Manifest "SVOBODA 21" - apel vládě, Poslanecké sněmovně a Senátu ČR

Kontaktujte autora petice

Kritická reakce / odpověď

2020-10-28 09:22:41

Vážení a milí signatáři. 

Dostalo se mi první písemné kritické reakce na naši výzvu. Jedná se vlastně o vzkaz nám všem. Doposud jsem zaznamenal jen slovní výhrady – že je to výzva marná, příliš měkká, ale především, že my Češi jsme národem neuvědomělým, nedospělým – já si to nemyslím. Avšak ještě z dob komunismu si pamatuji takový slogan: „příkazy jsou od toho, aby se porušovaly!“ – přiškrcení totiž vždy musí mít nějaký ventil, jinak se udusíte…  Dovolil jsem si – za nás – pánovi odpovědět. Přikládám tuto komunikaci, abyste byli informováni. Ačkoliv se nejednalo o anonym, považuji za slušné jméno autora neuvádět bez jeho svolení.  

____________________________

Vážený autore petice a ostatní signatáři,když už hlásáte absolutní svobodu šířit tuto po 100 letech další extémě virulentní pohromu,mezi ostatní lidi a protestujete proti vládním opatřením,že budete mít tolik soudnosti a až sami tímto onemocníte,nebudete zahlcovat už dnes přehlcená zdravotnická zařízení a budete marodit,příp.zemřete doma a přenecháte místa těm,kteří se této pandemie chtěli uchránit ale neměli to štěstí právě kvůli takovýmto absolutním svobodomyšlenářským šiřitelům nákazy jako jste Vy.Mimochodem opozice kritizuje vládu za pravý opak,totiž že s těmi opatřeními nezačali už dříve,abychom nebyli nejhorší v Evropě a možná i na světě.

Moje odpověď:

Vážený pane, zřejmě jste si, bohužel, naši výzvu nepřečetl dostatečně důkladně. Domnívám se, že je z ní zcela zřejmé, že my proti opatřením neprotestujeme, žádáme jen změnu dikce jejich zavádění. Současně dodáváme, že jsme akceptovali a stále akceptujeme – přesto, že zmatečná, a ne zcela efektivní opatření – a žádáme ve vší slušnosti změnu komunikace s námi občany „až“ od Nového roku 2021… 

Jsme přesvědčeni, že tento přístup může být nástrojem k obnově důvěry obyvatelstva a nejen to, ale současně také ke svobodnému rozhodnutí každého jednotlivce chránit sebe i ostatní. 

Vážený pane, věřte mi, takto zásadní věci se nedají tupě přikázat, je třeba o nich člověka přesvědčit, aby je dokázal skutečně vzít za své – jedině tak můžeme tuto bezpochyby vážnou situaci zvládnout! 

V každém případě děkuji za Vaši reakci a srdečně Vás zdravím.

 V úctě,  Petr Gazdík


PGSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

  • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
  • Spojte se s přáteli
    1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
    2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
    3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...