční místa jsou: MŠ Pramínek, restaurace U Havrana (Kovárna) - ulice Pod Doubravkou, občerstvení v Poliklinice Teplice.

Zároveň byl v mezičase zveřejněn nový územní plán města, který počítá s jiným využitím Třešňovky (mimo jiné i stavební parcely). Náš boj tedy nekončí, naopak se rozrůstá i o vyjádření nesouhlasu s novým územním plánem, který je v rozporu s našimi požadavky na petici.

Pokud budete mít zájem podepsat i tento dokument, budeme rádi. Dejte prosím vědět prostřednictvím této petice nebo na email: tresnovka.teplice@seznam.cz.

Děkujeme moc za podporu.


Jana Lišková

Zachraňme Třešňovku v Teplicích

2021-04-10 17:01:56

Město Teplice hledá za účelem výstavby nového atletického stadionu v Teplicích vhodnou lokalitu, přičemž jednou z možností je výstavba stadionu v oblasti pod hotelem Panorama, nazývaném „Třešňovka“.  

Schválením této lokality za účelem výstavby by muselo dojít k vykácení historického ovocného sadu včetně zdravých stromů a keřů. Současně by došlo k významné redukci přírodní zeleně, která je využívána k procházkám, rekreačnímu sportu i oddychu.  

Ačkoliv jsme si vědomi toho, že atletický stadion v Teplicích chybí, nesouhlasíme s tím, aby město vyhladilo zeleň, která je ve městě tolik vzácná. Jistě je možné využít jiné pozemky, které by výstavbou stadionu naopak získali na atraktivitě a užitku, např. areál Hvězdy v Trnovanech, příp. pozemek parc. č. 4118/1 v katastrálním území Teplice)  

Vyzýváme tak zejména občany Teplic, kterým není lhostejný osud TŘEŠŇOVKY, aby podpořili zachování stávajícího ovocného sadu a přilehlé zeleně hojně využívané nejen lidmi, ale i zvěří, která zde žije včetně včel a ptactva.

My, níže podepsaní, požadujeme zachování ovocného sadu a zeleně zejména na následujících parcelách:

-        parcely označené jako ovocný sad (parcely č. 1980/1, 1989/1, 1982,1975/1), -        parcely ostatní plochy (parcely č. 1981, 1983, 1984/1, 1984/2, 1985, 1986, 1988, 1990, 1991, 1992/1),

-        parcely orná půda (parcela č. 1987/2),

-        parcely zahrada (parcely č. 1975/2, 1987/1),

-        parcela trvalého travního porostu č. 1971/1.

Požadujeme proto, aby město Teplice zabránilo zničení zde se nacházejícího přírodního biotopu, zabránilo krokům směřujícím k developerskému zneužití tohoto území a naopak učinilo kroky k vymezení tohoto území v územním plánu města Teplice jako plocha přírodní se stávajícím využitím (ovocný sad a přilehlá zeleň). Každý kus přírody musíme chránit. (Aby se Váš hlas počítal, je potřeba kliknout na odkaz v emailu a potvrdit tak Váš email) 


Jana LiškováSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

  • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
  • Spojte se s přáteli
    1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
    2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
    3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...